5
1
24. 2. 2016

Milevsko je ve finále!

Milevsko postoupilo do finále Krajské ligy mužů. V rozhodujícím semifinálovém zápase si podmanilo stadion ve Veselí jak na ledě, tak v hledišti. Domácí tým se ujal v utkání vedení, kdy tradičně využil přesilovou hru. Zápas se rozhodl na začátku prostřední části, kdy Milevsko třemi góly během necelých čtyř minut otočilo stav ve svůj prospěch. V dalším průběhu třetiny přidalo ještě dva góly v přesilovkách a na třetí část šlo s náskokem. Ten postupně navýšilo až na stav 8:1, který se až v samém závěru podařilo Veselí zkorigovat. Domácí celek hned dvakrát v utkání nevyužil výhodu trestného střílení.

Milevsko začalo utkání odvážně. Po 47 vteřinách hry se dostal do brejku Jakub Suchan, ale z levého kruhu trefil jen připraveného domácího brankaře Dvořáka. Na konci 2. minuty dostal domácí tým výhodu přesilové hry a ukázal, jak je v ní silný. První dosažený gól ještě nebyl uznán, protože před brankou tečující hráč stál v brankovišti. 2 vteřiny před koncem hostujícího trestu však vypálil od modré Lukáš Míchal a trefil horní roh milevské branky. Milevsko mělo více ze hry, bylo častěji na puku, ale k vážnějšímu ohrožení branky se příliš nedostávalo. V 6. minutě před brankou neúspěšně dorážel Václav Pouch. V 11. minutě při hostující přesilovce přihrál Jakub Hamerle zpoza branky na kruh Tomáši Novotnému, Dvořák jeho pokus vyrazil.

Do prostřední části vlétlo Milevsko jako uragán a zlomilo utkání ve svůj prospěch. Neuběhla ještě ani půlminuta hry, když Jiří Müller získal puk ve středním pásmu, zavezl jej do útočné třetiny a předal za sebe Jakubovi Suchanovi, jenž přesně zamířil nad gólmanův beton. Za další dvě minuty už Milevsko vedlo. Aleš Nevolný vyjel ze souboje za brankou před domácího gólmana a trefil se k protější tyči. A Milevsko tlačilo dál. Jiří Müller nabil zpoza branky mezi kruhy Jiřímu Fořtovi, který Dvořáka neprostřelil. Po vyhraném vhazování Jakuba Hamerleho vystřelil od modré Jan Mikš. Střela se zastavila v chumlu hráčů, kde se puku zmocnil Milan Bláha a poslal jej přesně do horního rohu domácí branky. Trenér domácího týmu si vzal po třetím inkasovaném gólu oddechový čas, ale ani to nepomohlo. Aleš Nevolný přihrával od zadního mantinelu před branku, kde Ivan Radosta nastřelil brankařův položený beton. Václav Pouch pálil z pravého kruhu, Dvořák střelu zastavil. V milevské početní výhodě se rána Michala Štycha z hranice pásma otřela o brankovou konstrukci. Milan Bláha si od mantinelu vybruslil až před brankaře, avšak bekhendem jeho beton nepřehodil. Přesilovka se pak zdvojnásobila a Milevsko toho využilo ke vstřelení čtvrtého gólu. Milan Bláha krásnou žabkou přes hokejku bránícího protihráče našel u protilehlé tyčky Jakuba Hamerleho, jenž zametl puk do odkryté brány. V pokračující klasické přesilovce se u tyčky neprosadil Ivan Radosta ani následně zpoza kruží střílející Martin Votruba. Pak mělo naopak přesilovou hru Veselí a v ní jedinečnou možnost vyrovnat. Milan Bláha v oslabení posunul na ledě ležící hokejku směrem k protihráči a rozhodčí za to nařídil trestné střílení. Domácí útočník Mikeska však při jeho provádění branku přestřelil. Ve 34. minutě, kdy mělo znovu na ledě o jednoho hráče více Milevsko, ujela domácí dvojice do přečíslení na jediného milevského, ale Bůžkovo zakončení z kruhu David Žilinčík zastavil. Pak se hrálo ve čtyřech, když Michal Štych pukem získaným z vhazování napálil protější tyč. Minutu před koncem tolik vydařené třetiny využilo Milevsko početní výhodu. Jakub Hamerle našel před brankou Milana Čunáta, který nasměroval puk pod horní tyč. To již nevydržel brankař domácího týmu Dvořák a přepustil své místo Studnařovi.

Stejně jako v prostřední třetině stačila Milevsku v závěrečném dějství ke vstřelení gólu necelá půlminuta. Jakub Suchan vybojoval puk ve středním pásmu, ač faulován ujel domácí obraně a s přehledem zakončil svůj únik zasunutím puku mezi gólmanovi betony. V domácí přesilovce se mezi obránci protáhl Klimeš. Byl při svém úniku faulován a tak bylo nařízeno druhé trestné střílení. Hráč domácího týmu se snažil překonat Davida Žilinčíka kličkou, ten jeho úmysl vystihl. Pak u tyčky dorážející Dušák netrefil a začalo se znovu vylučovat na opačné straně. Milevsko mělo další přesilovku 5:3 a znovu jí využilo. Rána Jana Mikše si ještě cestu do branky nenašla, ale bomba Jaroslava Havrana po teči z trestné lavice se vrátivšího Jakuba Suchana již ano. V pokračující přesilovce 5 na 4 poslal Jakub Suchan puk do jízdy rozjetému Jiřímu Fořtovi, jeho střelu zastavila Studnařova maska. V 49. minutě pronikl Aleš Nevolný podél pravého mantinelu, poslal puk na kruhy, odkud se výstavně trefil Václav Pouch. V 53. minutě přihrával Jiří Müller z rohu na kruh Petrovi Królovi, Studnař puk vyrazil a poradil si i s dorážkou Jiřího Fořta. Za další minutu pohledná kombinace 2. útočné formace vyústila v zakončení Jakuba Hamerleho u tyčky. V konci zápasu se vylučovalo hlavně na hostující straně a domácí tým toho využil ke zkorigování výsledku. Po brejkové situaci se ocitl sám před brankařem Mikeska, branku netrefil. V 57. minutě při přesilovce Mikeska poslal puk mezi kruhy, kde se zastavil a odkud jej pohotový Čáp poslal do brány. V plném počtu zahrozilo Milevsko. Aleš Nevolný vyjel od mantinelu, ale našel jen připravenou Studnařovu lapačku. Poslední slovo měl domácí tým. V přesilovce se znovu k mezi kruhy sraženému puku dostal jako první domácí hráč, tentokrát Klimeš a prostřelením Davida Žilinčíka dal výsledku konečnou podobu.

Milevsko znovu v play-off ukázalo, že umí otáčet zápasy. Byl to již čtvrtý zápas letošních vyřazovacích bojů, kdy sice inkasovalo poprvé, ale nakonec slavilo vítězství. V rozhodujícím utkání bylo jasně lepším týmem. V první třetině sice povolilo domácím ujmout se vedení, ale od druhé třetiny zápasu vládlo. Domácí celek zaostával hlavně v pohybu a nakonec musel čelit vysoké prohře. Hostující hráči si pak mohli naplno vychutnat oslavy postupu do finále play-off s početnou skupinou svých fanoušků, kteří hokejistům vytvořili domácí prostředí. Ve vyvrcholení vyřazovacích bojů čeká Milevsko soupeř nejtěžší, suverén letošní sezóny tým David Servis.

Veselí nad Lužnicí vs Milevsko

Branky a nahrávky: 4. L. Míchal (Chlaň, Čáp), 57. Čáp (Mikeska), 60. Klimeš (Arnold, Benda) - 21. Suchan (Müller), 23. Nevolný, 24. Bláha (Mikš, Hamerle), 28. Hamerle (Bláha, Štych), 39. Čunát (Hamerle, Mikš), 41. Suchan, 47. Suchan (Havran), 49. Pouch (Nevolný). Rozhodčí: Filip Svoboda, Daniel Urban - Jan Brůha, Michal Diviš . Vyloučení: 10:10 navíc Kypta (Veselí) a Matějka (Milevsko) oba 10 minut osobní trest. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:50 (9:13, 13:17, 13:20). Průběh utkání: 1:0, 1:8, 3:8.