5
1
18. 2. 2016

V semifinále play-off vyzve Milevsko Veselí

Veselí nad Lužnicí zvítězilo v rozhodujícím čtvrtfinálovém zápase nad Táborem B 5:3 a doplnilo tak čtveřici semifinalistů play-off Krajské ligy mužů. V něm bude soupeřem Milevska. I semifinále play-off bude hráno na 2 vítězné zápasy. Série začíná v pátek 19. února od 19 hodin ve Veselí, druhý zápas bude sehrán v neděli 21. února v Milevsku od 17 hodin. V případě nerozhodného stavu se uskuteční rozhodující zápas opět ve Veselí ve středu 24. 2. od 19 hodin. Druhou semifinálovou dvojici tvoří David Servis a Český Krumlov. Do semifinále play-off tak postoupily čtyři nejlépe postavené týmy po základní části.

Po loňské úspěšné sezóně, ve které Veselí obsadilo po základní části 3. příčku tabulky a postoupilo do semifinále vyřazovacích bojů, si i v letošním ročníku počíná velmi dobře. V tabulce si ještě o jednu pozici polepšilo, kdy po 22-ti odehraných kolech skončilo na 2. místě se ziskem 41 bodů a aktivním skóre 95:71. Milevsko na 3. pozici zůstalo za Veselím o 6 bodů. Bylo však gólově produktivnějším týmem, když vstřelilo o 7 gólů více. Naopak za druhou nejpevnější obranou soutěže zaostalo a inkasovalo 23 krát častěji než Veselí.

První polovina

Od počátku soutěže potvrzovalo Veselí roli jednoho z adeptů na nejvyšší příčky v tabulce. V prvních sedmi odehraných duelech ztratilo pouhý 1 bod, když na svém ledě zdolalo Vimperk až po nájezdech. První porážku utrpělo až v osmém utkání, kdy nestačilo doma na favorizovaný David Servis. Následovala hned druhá prohra na ledě dalšího týmu z čela tabulky Českého Krumlova, ale první polovinu základní části zakončilo Veselí vysokou domácí výhrou 9:4 nad Humpolcem.

Druhá polovina

Vítězně začala Lokomotiva i druhou polovinu základní části po výsledku 7:1 doma s Radomyšlí. Vimperk ukázal, že na Veselí letos umí a obral jej tentokrát o všechny body. Veselí si spravilo náladu vítězným derby se Soběslaví znovu po výsledku 7:1. Následovala překvapivá domácí prohra se Strakonicemi, což však Lokomotiva okamžitě napravila exportem všech bodů z Tábora a výhrou nad Milevskem. Ani Veselí nedokázalo zastavit rozjetý David Servis a na jeho ledě utrpělo debakl 11:1. Závěr soutěže už si Veselí pohlídalo. Porazilo doma Český Krumlov a zvítězilo na Hluboké. V posledním kole prohrálo v Humpolci, ale bylo to v utkání, ve kterém Veselí již o nic nešlo.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Veselí je týmem, proti kterému se Milevsku nedaří. V minulém ročníku s ním prohrálo obě střetnutí základní části a vypadlo s ním i ve čtvrtfinále play-off 2:1 na zápasy, kdy jej alespoň doma dokázalo porazit. Stejně tak Milevsko neuspělo v obou duelech letošní sezóny, které shodně prohrálo 7:4. V prvním zápase v Milevsku Lokomotiva otevřela skóre, ale Milevsko dvěma góly během 20 vteřin otočilo stav ve svůj prospěch. Hosté však ještě do konce první třetiny dokázali srovnat. Milevsko získalo vedení zpět na začátku druhé části. V jejím konci však Veselí zvrátilo dvěma slepenými góly stav pro sebe a v posledním dějství Milevsko dorazilo, kdy využilo domácí nedisciplinovanosti.
Odvetné střetnutí ve Veselí se pro Milevsko vyvíjelo ještě lépe. Lokomotiva se sice znovu ujala vedení, ale Milevsko otočilo na 3:1. Veselí v polovině zápasu snížilo v početní výhodě. Za tohoto stavu neproměnilo Milevsko trestné střílení a nevyužilo pětiminutovou přesilovku. To se mu stalo osudným. Veselí 8 vteřin před koncem prostřední části vyrovnalo a to bylo dostatečným impulzem pro závěrečný obrat. Lokomotiva se dokázala prosadit hlavně v přesilovkách, ve kterých vstřelila 5 ze 7 gólů.

Veselí se v posledních sezónách opírá o produktivitu dvojice Martin Čáp - Josef Mikeska, která i v letošní sezóně patří k nejlépe bodujícím hráčům soutěže. Oba dokázali v letošním ročníku zatížit konta soupeřů 21 brankami. Lídrem týmových statistik Lokomotivy se stal Josef Mikeska , který v 19 zápasech přidal k 21 gólům 25 asistencí a celkově tak nastřádal 46 bodů. Jeho spoluhráč z útoku Martin Čáp zaznamenal o 2 přihrávky méně a celkově v 20 zápasech posbíral 44 bodů. Celkovým ziskem 90 bodů se tato dvojice dominantně podílela na 95 vstřelených gólech týmu. V bodování obránců si vede nejlépe Tomáš Chlaň, jenž vstřelil 4 góly a na 19 z nich přihrál a je třetím nejproduktivnějším hráčem týmu. V brance má nejvíce odchytáno Filip Dvořák.

Sestava Veselí z rozhodujícího zápasu čtvrtfinále play-off s Táborem B:
TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí : F. Dvořák – Krampl, Chlaň, Malecha, L. Míchal, Kyml, Koláček – M. Čáp, Mikeska, Dušák, Vlach, Benda, Bůžek, Klimeš, Arnold, Zd. Sekera

Čtvrtfinále play-off

Zatímco Milevsko si postup nad Radomyšlí vybojovalo ve dvou zápasech, Veselí v prvním kole vyřazovacích bojů získalo postup až v rozhodujícím střetnutí. Milevsko zdolalo Radomyšl po výsledcích 6:4 a 7:3, přestože v obou zápasech prohrávalo. Doma dvakrát o dva góly, v odvetě 3:0 po první třetině. Série mezi Veselím a Táborem B přinesla tři poměrně vyrovnané zápasy, ve kterých vždy zvítězil domácí celek. V prvním ve Veselí získal Tábor první třetinu pro sebe a vedl po ní 2:0. Domácí však ve druhé části srovnali. Do konce základní hrací doby už gól nepadl a tak muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém se radovalo Veselí na konečný stav 3:2. V odvetě získal první třetinu znovu Tábor, Veselí tentokrát jednogólový náskok v prostřední třetině opět srovnalo. O výsledku se rozhodlo ve třetím dějství, ve kterém vstřelil rozdílový gól Tábor na 2:1. Rozhodující duel získalo Veselí po výsledku 5:3. Na domácí úvodní vedení odpověděl Tábor obratem dvěma góly na přelomu prvních dvou třetin, přičemž ten druhý byl ve vlastním oslabení. Veselí však ještě v téže přesilovce vyrovnalo a postupně šlo do vedení 4:2. Tábor snížil, ale vyrovnat už nedokázal a při závěrečné hře bez brankaře ještě jednou inkasoval.

Výsledky čtvrtfinále play-off Krajské ligy mužů: :
David Servis - Soběslav 2:0 (9:3, 9:3), Veselí - Tábor B 2:1 (3:2 p.p., 1:2, 5:3), Milevsko - Radomyšl 2:0 (6:4, 7:3), Český Krumlov – Humpolec 2:0 (6:0, 3:1)

Veselí nad Lužnicí vs Milevsko

Branky a nahrávky: 6. Čáp (Dušák, Mikeska), 10. Klimeš (Sekera, Arnold), 19. Dušák (Kypta), 42. Sekera (Klimeš), 52. Arnold (Klimeš), 52. Dušák (Čáp, Mikeska) - 2. Radosta (Nevolný), 28. Hájek (Mikš). Rozhodčí: Martin Hamr, Josef Stach - Jan Brůha, Filip Strnad. Vyloučení: 8:11. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:38 (14:12, 9:16, 13:10). Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 6:2.