5
1
14. 2. 2016

Druhé utkání ČF play-off vítězně pro Milevsko

Milevští sice po první třetině prohrávali 0:3,, ale zlepšenou hrou od druhé třetiny svého soupeře přehráli a zcela zaslouženě vyhráli. Na svého soupeře musí počkat na výsledky třetích zápasů.

Kdo byl povzbudit milevské na zimáku v Písku jistě nelitoval.

Milevští odjeli do Písku s cílem rozhodnout o postupu již ve druhém utkání. Úvodní třetina však tomuto cíli nenapovídala. Domácí hned ve druhé minutě dostali verdiktem jednoho z hlavních rozhodčích výhodu přesilové hry. V podstatě po odehrání minuty šli hosté do třech. Milevští velmi zodpovědně bránili. Žilinčík musel dvakrát řešit velmi složitou situaci. Následovala hra 4:4. Hosté se ubránili V další přesilovce se do slibné situace dostal Nevolný. Svůj samostatné nájezd však nedokázal zakončit. Milevští se v první třetině nemohli dostat do hry. Rozhodčí jim udělili šest dvouminutových trestů, některé byli velmi přísné. Hosté se dokázali bránit do 17. minuty. Nejdříve při hře 4:4 skóroval Vlček, při hře 4:3 Mošovský, při hře 5:4 Řehoř. Domácí se během 50. vteřin dostali do tří brankového vedení. Na konci první třetiny to s milevským týmem vypadalo vcelku špatně. Přestávku tým využil hlavně ke zklidnění, koncentraci, došlo k jemnému přeskupení v sestavě. Milevští od prvního střídání ukázali, že nehodili hokejky do žita a že. svoji kůži rozhodně nadají zadarmo. Po dvaceti vteřinách střílel Hájek. Další střídání již padl gól do sítě Kadlece. Ke zvratu zavelel Pouch, za asistence Bartůněk - Votruba. Milevští využili v podstatě druhou přesilovku v utkání. Nejlépe se orientoval po střele Štycha Müller. Vyrovnání přišlo ve 28. minutě z hole Hájka, asistence Hamerle. V těchto minutách byli hosté lepším týmem na ledě. Byli rychlejší drželi se na puku. Dokázali eliminovat hru opor Radomyšle. Do vedení se milevští dostali ve 33. minutě. Akci Jíška - Nevolný zakončil Pouch. Čtvrtá branka vyhnala z klece Kadlece a nastoupil Kafka. Mnoho fanoušků milevských, kteří se rozhodli strávit nedělní odpoledne na píseckém zimáku přestali svého rozhodnutí litovat. Jak to s týmem vypadalo velmi špatně po první třetině do přestávky před poslední dějstvím vývoj otočili a byly ve druhé třetině lepším týmem. O přestávce tým potřeboval nabrat síly jednak fyzické tak psychické. Bylo jasné, že domácí se budou snažit si vedení v utkání vzít zpět na svoji stranu a tím prodloužit sérii. V úvodu třetího dějství chyběl v sestavě Hájek, protože konce druhé třetiny obdržel velmi přísný osobní 10. minutový trest za protesty po odpískání údajného jeho postavení v brankovišti. Zklidňující pátá branka padla v 54. minutě. Puk si drželi v rohu Pouch - Nevolný na střelu si sjel Bartůněk a v podstatě nechytatelnou střelou dostal svůj tým do dvoubrankového trháku. To však nebylo ze strany hostů vše. Po odpykání trestu s velkou chutí hrál Hájek. V 57. minutě se po Pouchovi i on stal dvoubrankovým střelce Milevska. Domácí dorazil sedmou brankou Nevolný

Hodnotit jedince tentokráte nelze, snad vyzdvihnout výkon gólmana, který i po slepených třech brankách získal opět klid a jistotu. V tomto utkání se opět ukázalo, že hokej je hra celého týmu. Bez zodpovědnosti a vůle jedince není tým. Milevští ukázali, že vůli a chuť vítězit mají. Velké díky nás všech patří úžasnému davu milevských hokejových fandů, kteří svému týmu v Písku udělali domácí prostředí. Ještě jednou díky. Tým Milevska svého soupeře nezná, výsledky druhého kola mu jej neurčili. Podle výsledku ve středu to bude buď Český Krumlov a to by Milevsko začínalo v pátek doma nebo Veselí n.L. ta by jelo v pátek Milevsko na led soupeře.

Radomyšl vs Milevsko

Branky a nahrávky: 17. Vlček ( Řehoř), 18. Mošovský (Vlček), 18. Řehoř ( Jungbauer) - 22. Pouch (Votruba, Bartůněk), 25. Müller (Štych, Suchan), 28. Hájek (Hamerle), 33. Pouch (Nevolný, Jíška), 54. Bartůněk (Nevolný, Pouch), 57. Hájek (Hamerle), 59. Nevolný (Štych) . Rozhodčí: Svoboda F., Grochal - Mašek, Vondráček. Vyloučení: 9:7 navíc Hájek OT (Mil). Využití: 2:1. V oslabení: . Střely na branku: 33:36. Průběh utkání: 3:0, 3:7.