5
1
10. 2. 2016

Ve čtvrtfinále play-off se Milevsko utká s Radomyšlí

Nedělní dohrávané zápasy rozhodly o konečném pořadí skupiny Krajské ligy mužů. Definitivně tak určily dvojice do vyřazovacích bojů. Milevsko skončilo na 3. místě tabulky a ve čtvrtfinále play- off se tak potká s 6. celkem po základní části TJ Sokol Radomyšl. Play-off bude hráno na 2 vítězné zápasy. Série začíná v pátek 12. 2. od 19 hodin v Milevsku, druhý zápas bude sehrán v neděli 14. 2. od 15.30 hodin v Písku, kde Radomyšl nastupuje. V případě nerozhodného stavu bude sehrán rozhodující zápas opět v Milevsku ve středu 17. 2. od 19 hodin.

Tým Radomyšle se vrátil do krajské ligy po dvou letech. Naposledy v ní působil v ročníku 2012/2013. Pak jej na dvě sezóny nahradil Písek. Po postupu Písku do druhé ligy Radomyšl znovu obnovila svoji účast v krajské soutěži. Sokol Radomyšl si v letošním ročníku počínal se střídavými úspěchy. V průběhu sezóny se povětšinou pohyboval v horní polovině tabulky, ale závěr základní části mu příliš nevyšel. Po 22-ti odehraných kolech skončil v tabulce na 6. místě se ziskem 28 bodů a pasivním skóre 66:77. Milevsko získalo o 7 bodů více a předčilo Radomyšl i ve střelecké produktivitě, když soupeřům nasázelo o 36 gólů více. Radomyšl byla naopak lepší v počtu obdržených gólů, když inkasovala o 17 gólů méně a byla třetím nejméně inkasujícím týmem soutěže.

První polovina

Vstup do letošního ročníku Sokolu Radomyšl příliš nevyšel, když první dva zápasy prohrál. První body získal ve 3. utkání po výhře nad Hlubokou, ale hned v následujícím utkání v Humpolci opět nebodoval. Od té doby však zvítězil ve čtyřech střetnutích v řadě. Postupně přehrál Vimperk, zvítězil v Soběslavi a Strakonicích a na domácím ledě zdolal Tábor B. Tato úspěšná série vynesla Radomyšl na 4. místo tabulky. Závěr první poloviny základní části už bodový zisk nepřinesl. Radomyšl prohrála v Milevsku a na závěr neuspěla doma s David Servisem, když se po výsledku 0:4 ani jednou gólově neprosadila.

Druhá polovina

Druhou polovinu soutěže zahájila Radomyšl úspěšně. V odvetě úvodního kola porazila doma Český Krumlov 5:3. Pak sice prohrála ve Veselí vysoko 7:1, ale napravila to výhrou na Hluboké a doma s Humpolcem a dále exportem všech bodů na závěr roku z Vimperka. To však bylo poslední vítězství. Od té doby získal Sokol Radomyšl pouhý bod a je to jeho jediný bodový úspěch v kalendářním roce 2016. Postupně nestačil doma na Soběslav a po nájezdech na Strakonice, v Táboře utrpěl debakl 11:5, s Milevskem neuspěl po výsledku 1:5 a základní část zakončil prohrou na ledě David Servisu 7:3.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

V obou měřeních tohoto ročníku uspělo Milevsko. V prvním zápase udolalo Milevsko doma Radomyšl 3:2. Milevsko se po předchozích nevýrazných výsledcích představilo se změnou na trenérské lavici, když realizační tým doplnil Bedřich Rybák a byla to úspěšná premiéra. Domácím tým se ujal vedení hned v první minutě. V dalším průběhu první třetiny byl však lepším celkem Sokol Radomyšl a otočil skóre ve svůj prospěch. To samé se ale podařilo Milevsku v prostřední části, když vítězný gól padl 1,5 minuty před koncem třetiny. V závěrečném dějství už se stav nezměnil ani přes závěrečnou hostující hru bez brankaře podpořenou přesilovkou.
Odvetné střetnutí mělo jednoznačnější průběh. Milevsko v něm zvítězilo na ledě Radomyšle 5:1. Základ úspěchu položilo hned v první třetině, kterou vyhrálo 2:0. V dalším průběhu hostující tým vedení postupně navyšoval až na pětigólový rozdíl. Čestného úspěchu dosáhla Radomyšl až v předposlední minutě zápasu při vlastním oslabení.

Sestava Radomyšle z posledního zápasu základní části s HC David Servis:
TJ Sokol Radomyšl : T. Kafka – Ruda, D. Mazanec, R. Volf ml., Jan Kudrna, Kurz, Frühauf – O. Gába, Mošovský, Stropnický, J. Řehoř, Jungbauer, Vlk, Šimoník, Klas, Koupal, Jiřinec

Milevsko vs Radomyšl

Branky a nahrávky: 17. Müller (Suchan), 32. Bartůněk (Nevolný), 32. Suchan (Štych), 51. Suchan (Štych), 58. Müller (Štych, Suchan), 59. Radosta (Pouch, Nevolný) – 2. Kudrna (Jungbauer), 8. Mošovský (Mazanec), 31. Mošovský (Mazanec, Gába), 42. Řehoř (Jungbauer, Vlk). Rozhodčí: Pexa, Slavík - Zeman, Soukup. Vyloučení: 5:9 navíc 5+OK Fořt (Mil) a Vlk (Rad). Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 0:2,1:2,1:3,3:3,3:4,6:4.

Žilinčík (Šindelář) – Štych, Čunát, Havran, Mikš, Votruba, Bartůněk – Suchan, Müller, Fořt- Hájek, Hamerle, Novotný- Nevolný, Pouch, Radosta