5
1
19. 9. 2010

Ze Žďáru po boji bez bodu

Domácí tým rozhodl o svém vítězství v prostřední části. Milevsko šlo v průběhu první třetiny dvakrát do vedení, ale Žďár ve druhém dějství otočil i zásluhou sporného gólu skóre ve svůj prospěch. Milevsko v poslední třetině v přesilovce vyrovnalo, ale rovnoměrný stav nevydržel ani dvě minuty. Na další žďárský gól už hosté odpověď nenašli. Definitivní podobu výsledku dali domácí až v závěrečné hře Milevska bez brankaře.

Do náznaku první šance se nejprve dostávali domácí, ale nájezd 2 na 1 nezvládli. Jinak však v průběhu úvodní části bylo aktivnější Milevsko. Ve 2. minutě pronikl do soupeřova pásma po pravé straně Jiří Müller, ale z kruhu domácího gólmana Kousala nepřekonal. V 5. minutě ze stejného místa zakončil milevský brejk Milan Silbernágl. Kousal puk jen vyrazil před sebe, kde dojíždějící Jiří Heřmánek udělal brankaři kličku, ovšem ležícího jej překonat nedokázal. V 9. minutě vyslal Jiří Müller ve středním pásmu na zteč po pravé straně Milana Silbernágla, jenž z kruhu branku netrefil. Za okamžik už se však Milevsko dočkalo. Přihrávku Michala Štycha o mantinel využil k průniku podél pravého mantinelu Jiří Heřmánek, objel obránce, položil si brankaře a nezadržitelně skóroval. Až úvodní gól byl pro domácí hráče impulzem ke zvýšení aktivity. Střelu Plachého z mezikruží Michael Panec v milevské brance vyrazil. Pak měl Žďár přesilovku, když u tyčky dorážel nad branku Kunstmüller. V pokračující početní výhodě se dostal za domácí hráče Milan Čunát, ale byl atakován dojíždějícími protihráči a nedokázal Kousala překonat. Z protiakce přesně v čase ukončení početní výhody Žďár vyrovnal. V závaru před milevskou brankou se nejlépe zorientoval Koželuh a dotlačil puk do branky. Milevsko se však nechtělo s vyrovnáním smířit a po minutě šlo znovu do vedení. Nejprve ještě nahození Michala Štycha od modré tečoval u tyčky Lukáš Matějka, ale pozorný Kousal se nenechal překvapit. Pak předvedla třetí milevská formace jeden ze svých brejků, Jiří Heřmánek dal puk za sebe mezi kruhy Milanu Silebrnáglovi, jehož střelu z první Kousal vyrazil a Jakub Hamerle pohotově umístil puk do branky. Velkou možnost do konce třetiny už měl jen za domácí Kunstmüller, ale sám mezi kruhy Michaela Pance neprostřelil.

Začátek druhého dějství byl bez vážnějšího ohrožení branky. Až milevská přesilovka v 24. minutě přinesla šanci, ale Tomáš Květoň zpoza kruhu přestřelil. Postupem času však začal sílit domácí tlak, k čemuž jim pomáhaly i časté přesilovky, když hned 6 milevských hráčů postupně poslal na hosty přísnější hlavní sudí na trestnou lavici. V početní výhodě netrefil branku zpoza kruží Pleva. V ojedinělé hostující šanci se vydal do úniku podél mantinelu Marcel Dvořák, ale Kousal jeho střelu vyrazil helmou. Pak znovu v přesilovce zůstal na pravém kruhu volný Bukáček, naštěstí jeho rána byla sražena. Poté se chvíli hrálo ve čtyřech na obou stranách a domácí tým toho využil k vyrovnání, když se Heřmanský trefil z kruhu mezi brankařovi betony. Milevsko však mělo velkou příležitost jít znovu do vedení a to v podobě dvojnásobné početní výhody. Milevští hráči však nedokázali s touto výhodou řádně naložit a k ohrožení branky se vůbec nedostali. Pak už měl znovu více hráčů na ledě Žďár. Přihrávku zpoza branky neproměnil z mezikruží Kotlík, Michael Panec skvěle vyrazil. I domácí si zahráli dvojnásobnou přesilovku, ve které Koželuh napálil od modré horní tyč hostující branky. V samém závěru třetiny v pokračující jednoduché přesilovce a dalším signalizovaném hostujícím trestu znovu pálil domácí Koželuh. Puk po jeho ráně evidentně trefil spojnici vnějších tyčí, ale hlavní sudí po chvilkovém váhání ukázal směrem do branky. Na jeho rozhodnutí nezměnila nic ani konzultace s brankovým rozhodčím, ani protesty milevských hráčů. Podle nové úpravy se navíc signalizovaný trest nezrušil a pro žďárské se tak otevřela možnost kompletní dvouminutové početní výhody.

Její převážná část se odehrála ve třetí třetině. Hned třikrát se v ní ocitl sám před brankařem domácí útočník Plachý, ale ani jednou nezkorigoval svá mířidla. Po skončení milevských trestů se naopak dvakrát provinili proti pravidlům domácí. V první přesilovce pronikl do pásma zleva Milan Kořánek, našel za kruhy Tomáše Květoně, ale ten bekhendem Kousala nepřekonal. Mezi přesilovkami se blýskl Michael Panec při střele Vránka zpoza kruhů. To v druhé přesilovce se Milevsko gólově prosadilo. Tomáš Květoň od mantinelu nasměroval přihrávku před branku na Milana Kořánka, jenž našel mezeru mezi brankařovými chrániči. Vyrovnaný stav bohužel netrval ani dvě minuty. Milevští zbytečně ztratili kotouč ve středním pásmu, Doležal posunul puk doprava Plachému, který se trefil pod horní tyč. Milevsko se dostalo do šance v 53. minutě, kdy v přečíslení našel Jiří Müller na protějším kruhu Marcela Dvořáka, ten ovšem branku netrefil. Do otevřené milevské obrany pak naopak hrozili domácí. V přesilovce se u tyčky neprosadil Martin Sobotka a v 58. minutě svůj průnik po levé straně nezúročil proti Michaelu Pancovi Štěpánek. V čase 58:45 sáhlo Milevsko ke hře bez brankaře. Hostům se podařilo vyhrát vhazování a dostali se i k nebezpečné střele v podání Josefa Rezka z kruhu. Kousal ji však zlikvidoval. Pak už naši hráči neudrželi puk na útočné modré, Vránek vyslal podél mantinelu Plachého, který dojel z kotoučem až do branky.

Milevsko nebylo v zápase daleko od bodu. Hlavně v první třetině bylo lepším týmem a zaslouženě šlo do první přestávky s vedením. V prostřední části však vlastní nedisciplinovaností umožnilo domácím nejen převzít otěže zápasu, ale i získat vedení na svou stranu. Další rozhodující chvíle přišla po milevském vyrovnání v poslední třetině, které milevští nedokázali dlouho udržet. Domácí tým si pak už nenechal vítězství vzít.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 13. Koželuh (Vránek), 34. Heřmanský (Bukáček), 40. Koželuh (Bukáček), 50. Plachý (Sobotka M., Doležal), 60. Plachý (Vránek) - 10. Heřmánek (Štych, Novák), 14. Hamerle (Heřmánek, Silbernágl), 48. Kořánek (Květoň). Rozhodčí: Chlaň - Potůček, Tasch. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:25 (6:11, 12:6, 13:8). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3.