5
1
13. 8. 2010

Milevsko první přípravný zápas zvládlo

Milevsko svůj první přípravný zápas zvládlo. Benešov se sice ujal v zápase vedení, ale domácí celek ještě v první třetině otočil skóre ve svůj prospěch. Milevští se pak v dalším průběhu zápasu dostali do vedení 5:1, které hostující tým v samém závěru už jen kosmeticky upravil. Po druhém benešovském gólu se strhla bitka, po které se zbývajících 24 vteřin zápasu již nedohrálo.

Přestože to pro Milevsko bylo první přípravné utkání a pro Benešov druhé, působil rozehranějším dojmem domácí tým. Hra se od začátku odbývala hlavně na soupeřově polovině. Benešov se však úspěšně bránil a často vyrážel do brejkových situací. V jedné z nich musel milevský obránce Roman Štěrba zatáhnout za záchrannou brzdu a soupeře faulovat. Benešov se však v následné přesilovce nijak neprosadil a naopak po faulu Bosase i o její závěrečnou půlminutu přišel. V milevské početní výhodě tečoval střelu Lukáše Karpíška těsně vedle branky Jiří Fořt. Postupem času se hra více vyrovnala a Benešov další ze svých kontrů využil k otevření skóre. Kouba našel mezi obránci najetého Bosase, jenž sám proti Michaelu Pancovi trefil horní roh branky. Milevsko se brzy dočkalo vyrovnání. Nejprve se ještě neprosadil z levého kruhu Libor Nikodém, jehož vychytal Maláč. Za další minutu však už hostující gólman kapituloval, když se při signalizovaném trestu trefil Jiří Heřmánek. V 19. min. znovu neuspěl Libor Nikodém, když do branky neprotlačil Maláčem vyražený puk. Přesto se Milevsko v závěru třetiny dočkalo vedení. Rozborku hostující obrany zakončil lehkou dorážkou do prázdné brány Jakub Hamerle.

Prostřední část nepřinesla změnu obrazu hry. Benešov se více bránil a častěji se dostával do přečíslení. V 29. min. to bylo dokonce při vlastním oslabení, ale nájezd dvou na jednoho nezúročil Burda. Milevsko navýšilo skóre v 33. minutě, když Jiří Müller našel před brankou volného Milana Silbernágla, který se trefil pod vystřídavším benešovským gólmanem Kielusem. Za Benešov mohl snížit Kaňka, ovšem z mezikruží přestřelil. V 36. min. znovu přihrával do šance Jiří Müller, ale Jiří Fořt spoluhráčovu nabídku zpoza branky nevyužil.

V závěrečné třetině Milevsko dokázalo svoji vzrůstající převahu více gólově vyjádřit. V 47. min. se po průniku po pravé straně neprosadil Jiří Heřmánek. V 54. min. zůstal na chvíli mezi kruhy volný Tomáš Pechánek a střelou o tyčku překonal Kieluse. Po minutě hry dostal před branku přihrávku od Jiřího Heřmánka David Hubáček a po povedené bekhendové kličce vstřelil pátý milevský gól. Rovněž Václav Pipek, jenž jako druhý milevský brankař nastoupil do zápasu, jednou inkasoval. Nejdříve v 56. min. prokázal svůj um, když u tyčky vychytal dorážejícího Bosase. V samém závěru čelilo Milevsko soupeřově přesilovce, když zametl puk do branky u tyčky zcela nepokrytý David. Po tomto gólu se strhla bitka, do které se zapojili dva aktéři z každé strany. Hlavně milevský Roman Štěrba v souboji s benešovským Romanem Verbíkem prokázal své boxerské kvality a svého soupeře jednoznačně deklasoval. Po tomto incidentu hostující trenér odvolal své hráče z ledu a zbylých 24 vteřin zápasu již nedohrálo.

5 : 2
(2:1, 1:0, 2:1)
Milevsko vs Benešov

Branky a nahrávky: 17. Heřmánek, 20. Hamerle (Silbernágl, Škulina), 33. Silbernágl (Müller, Kolář), 54. Pechánek (Kolář), 55. Hubáček (Heřmánek) - 16. Bosas (Kouba), 60. David . Vyloučení: 4:5 navíc domácí Štěrba, Dvořák oba 5 min + do konce utkání, hosté J. Verbík, R. Verbík, Vondráček všichni 5 min + do konce utkání . Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2 .

Panec (32. Pipek) – Štych, Karpíšek, Škulina, Kolář, Čunát, Štěrba, Dvořák, Grin - Suchánek, Müller, Fořt – Nikodém, Silbernágl, Hamerle – Hubáček, Heřmánek, Svoboda – Špánek, Růžička, Novák - Pechánek