5
1
18. 12. 2022

Zasloužené vítězství ve Strakonicích.

Poslední utkání roku 2022 ve Strakonicích jednoznačně vyznělo pro milevské barvy. Tým podal jeden z nejlepších výkonů od začátku sezóny. Svého soupeře přehrál a podal super kolektivní výkon. Hokej se musel líbit, protože byl rychlý a šance střídala šanci.

Milevští odjížděli do Strakonic po týdenní zápasové pauze. Chtěli na pravit prohru na hlubockém otevřeném kluzišti. Od prvního střídání, kdy Radosta provětral beton Myslivce, dali domácím najevo své odhodlání soupeře porazit. Koncem druhé minuty po akci Vochozka - Masopust šlo zakončení těsně mimo. Po chvilce přistála hokejka ve tváři Dudy a musel být ošetřen, rozhodčí bohužel nezaregistroval. První přesilovka přišla po faulu domácího útočníka. Po střele Vochozky zvonila tyč za zády domácího gólmana. Z další akce Škrdleta - Řezáč dostal milevský tým do vedení Suchan. Bohužel se tým dlouho z vedení neradoval. Za pouhých 31 vteřin Strakonice , po zaváhání obrany skóre srovnali. V desáté minutě měli hosté velké štěstí. Puk se povaloval v brankovišti těsně před brankovou čarou, odrazil se od tyče a pak jej milevští dostali z nebezpečného místa. Po vstřelené brance domácí ožili. Milevští dobře bránili a v brance odváděl spolehlivou práci Panec. Domácí nedokázali využít svoji početní výhodu. V první třetině se hrál velmi kvalitní hokej. Do druhé třetiny vstoupili hosté aktivněji a podruhé se dostali do vedení po střele Radosty po super nahrávce z hole Suchana. Domácí měli blízko ke srovnání skóre v čase 28,30, kdy Růžek zatáhl Šebestu při průniku. Nařízené trestné střílení Panec vykryl a následná střela byla hlavním rozhodčím odměněna dvouminutovým trestem za nesportovní chování. Do ohrožení branky se však po chybě v obranné činnosti dostali domácí. Pino však podržel. Následně za Myslivcem zvonila tyč po střele Vochozky. Milevští tlak domácích ustáli a naopak v čase 33,24 své vedení navýšili. Pěknou akci Hraňo - Masopust zakončil Vochozka. Po čtyř minutách hry byl potrestán Suchan za nedovolené bránění. Byli to však Milevští kteří se radovali. Branku v oslabení vstřelil Masopust, když si s Vochozkou prohodili roli střelce a asistenta. Masopust trefil přesně mezírku mezi betony dobře chytajícího Myslivce. Do třetího dějství měli Milevští dobrý tříbrankový náskok. Domácí se snažili o zvrat a do svého soupeře se pustili. Opět se hrál hokej, který se divákům musel líbit. Střelu Masopusta Myslivec vytáhl perfektním semaforem. Na druhé straně Panec několikrát musel zasahovat a řešit vcelku nepřehledné situace ve svém brankovišti. Úvodní tlak Milevští ustáli a srovnali hru. Ve 45 Škrdleta dostal puk do sítě, ale branka pro hru vysokou holí nebyla uznána. V čase 49,13 byli vyloučeni hráči na obou stranách. Po akci Řezáč - Radosta byl puk v brankovišti hratelný, hlavní však ze svého místa puk neviděl a proto hru přerušil. Po skončení hry 4:4 se v pěti dlouho nehrálo, v čase 52,32 se museli týmy vrátit ke hře s nižším počtem hráčů v poli. Po chybě na modré se musel Panec hodně natáhnout, aby zastavil puk ještě před brankovou čarou. Závěr utkání byl zdramatizován vyloučením Poucha za zdržování hry. Domácí nemohli najít cestu ke vstřelení branky. Necelou minutu před sirénou šli hosté do třech. Domácí to zkusili bez brankáře. Milevští se zmocnili puku a se sirénou dostal Duda puk do prázdné branky. Branka byla uznána a milevští hráči mohli slavit.

Do Strakonic přijela opět velké skupiny fanoušků, kteří byli po celé utkání slyšet a svůj tým tlačili k vítězství, Hráči se jim také odměnili nejen hrou, ale i pěknou děkovačkou.

Přejeme všem krásné a požehnané vánoce a do roku 2023 zdraví, spokojenost, úspěchy a těšíme se na shledanou na milevském zimáku v sobotu 7. ledna 2023, kdy tým nastoupí proti Spartaku Soběslav.

Krajská liga mužů,

Branky a nahrávky: 8. Babor (Řehoř, Vaněček) – 7. Suchan (Řezáč, Škrdleta), 24. Radosta (Suchan), 34. Vochozka (Masopust, Hraňo), 38. Masopust (Vochozka), 60. Duda. Rozhodčí: Jílek - Mašek, Diviš. Vyloučení: 4:6 navíc TS (MIL). Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 266. Střely na branku: 33:47. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.