přát. - sobota 5.6.2021
Milevsko
Božetice
2
2
A-tým
5. 4. 2021

Vzpomínky Jakuba Suchana na nedohranou sezónu 2020-21

Kuba Suchan vzpomíná na začátek ukončené sezóny

Jakub Suchan věří, že má Milevsko šanci hrát o úplné čelo tabulky

Odchovanci milevského hokeje Jakubu Suchanovi se na začátku loňské sezóny dostalo velké pocty. Možná jako jeden z nejmladších hráčů v historii mohl na svém dresu nosit kapitánské céčko. Zastupoval totiž zraněného kapitána Jakuba Hamerleho. Nejvíce ze všeho ho však potěšila rodinná událost, když se mu narodil syn Tobiáš.

Na začátek našeho rozhovoru se ještě vrátíme do loňské sezóny. Během letní přípravy to s tvorbou kádru nevypadalo zrovna dobře. Nakonec se však podařilo složit na první pohled silné mužstvo. Jak jste vnímal tyto změny?

Musím říct, že to na mě působilo velice pozitivně a dalo mi to novou krev do žil. Byl jsem moc rád, že se to tady dalo dohromady a přivedl se kvalitní trenér a s ním i kvalitní hráči.

Složení vaší lajny se během přípravy několikrát měnilo. Nakonec jste začal v útoku nastupovat po boku táborské dvojice Kadilak, Březina. Jak se vám na začátku sezóny s nimi hrálo?

Musím říci, že jsme si docela dobře sedli. Oba jsou dobří kluci a zároveň výborní hokejisté. Břízka je takový hodně gólový a Kadys je zase strašně silný na puku. Věřím, že by to mohlo v budoucnosti ještě více do sebe zapadnout a mohli bychom utvořit dobrou lajnu.

Nelze se na to nezeptat. V loňské sezoně plné změn jste mohl jako kapitán zastupovat zraněného Jakuba Hamerleho. Co to pro vás jako milevského odchovance znamenalo?

Máte pravdu, zastupoval jsem Kubu, jinak byl kapitán daný on. Jinak to pro mě byla velká čest mít to kapitánské céčko na hrudi a byl jsem zároveň mile překvapen, že jsem byl v šatně kluky zvolený právě já.

Loňská sezóna bohužel velice brzo skončila. Mrzelo vás to?

Samozřejmě mě to velice mrzelo. Myslím si, že se tady udělala velice dobrá parta a s ní i kvalitní tým s velkými ambicemi.

Vzal jste ukončenou sezónu jako možnost odpočinku nebo jste se i nadále připravoval na její možné pokračování?

Jelikož se mi narodil syn, tak jsem měl pořád co dělat, takže jsem si od sportu dal celkově pauzu. Poslední týdny se už k jisté přípravě zase vracím a začínám se sebou něco dělat.

Už jsme mluvili o změnách v kádru, i změně na trenérském postu. Co jste ale říkal na změnu klubových barev?

Jsem s ní maximálně spokojený. Pamatuji si ze svých dětských let, že tradičními barvami byla vždycky modrá a žlutá. To že došlo na změnu barvy dresů hodně vítám. Navíc samotné dresy se velice povedly a já věřím, že nám do budoucna přinesou úspěch. Jediná škoda, že jsme toho v nich v loňské sezoně moc neodehráli.

Pomalu ale jistě se blíží začátek letní přípravy. Pro mnohé neoblíbené fáze přípravy. Jak se na ní těšíte vy?

Letní příprava mi určitě tolik nevadí, takže se na ní těším, protože věřím, že to my všichni potřebujeme sůl. A ještě více se těším, až se se spoluhráči uvidím a pořádně se připravíme na sezónu.

V kuloárech se hovoří o dalším možném posílení. Myslíte si, že má Milevsko šanci hrát o úplné čelo tabulky krajské ligy?

Já doufám, že šanci na to máme. Věřím, že všichni udělají maximum. Hlavně my hráči se na to musíme dobře připravit.

Chtěl byste na závěr rozhovoru něco vzkázat fanouškům?

Chci jim moc poděkovat za to, jak nás neustále podporují, a to i když se nám zrovna nedaří. Moc si toho všichni vážíme. Už nyní se těším, až se všichni uvidíme na stadionu a budeme společně bojovat za naše milované Milevsko!

Aktuality

Odchod Františka Hrubanta

11.06.2021 Se zármutkem jsme přijali zprávu o úmrtí Františka Hrubanta, dlouholetého vynikajícího milevského hokejisty. Pan Hrubant se dožil 86 ti let. S naším zesnulým jsme se naposledy rozloučili v pátek 11. června v děkanském chrámu Páně v Milevsku. Čest jeho památce

Změna trenérské dvojice

02.10.2020 Pátečním tréninkem převzali mladší žáky HC Milevsko 2010, kteří nastupují druhým rokem v Plzeňsko-jihočeské lize, noví trenéři Ondřej Mertl (současně kouč A týmu mužů) a Jan Polata . Sedmadvacetiletý místní odchovanec, který si během své aktivní hráčské kariéry zahrál i v Rakousku nebo na Slovensku, už se v Milevsku věnoval předcházející sezony dovednostním tréninkům techniky bruslení, nyní bude poprvé plnohodnotně asistentem u své kategorie.

Zápas 1.kola odložen

16.09.2020 Zápas 1. kola Krajské ligy mužů, ve kterém měl HC Milevsko 2010 nastoupit proti týmu Slavoj Český Krumlov, byl odložen. Stalo se tak na základě žádosti Slavoje Český Krumlov z důvodu zranění a nemoci. Utkání plánované na sobotu 19. září se uskuteční v náhradním termínu.

S Pískem zrušeno

25.08.2020 Přípravné utkání s IHC Písek naplánované na 2.9.2020 v Písku bylo po dohodě klubů zrušeno.

Dohrávka 5.kola

22.12.2019 HC Milevsko 2010 sehraje odložené utkáni se Sokolem Radomyšl 28. prosince 2019 od 13,00 na píseckém zimním stadionu. Přijeďte tým podpořit.

Radomyšl odložila zápas

16.10.2019 Utkání Sokol Radomyšl - HC Milevsko 2010 je na žádost domácích odloženo. Termín zápasu zatím není znám, domácí hledají volný termín na ZS Písek. Svým příznivcům termín dáme včas na vědomí.

Mládežnický hokej
29. 5. 2021

Dětský den 5. června

Hráči HC Milevsko 1934 pořádají dětský den

Zápasy - mládež
10. 10. 2020

Ani v Domažlicích mladší žáci nedosáhli na vítězství

Milevští mladší žáci nestačili na svého soupeře od druhé třetiny.

Zápasy - mládež
5. 10. 2020

Vítězství pátých tříd v Sušici

Milevští páťáci ve třetí třetině přehráli svého soupeře.