5
1
25. 9. 2021

Vyrovnaný zápas ztratilo Milevsko v závěru

Vyrovnané utkání rozhodlo Veselí dvě a půl minuty před koncem. V herně rovném zápase šlo Veselí do vedení v 36. minutě. Milevsko za necelou minutu vyrovnalo. Ve zbytku střetnutí s přibývajícím časem začalo být jasné, že kdo vstřelí první gól, bude vítězem zápasu. Ke smutku Milevska se tak stalo Veselí. Domácí tým měl ke konci utkání převahu, ale z gólu se radovali hosté. Milevsko se snažilo vyrovnat při závěrečného bez brankaře, ale omezené oslabením již vyrovnat nedokázalo a naopak 9 vteřin před koncem inkasovalo potřetí.

Po oboustranně opatrném začátku přišly první šance v 5. minutě. Milevský Jan Brož vyjel před branku od mantinelu, ale hostující brankař Dvořák puk po jeho střele vyrazil. Z protiakce se ocitl sám před domácí brankou Marcilis, Michael Panec bravurně jeho střelu k tyči zastavil lapačkou. V ještě větší permanenci byl domácí brankař o dvě minuty později, kdy zastavil hned několik dorážek hostujících hráčů. Pak se naopak vyznamenal brankař Veselí Dvořák. V domácí přesilovce vyrazil střelu Radima Škrdlety ramenem a pak zastavil lapačkou ránu Štěpána Kadiláka po vyhraném vhazování. Na opačné straně zasahoval Michael Panec proti dorážce Klimeše. První část tak branku nepřinesla.

Prostřední třetina začala ve větším tempu. V 22. minutě střelu Dušáka Michael Panec vyrazil a z protiútoku najížděl na hostující branku osamocený Dominik Pecka, ale mezi tyče se netrefil. Další milevský útočný výpad zakončoval Radim Škrdleta, Dvořák dokázal puk zastavit. V 26. minutě Michael Panec vychytal u tyčky osamoceného Radka Bendu. V 29. minutě se po závaru před hostující brankou dostal k dorážce Jakub Bednář, sám před hostujícím brankařem nepřehodil jeho beton. Po polovině zápasu se Milevští již podruhé v utkání dostali do přečíslení 3 na 1, znovu Dominik Pecka vzal zakončení na sebe, ale branku netrefil. V 35. minutě pronikl středem plochy Petr Bouška, obhodil si protihráče a pohotově vystřelil, Dvořák na dvakrát jeho střelu zastavil. V 36. minutě kouzlo na obou stranách výborných brankařů prolomil veselský Bláha, když dostal od Čančury přihrávku za obranu po špatném milevském střídání a svůj únik úspěšně zakončil. Milevsko bylo blízko vyrovnání hned ve stejné minutě, kdy Dominik Pecka přestřelil odkrytou hostující bránu. Další atak již Milevským vyrovnání přinesl. Václav Pouch se trochu kostrbatě probil do pásma, vypálil z kruhu a tyčky číhající Michal Přívozník pohotově umístil do branky gólmanem vyražený puk. Za další minutu Milevsko skórovalo po další doražené střele podruhé, ale rozhodčí po poradě překvapivě gól neuznali. A tak mohlo jít znovu do vedení Veselí. Přečíslení 2 na 1 zakončoval autor úvodního gólu Bláha, Michael Panec ukázal pohotovost svojí lapačky.

Druhá část přinesla posun ve skóre, nikoliv však rozhodnutí. To přinesla až závěrečná třetina. Více aktivnější v ní bylo Milevsko, přesto se však na konci radovalo Veselí. To mělo první možnost, ale střelu Bláhy po vhazování v útočném pásmu Michale Panec zastavil. V 43. minutě si brankař Veselí Dvořák poradil jak se střelou Michala Přívozníka z kruhu, tak i s následným zakončením Dominika Pecky. Za minutu vypálil od modré Petr Bouška, Dvořák ramenem se štěstím vyrazil puk nad sebe. V 48. minutě střílel z mezikruží z otočky Václav Pouch, pozorný Dvořák znovu úspěšně zasáhl. V 54. minutě Aleš Řezáč vedl brejk zprava, našel před brankou Jakuba Suchana, který však byl již příliš blízko na to, aby brankaře překonal. Ještě lepší pozici měl Jakub Suchan vzápětí, kdy byl znovu sám před brankařem. Tentokrát měl více prostoru i času, ale kličkou gólmana neoklamal. Milevsko se nadále hnalo za rozhodnutím. Tlačilo se do pásma, pálilo ze všech pozic. Veselí spíše čekalo na protiútoky a jeden z nich úspěšně zakončilo. Mikeska po objetí branky poslal puk do předbrankového prostoru, odkud jej dojíždějící František Bárta protečoval k tyči. Milevsku na vyrovnání zbývalo jen 2 a půl minuty. Jeho pozici ještě zhoršilo vyloučení po dodatečném nahlášení od čárového rozhodčího. I tak se Milevsko dostalo k ohrožení branky. Odvolalo gólmana a usadilo se v pásmu. Žádná ze střel však již vyrovnání nepřinesla. Naopak 9 vteřin před koncem Marcilis bekhendem přes celé hřiště trefil opuštěnou branku.

Milevsko vs Veselí nad Lužnicí

Branky a nahrávky: 37. Přívozník (Pouch) – 36. Bláha ( Čančura), 58. F. Bárta (Mikeska, J. Bárta), 60. Marcilis. Rozhodčí: Poskočil - Šimák, Bělohlav. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 260. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Panec - Růžek, Hamerle, Bednář, Petr Bouška, Malý, Hrdel - Kadilák, Suchan, Řezáč - Chocholoušek, Škrdleta, Pecka - Přívozník, Pouch, Brož - Bílek