5
1
24. 9. 2022

Vítězná domácí premiéra

Milevsko zvládlo výborně první domácí zápas v sezóně. Na výhru se navnadilo již v úvodní třetině, kterou vyhrálo 2:0. Krumlov na začátku prostřední části v oslabení snížil, ale Milevsko postupně navýšilo skóre a na poslední třetinu šlo s třígólovým náskokem. Ten ještě v závěrečném dějství zvýšilo a udělilo Krumlovu vysokou prohru. Prohra je pro hosty krutá, protože zápas byl poměrně vyrovnaný a Michael Panec v domácí brance svůj tým několikrát zachránil před inkasováním. Hvězdou zápasu byl autor čtyř gólů Martin Hraňo, který se zapsal do listiny střelců hned čtyřikrát, z toho dvakrát z trestného střílení.

Milevsko začalo utkání aktivně. Ve 4. minutě přihrával Václav Pouch zpoza branky a Jakub Suchan z kruhu otřel puk o tyčku. Za minutu se již domácí tým radoval z gólu. Po závaru a několika střelách, které hostující brankař Pícha dokázal vyrazit, nedosáhl následně na střelu Martina Hraňa z kruhu. Autor úvodní branky se tlačil i do další šance, ale u tyčky se neprosadil. V 7. minutě se v přesilovce ocitl sám před brankařem Jáchym Štekr, ale bekhendem hostujícího gólmana nepřekvapil. Na začátku 10. minuty přidalo Milevsko druhý gól. Václav Pouch vyjel zpoza branky a u tyčky prostrčil puk mezi brankařovými chrániči. V 11. minutě Jakub Suchan vystřelil zpoza obránce a sám si dokázal ještě vyraženou střelu dorazit. Byl však přitom atakován a brankaře nepřekonal. Pak Tomáš Vochozka předvedl podobnou akci, jako Václav Pouch při gólu, ale branku minul. Poté se začal do šancí dostávat i Český Krumlov. Po buly zůstal před domácím brankařem zapomenutý Krcho, ani nadvakrát úspěšný nebyl. Pak se mezi kruhy ocitl volný Michalec, Michael Panec vyrazil. Milevští se potom dostali do přečíslení 2 na 1, ale Martin Hraňo zblízka nedal. V 19. minutě po přihrávce Michalce zůstal sám před brankou Anderle, milevský gólman znovu skvěle zasáhl. V samém závěru třetiny pak Michael Panec v oslabení zastavil u své tyčky i zakončujícího Michalce.

Krumlov si přesilovou hru přenesl do prostřední části, když z pravého kruhu pálil Anderle, Michal Panec puk zastavil. Pak naopak dostalo početní výhodu Milevsko. Josef Růžek nezastavil na útočné modré plachtící kotouč a hosté se dostali do přečíslení dvou na nikoho. Svoboda nic nevymýšlel a zamířil přesně k bližší tyči. Milevsko gól inkasovaný v oslabení nesrazil a pokračovalo v dobývání soupeřovi branky. Dobrou střeleckou pozici přepravil Jakub Suchan přihrávkou od zadního mantinelu Václavu Pouchovi, který z kruhu přestřelil. Pak měl další přesilovku Krumlov. Křížnou přihrávku u tyčky nezužitkoval Řepa. Po skončení oslabení naskočil za obránce z trestné lavice Jakub Suchan a upaloval na branku. Při zakončení byl podražen Machálkem a rozhodčí nařídil trestné střílení. Toho se ujal Martin Hraňo a bekhendovým blafákem poslal Milevsko znova do dvougólového vedení. Po polovině utkání vyrazil Jakub Suchan za vyhozeným pukem a proti němu se vydal hostující brankař Pícha. Ten byl sice u puku o něco dříve, ale do bezpečí jej před atakujícím milevským kapitánem nedostal. Puk se dostal k Radimu Škrdletovi, jenž zamířil do opuštěné brány. Už na 5:1 zvýšilo Milevsko ve využité přesilovce. Radim Škrdleta vystřelil z kruhu, brankař puk vyrazil a pozorný Jakub Suchan jej umístil do branky. Českému Krumlovu se ještě podařilo snížit. V početní výhodě pronikli do rozvrácené obrany, Anderle od tyčky poslal puk na protější kruh, kde nehlídaný Svoboda nedal domácímu brankaři šanci. Závěr třetiny byl ve znamení milevských možností. Michal Přívozník vyslal do úniku Tomáše Vochozku, Pícha jeho střelu zastavil. Pak Michal Přívozník zkoušel štěstí sám. Pícha jeho střelu vyrazil a poradil si i s dorážkou Martina Hraňa.

Začátek poslední části nejprve příliš vzruchu nepřinesl. V 45. minutě přešel Tomáš Vochozka přes protihráče, Pícha jeho střelu z kruhu vyrazil. V následné další hostující přesilové hře výborně zabojoval Jan Duda a přes soupeře se tlačil do zakončení. Hostující Kozák je zastavil nedovoleně a tak následovalo druhé trestné střílení. K tomu se znova postavil Martin Hraňo a stejnou bekhendovou kličkou opět uspěl. V 52. minutě přidalo Milevsko další gól. Josef Růžek vystřelil od mantinelu, brankař puk vyrazil před Jakuba Suchana, který jej posunul na Radima Škrdletu k tyči, kde měl již snadný úkol. Konečnou podobu výsledku dalo Milevsko v přesilovce, kdy utěšenou kombinaci celého útoku zakončil střelou z kruhů do horního rohu střelec večera Martin Hraňo. Utkání se pak již v poklidu dohrávalo. Za zmínku stojí po jedné příležitosti na každé straně. V hostující přesilovce zůstal sám před Michaelem Pancem Krcho, domácí gólman vyšel ze souboje vítězně. V 59. minutě nabil Petr Bouška od mantinelu Jakubu Suchanovi, který z prostoru kruhů z první Píchu neprostřelil.

Milevsko vs Český Krumlov

Branky a nahrávky: 5. Hraňo (Přívozník), 10. Pouch (Škrdleta), 28. Hraňo (TS), 31. Škrdleta (Jak.Suchan), 36. Jak.Suchan (Škrdleta, Pouch), 49. Hraňo (TS), 52. Škrdleta (Jak.Suchan, Růžek), 55. Hraňo (Přívozník, Vochozka) – 24. D.Svoboda, 38. D.Svoboda (Anderle, V.Krcho). Rozhodčí: Poskočil - Diviš, Ent. Vyloučení: 5:4 . Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: 43:29 (18:12, 11:10, 14:7). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 8:2.

Panec - Růžek, Štekr, Řezáč, Petr Bouška, Tampier, Bednář - Škrdleta, Jak. Suchan, Pouch - Vochozka, Přívozník, Hraňo - Bílek, Duda, Adamec