přát. - pátek 16.8.2024
Milevsko
Tábor
19:00
přát. - pátek 23.8.2024
Milevsko
Benešov
19:00
Přát. - pátek 30.8.2024
Tábor
Milevsko
 
Přát. - pátek 6.9.2024
Benešov
Milevsko
 
1. kolo - sobota 14.9.2024
Božetice
Milevsko
18:00
Preview k zápasu
8. 3. 2023

Ve finále play-off Samson

Čtvrté semifinálové zápasy rozhodly o finalistech play-off Krajské ligy mužů Jihočeského kraje. Dostali se do něj dva nejlépe umístěné týmy po základní části Samson a Milevsko. Obě semifinálové série skončili výsledkem 3:1 na zápasy, když oba finalisté shodně ztratili v semifinálových bojích jediné utkání, oba shodně v domácím prostředí. Také finále bude odehráno na 3 vítězné zápasy. Série začíná v pátek 10.3. na Samsonu od 18 hodin, druhý zápas bude sehrán v neděli 12.3. v Milevsku od 17 hodin. Třetí duel v úterý 14.3. znova na Samsonu. V případě nerozhodnutého stavu se uskuteční další utkání v pátek 17.3. v Milevsku a případné rozhodující střetnutí v neděli 19.3. opět na Samsonu.

V minulém ročníku Samson absolvoval svoji první kompletní sezónu v krajské lize a naprosto jí opanoval. V základní části prohrál jediný zápas a stejně si počínal i ve vyřazovacích bojích, kde ztratil jediné utkání ve finále se Sobělaví. Následně si vybojoval účast v kvalifikaci o druhou ligu, kterou však v jejím průběhu vzdal. Obdobně si Samson počínal i v letošním ročníku, byť jeho dominance již nebyla taková. Znova obsadil první místo v tabulce, ale tentokrát s náskokem pouhých dvou bodů na druhé Milevsko. Samson i Milevsko shodně nebodovali jen ve čtyřech zápasech. V základní části Samson tak nakonec získal 47 bodů při skóre 115:55 a byl tak nejvíce skórujícím týmem soutěže. Milevsko pak s 51 obdrženými góly nejméně inkasujícím celkem. Ve čtvrtfinále play-off si Samson poradil s po základní části osmou Radomyšlí 2:0 na zápasy. Doma odstartoval snadnou výhrou 6:1. V odvetě se však natrápil, když musel nejprve dotahovat domácí třígólové vedení. Samson pak dvakrát otočil stav ve svůj prospěch, ale Radomyšl vždy dokázala vyrovnat. Nakonec Samson rozhodl gólem z předposlední minuty o výhře 7:6. V semifinále vyřazovacích bojů Samson zdolal Veselí 3:1 na zápasy. Nejprve to vypadalo na rychlý postup favorita. Doma sice Samson Veselí zdolal po boji 5:3, ale ve Veselí si počínal suverénněji, když nedovolil domácím ani jednou skórovat a vyhrál 5:0. Pak však přišla nečekaná domácí prohra 2:3 a série se tak znova musela přesunout do Veselí. Zde si už Samson utéct postup do finále nenechal, byť Veselí znova kladlo tuhý odpor. Nakonec však prohrálo 4:6.

První polovina

V první polovinou soutěže to vypadalo pro Samson na stejnou jízdu, jako v předchozím ročníku. Prošel jí bez zaváhání a jediná prohra přišla až v posledním zápase první půlky, kdy Samson podlehl doma Hluboké 2:7. Vzhledem k dohrávce se však tak stalo až poté, co bylo odehráno pět kol druhé poloviny.

Druhá polovina

Ve druhé polovině Samson zaváhal vícekrát. Jako první jej o body připravilo Milevsko, které jej doma porazilo 4:1. Stejnou prohru utrpěl Samson i v následujícím kole v Soběslavi. Po domácí výhře s Jindřichovým Hradcem přišla další nečekaná prohra 4:3 ve Vimperku. Ve zbytku soutěže již Samson nezaváhal, když jediný bod ztratil po výhře v prodloužení v Českém Krumlově.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Oba vzájemné zápasy dopadly naprosto stejně a to domácí výhrou 4:1. Oba celky na sebe narazily hned v zahajovacím zápase. Samson si postupně vybudoval čtyřgólový náskok a vedl tak již po polovině zápasu. V té druhé mu bylo Milevsko vyrovnaným soupeřem, stačilo mu to však na jediný gól.
V odvetě Milevsko využilo výborný vstup do zápasu, když po čtyřech odehraných minutách vedlo 3:0. Domácí tým se následně prezentoval zodpovědným výkonem a favorizovanému Samsonu toho příliš nedovolil. V prostřední části Milevsko přidalo další gól a čestný úspěch dovolilo Samsonu dosáhnout až v samém závěru utkání.

Sestava Samsonu ze čtvrtého semifinálového utkání ve Veselí:

HC Samson Č. Budějovice: Ludvík – Sičák, Vydarený, K. Ťoupal, Kutlák, Nehoda, Ferebauer – R. Šulčík, M. Hanzal, D. Nedorost, R. Heřman, J. Hanzal, Kouba, R. Suchánek ml., Mrkvička, J. Šuhaj, O. Ťoupal

Vstupné na play-off: :

Vstupné na jednotlivá utkání 80,- Kč

Držitelé Permanentních vstupenek 50,- Kč

A-tým
1. 7. 2024

A tým zná jízdní řád přípravy.

A-tým
9. 5. 2024

Zasedala Krajská volební konference a losovací aktiv

Aktuality

Úspěch v draftu juniorské CHL

05.07.2024 Milevský odchovanec Vlastimil Blažek (2007), který působil v Energii Karlovy Vary uspěl na draftu zámořské juniorské CHL. Tým Saskatoon Blades si jej vybral jako šedesátého v pořadí.

Povinnost používání chrániče k

05.06.2024 Květnový kongres IIHF schválil změnu pravidel týkající se zařazení chrániče krku do hráčské výstroje. Dosavadní doporučení používat chránič krku a hrdla proti proříznutí se počínaje sezonou 2024-25 mění na povinnost, která se vztahuje na všechny věkové kategorie. Nedodržení této povinnosti budou rozhodčí v rámci nových kompetencí trestat velmi striktně.

Čtvrtý zápas u Pouzara

21.03.2024 Čtvrté finálové utkání play-off Krajské ligy mužů Jihočeského kraje mezi Hlubokou a Milevskem bude sehráno v pátek 22. března v Českých Budějovicích v Hokejovém centru Pouzar. Začátek zápasu je od 19:30 hodin.

Finále play off

10.03.2024 Druhé utkání finálové série play off se hraje v neděli 17.března v Budvar areně od 17,00 hodin. Klub pro své fanoušky objednal na tento zápas autobus. Organizaci výjezdu si vzal na starosti Petr Bočan tel. 608 860 521. Zájemci kontaktujte jeho. Autobus bude vypraven pouze obsazen. Bližší info podá p. Bočan.

Prvním finalistou Hluboká

05.03.2024 Na rozdíl od čtvrtfinále zvládla Hluboká semifinálovou sérii nejrychlejším možným způsobem a stala se prvním finalistou play-off Krajské ligy mužů Jihočeského kraje. Veselí v ní zdolala 3:0 na zápasy. Postup završila dnešní výhrou 3:1 ve třetím utkáním hraném v Budvar aréně.

Hluboká doplnila semifinále

25.02.2024 Až dnešní pátý rozhodující zápas mezi Hlubokou a Vimperkem určil složení semifinále play-off Krajské ligy mužů Jihočeského kraje. Hluboká v něm zvítězila 4:0 a v semifinále se střetne s Veselím. Milevsko si zopakuje loňské semifinále se Soběslaví. Semifinále bude odehráno na 3 vítězné zápasy. Série začíná v pátek 1. 3. v Milevsku, druhý zápas bude sehrán v neděli 3.3. v Soběslavi. Třetí duel pravděpodobně ve středu 6.3. znova v Milevsku. V případě nerozhodnutého stavu se uskuteční další utkání v pátek 8.3. v Soběslavi a případné rozhodující střetnutí v neděli 10.3. opět v Milevsku.

Zápasy - mládež
23. 3. 2024

Starší žáci Strakonic si poradili s Milevskem.

Strakonice si vítězství zajisti třemi brankami v prostředním dějství zápasu.

Zápasy - mládež
19. 3. 2024

Rokycany díky druhé třetině porazili milevské Starší žáky.

Rokycany si svým výkonem ve druhé třetině zajistili vítězství na milevském zimáku.

Zápasy - mládež
18. 3. 2024

Tři branky ve třetí třetině zajistily vítězství Mladších žáků.

Mladší žáci si připsali poslední body letošní sezóny.