F1 - pátek 10.3.2023
Samson
Milevsko
6
4
F2 - neděle 12.3.2023
Milevsko
Samson
1
6
F3 - úterý 14.3.2023
Samson
Milevsko
5
1
Preview k zápasu
8. 3. 2023

Ve finále play-off Samson

Čtvrté semifinálové zápasy rozhodly o finalistech play-off Krajské ligy mužů Jihočeského kraje. Dostali se do něj dva nejlépe umístěné týmy po základní části Samson a Milevsko. Obě semifinálové série skončili výsledkem 3:1 na zápasy, když oba finalisté shodně ztratili v semifinálových bojích jediné utkání, oba shodně v domácím prostředí. Také finále bude odehráno na 3 vítězné zápasy. Série začíná v pátek 10.3. na Samsonu od 18 hodin, druhý zápas bude sehrán v neděli 12.3. v Milevsku od 17 hodin. Třetí duel v úterý 14.3. znova na Samsonu. V případě nerozhodnutého stavu se uskuteční další utkání v pátek 17.3. v Milevsku a případné rozhodující střetnutí v neděli 19.3. opět na Samsonu.

V minulém ročníku Samson absolvoval svoji první kompletní sezónu v krajské lize a naprosto jí opanoval. V základní části prohrál jediný zápas a stejně si počínal i ve vyřazovacích bojích, kde ztratil jediné utkání ve finále se Sobělaví. Následně si vybojoval účast v kvalifikaci o druhou ligu, kterou však v jejím průběhu vzdal. Obdobně si Samson počínal i v letošním ročníku, byť jeho dominance již nebyla taková. Znova obsadil první místo v tabulce, ale tentokrát s náskokem pouhých dvou bodů na druhé Milevsko. Samson i Milevsko shodně nebodovali jen ve čtyřech zápasech. V základní části Samson tak nakonec získal 47 bodů při skóre 115:55 a byl tak nejvíce skórujícím týmem soutěže. Milevsko pak s 51 obdrženými góly nejméně inkasujícím celkem. Ve čtvrtfinále play-off si Samson poradil s po základní části osmou Radomyšlí 2:0 na zápasy. Doma odstartoval snadnou výhrou 6:1. V odvetě se však natrápil, když musel nejprve dotahovat domácí třígólové vedení. Samson pak dvakrát otočil stav ve svůj prospěch, ale Radomyšl vždy dokázala vyrovnat. Nakonec Samson rozhodl gólem z předposlední minuty o výhře 7:6. V semifinále vyřazovacích bojů Samson zdolal Veselí 3:1 na zápasy. Nejprve to vypadalo na rychlý postup favorita. Doma sice Samson Veselí zdolal po boji 5:3, ale ve Veselí si počínal suverénněji, když nedovolil domácím ani jednou skórovat a vyhrál 5:0. Pak však přišla nečekaná domácí prohra 2:3 a série se tak znova musela přesunout do Veselí. Zde si už Samson utéct postup do finále nenechal, byť Veselí znova kladlo tuhý odpor. Nakonec však prohrálo 4:6.

První polovina

V první polovinou soutěže to vypadalo pro Samson na stejnou jízdu, jako v předchozím ročníku. Prošel jí bez zaváhání a jediná prohra přišla až v posledním zápase první půlky, kdy Samson podlehl doma Hluboké 2:7. Vzhledem k dohrávce se však tak stalo až poté, co bylo odehráno pět kol druhé poloviny.

Druhá polovina

Ve druhé polovině Samson zaváhal vícekrát. Jako první jej o body připravilo Milevsko, které jej doma porazilo 4:1. Stejnou prohru utrpěl Samson i v následujícím kole v Soběslavi. Po domácí výhře s Jindřichovým Hradcem přišla další nečekaná prohra 4:3 ve Vimperku. Ve zbytku soutěže již Samson nezaváhal, když jediný bod ztratil po výhře v prodloužení v Českém Krumlově.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Oba vzájemné zápasy dopadly naprosto stejně a to domácí výhrou 4:1. Oba celky na sebe narazily hned v zahajovacím zápase. Samson si postupně vybudoval čtyřgólový náskok a vedl tak již po polovině zápasu. V té druhé mu bylo Milevsko vyrovnaným soupeřem, stačilo mu to však na jediný gól.
V odvetě Milevsko využilo výborný vstup do zápasu, když po čtyřech odehraných minutách vedlo 3:0. Domácí tým se následně prezentoval zodpovědným výkonem a favorizovanému Samsonu toho příliš nedovolil. V prostřední části Milevsko přidalo další gól a čestný úspěch dovolilo Samsonu dosáhnout až v samém závěru utkání.

Sestava Samsonu ze čtvrtého semifinálového utkání ve Veselí:

HC Samson Č. Budějovice: Ludvík – Sičák, Vydarený, K. Ťoupal, Kutlák, Nehoda, Ferebauer – R. Šulčík, M. Hanzal, D. Nedorost, R. Heřman, J. Hanzal, Kouba, R. Suchánek ml., Mrkvička, J. Šuhaj, O. Ťoupal

Vstupné na play-off: :

Vstupné na jednotlivá utkání 80,- Kč

Držitelé Permanentních vstupenek 50,- Kč

Zápasy
14. 3. 2023

Finálová série ukončena ve třech zápasech

Zápasy
12. 3. 2023

Samson uspěl i v Milevsku

Aktuality

Finále v Budvar aréně

06.03.2023 První utkání finálové série mezi Samsonem a Milevskem se odehraje v pátek 10.3. v Budvar Aréně. Samson tak pro finále mění své dosavadní působiště. Se změnou místa zápasu se mění i jeho začátek. Oproti stanovenému termínu zahájení se začne již o hodinu dříve. Začátek zápasu byl dnes odpoledne finálně odsouhlasen všemi stranami. První utkání finálové bude zahájeno od 18:00.

Ve finále play-off Samson

03.03.2023 Čtvrté semifinálové zápasy rozhodly o finalistech play-off Krajské ligy mužů Jihočeského kraje. Dostali se do něj dva nejlépe umístěné týmy po základní části Samson a Milevsko. Obě semifinálové série skončili výsledkem 3:1 na zápasy, když oba finalisté shodně ztratili v semifinálových bojích jediné utkání, oba shodně v domácím prostředí. Také finále bude odehráno na 3 vítězné zápasy. Série začíná v pátek 10.3. na Samsonu, druhý zápas bude sehrán v neděli 12.3. v Milevsku. Třetí duel v úterý 14.3. znova na Samsonu. V případě nerozhodnutého stavu se uskuteční další utkání v pátek 17.3. v Milevsku a případné rozhodující střetnutí v neděli 19.3. opět na Samsonu.

V semifinále play-off Soběslav

21.02.2023 Dnešní rozhodující čtvrtfinálové zápasy určily složení semifinále play-off Krajské ligy mužů Jihočeského kraje. Vedle Samsonu a Milevska, které si vybojovali postup již po dvou zápasech, zvládli třetí duely lépe Soběslav a Veselí. Soupeřem Milevska v semifinále vyřazovacích bojů tak bude Soběslav. Semifinále bude odehráno na 3 vítězné zápasy. Série začíná v pátek 24. 2. v Milevsku, druhý zápas bude sehrán v neděli 26.2. v Soběslavi. Třetí duel v úterý 28.2. znova v Milevsku. V případě nerozhodnutého stavu se uskuteční další utkání v pátek 3.3. v Soběslavi a případné rozhodující střetnutí v neděli 5.3. opět v Milevsku.

V play-off Strakonice

12.02.2023 Dnešní zápasy rozhodly o konečném pořadí Krajské ligy mužů Jihočeského kraje. Definitivně tak určily dvojice do vyřazovacích bojů. Vítězství Samsonu na Hluboké rozhodlo, že Milevsko skončilo na 2. místě tabulky a ve čtvrtfinále play-off se tak utká se 7. Strakonicemi. Čtvrtfinále bude odehráno na 2 vítězné zápasy. Série začíná v pátek 17. 2. v Milevsku, druhý zápas bude sehrán v neděli 19.2. ve Strakonicích. V případě nerozhodného stavu bude sehrán rozhodující zápas opět v Milevsku pravděpodobně v úterý 21.2.2023.

Milevsko nejhůře druhé

09.02.2023 Dnešní dohrávka 11. kola mezi Hlubokou a Českým Krumlovem skončila porážkou domácí týmu 4:5. Díky této prohře již Hluboká nemůže Milevsko v tabulce dostihnout a tak je před závěrečným kolem Krajské ligy mužů Jihočeského kraje jisté, že Milevsko skončí v tabulce nejhůře na 2. místě po základní části.

Milevští odchovanci v repre U1

01.02.2023 Milevský odchovanec Antonín Klatovský ze Škody Plzeň nastoupí v reprezentačním týmu U16 na Turnaji třech zemí v Novém Jičíně a Kopřivnici 7. - 12. února. Mezi náhradníky figuruje další milevský odchovanec Vlastimil Blažek (nyní Rytíři Kladno).

Zápasy - mládež
11. 3. 2023

Těsná prohra s Motorem

Motor vyhrál brankou, když využil čtvrtou přesilovku, vstřelenou deset vteřin před závěrečnou sirénou.

Zápasy - mládež
4. 3. 2023

Těsné vítezství na domácím ledě.

Milevští dokázali v dramatickém utkání udržet jednobrankové vedení.

Zápasy - mládež
26. 2. 2023

Milevští na Meteor nestačili.

Milevští na svého soupeře z Třemošné nestačili