1
Preview k zápasu
16. 2. 2022

Ve čtvrtfinále play-off se Milevsko utká se Soběslaví

Nedělní dohrávané zápasy rozhodly o konečném pořadí Krajské ligy mužů. To mohlo ještě změnit projednávání dohrávky 14. kola mezi Českým Krumlovem a Veselím, kterou sice domácí vyhráli, ale zároveň se dopustili administrativní chyby v zápisu o utkání. Sportovně technická komise ponechala výsledek v platnosti. Definitivně se tak určily dvojice do vyřazovacích bojů. V posledních zápasech Hluboká nestačila doma na Veselí, čímž Milevsku zůstala 7. příčka. Soběslav uhájila 2. místo před Českým Krumlovem, který prohrál ve Vimperku. Ve čtvrtfinále play-off se tak Milevsko potká se Soběslaví. Čtvrtfinále bude odehráno na 2 vítězné zápasy. Série začíná v pátek 18. 2. v Soběslavi od 19 hodin. Druhý zápas bude sehrán v neděli 20.2. od 17 hodin v Milevsku. V případě nerozhodného stavu bude sehrán rozhodující zápas opět v Soběslavi v úterý 22.2. nebo ve středu 23.2. od 19 hodin.

Soběslav prožívá v posledních sezónách úspěšné období. Výborně si vedla již v nedohrané sezóně 2019/2020, ve které obsadila po základní části 5. místo, ale v play-off si proklestila cestu až do finále proti favorizovanému Pelhřimovu, které však nebylo kvůli pandemii odehráno. Ročník 2020/2021 byl odstartován, ale zároveň velmi brzo ukončen. Soběslav v něm stihla odehrát 4 utkání, ve kterých získala 10 bodů. Základní část letošní sezóny již byla odehrána celá. A Spartak Soběslav si vedl znovu výborně. Obsadil v ní 2. místo, což je jeho nejlepší umístění za posledních 16 let. Z 20 odehraných zápasů nebodoval pouze ve 3. Získal tak 46 bodů při skóre 110:63, o 3 více než jeho pronásledovatel Český Krumlov a o 11 méně než suverénní vítěz Samson.

První polovina

Soběslav jako jeden ze spolufavoritů hned od začátku ročníku potvrzovala svoji roli. Sezónu zahájila vysokou výhrou 9:1 doma s Vimperkem a sbírala body i dál. Naplno bodovala i v dalších třech zápasech, když například ovládla tradičním derby s Veselím, kdy na jeho ledě zvítězila 9:1. Poprvé Soběslav narazila až v 6. kole doma proti Samsonu, kterému podlehla 0:6. Nijak jí to však neovlivnilo a pokračovala v dalším vítězném tažení. Další body ztratila až doma s Českým Krumlovem, kterému podlehla 4:5 po prodloužení.

Druhá polovina

Ve druhé polovině soutěže si Soběslav počínala obdobně vítězně. Body ztratila v Radomyšli, kde v divokém zápase prohrála 8:7 po prodloužení. Trochu překvapivě prohrála na Hluboké, kde byl po dvou třetinách stav 3:3, ale tu poslední Soběslav prohrála 4:0. Nevyšla jí ani odveta v Českém Krumlově, kde prohrála 4:1. V ostatních zápasech zvítězila a navíc jako jediný tým v soutěži dokázala obrat o body lídra Samson, když na jeho ledě zvítězila 6:3.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

V obou vzájemných zápasech zvítězila Soběslav. Milevsko však neprodalo svoji kůži lacino. Oba týmy se střetly v průběhu jednoho měsíce, protože zápas 9. kola byl odložen. Milevsko v něm prohrálo doma 4:7. Ujalo se sice v utkání vedení, ale hosté ještě do přestávky otočili skóre ve svůj prospěch. I druhou část Soběslav vyhrála o gól a navýšila svůj náskok. Milevsko se v posledním dějství přiblížilo na rozdíl jedné branky, ale pak si vstřelilo vlastní gól a samo se tak připravilo při stupňující se převaze o možnost vyrovnání. Hosté pak v závěru druhou využitou přesilovkou dali výsledku konečnou podobu.
Odvetu začala lépe Soběslav. Góly v první a na začátku druhé třetiny si vydobyla dvougólový náskok. Ten Milevsko ještě v prostřední části smazalo a dvě minuty před konce základní hrací doby šlo do vedení. To drželo až do poslední chvíle, ale Soběslav 4 vteřiny před koncem přeci jen dokázala vyrovnat. Následné prodloužení pak rozhodla ve svůj prospěch a radovala se z výhry 4:3.

Sestava Soběslavi z posledního zápasu základní části s Jindřichovým Hradcem:

OLH Spartak Soběslav : Baloun - Tržil, Kanov, Čížek, V. Pánek, Kubeš, Hubáček - Píha, Žákovský, Hák, O.Pánek, Macháček, Kučera, Šimák, Novák, Hraňo, Pauš, Himpan