22 - sobota 12.2.2022
Božetice
Milevsko
0
7
ČF1 - pátek 18.2.2022
Soběslav
Milevsko
5
3
ČF2 - neděle 20.2.2022
Milevsko
Soběslav
2
7
Preview k zápasu
16. 2. 2022

Ve čtvrtfinále play-off se Milevsko utká se Soběslaví

Nedělní dohrávané zápasy rozhodly o konečném pořadí Krajské ligy mužů. To mohlo ještě změnit projednávání dohrávky 14. kola mezi Českým Krumlovem a Veselím, kterou sice domácí vyhráli, ale zároveň se dopustili administrativní chyby v zápisu o utkání. Sportovně technická komise ponechala výsledek v platnosti. Definitivně se tak určily dvojice do vyřazovacích bojů. V posledních zápasech Hluboká nestačila doma na Veselí, čímž Milevsku zůstala 7. příčka. Soběslav uhájila 2. místo před Českým Krumlovem, který prohrál ve Vimperku. Ve čtvrtfinále play-off se tak Milevsko potká se Soběslaví. Čtvrtfinále bude odehráno na 2 vítězné zápasy. Série začíná v pátek 18. 2. v Soběslavi od 19 hodin. Druhý zápas bude sehrán v neděli 20.2. od 17 hodin v Milevsku. V případě nerozhodného stavu bude sehrán rozhodující zápas opět v Soběslavi v úterý 22.2. nebo ve středu 23.2. od 19 hodin.

Soběslav prožívá v posledních sezónách úspěšné období. Výborně si vedla již v nedohrané sezóně 2019/2020, ve které obsadila po základní části 5. místo, ale v play-off si proklestila cestu až do finále proti favorizovanému Pelhřimovu, které však nebylo kvůli pandemii odehráno. Ročník 2020/2021 byl odstartován, ale zároveň velmi brzo ukončen. Soběslav v něm stihla odehrát 4 utkání, ve kterých získala 10 bodů. Základní část letošní sezóny již byla odehrána celá. A Spartak Soběslav si vedl znovu výborně. Obsadil v ní 2. místo, což je jeho nejlepší umístění za posledních 16 let. Z 20 odehraných zápasů nebodoval pouze ve 3. Získal tak 46 bodů při skóre 110:63, o 3 více než jeho pronásledovatel Český Krumlov a o 11 méně než suverénní vítěz Samson.

První polovina

Soběslav jako jeden ze spolufavoritů hned od začátku ročníku potvrzovala svoji roli. Sezónu zahájila vysokou výhrou 9:1 doma s Vimperkem a sbírala body i dál. Naplno bodovala i v dalších třech zápasech, když například ovládla tradičním derby s Veselím, kdy na jeho ledě zvítězila 9:1. Poprvé Soběslav narazila až v 6. kole doma proti Samsonu, kterému podlehla 0:6. Nijak jí to však neovlivnilo a pokračovala v dalším vítězném tažení. Další body ztratila až doma s Českým Krumlovem, kterému podlehla 4:5 po prodloužení.

Druhá polovina

Ve druhé polovině soutěže si Soběslav počínala obdobně vítězně. Body ztratila v Radomyšli, kde v divokém zápase prohrála 8:7 po prodloužení. Trochu překvapivě prohrála na Hluboké, kde byl po dvou třetinách stav 3:3, ale tu poslední Soběslav prohrála 4:0. Nevyšla jí ani odveta v Českém Krumlově, kde prohrála 4:1. V ostatních zápasech zvítězila a navíc jako jediný tým v soutěži dokázala obrat o body lídra Samson, když na jeho ledě zvítězila 6:3.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

V obou vzájemných zápasech zvítězila Soběslav. Milevsko však neprodalo svoji kůži lacino. Oba týmy se střetly v průběhu jednoho měsíce, protože zápas 9. kola byl odložen. Milevsko v něm prohrálo doma 4:7. Ujalo se sice v utkání vedení, ale hosté ještě do přestávky otočili skóre ve svůj prospěch. I druhou část Soběslav vyhrála o gól a navýšila svůj náskok. Milevsko se v posledním dějství přiblížilo na rozdíl jedné branky, ale pak si vstřelilo vlastní gól a samo se tak připravilo při stupňující se převaze o možnost vyrovnání. Hosté pak v závěru druhou využitou přesilovkou dali výsledku konečnou podobu.
Odvetu začala lépe Soběslav. Góly v první a na začátku druhé třetiny si vydobyla dvougólový náskok. Ten Milevsko ještě v prostřední části smazalo a dvě minuty před konce základní hrací doby šlo do vedení. To drželo až do poslední chvíle, ale Soběslav 4 vteřiny před koncem přeci jen dokázala vyrovnat. Následné prodloužení pak rozhodla ve svůj prospěch a radovala se z výhry 4:3.

Sestava Soběslavi z posledního zápasu základní části s Jindřichovým Hradcem:

OLH Spartak Soběslav : Baloun - Tržil, Kanov, Čížek, V. Pánek, Kubeš, Hubáček - Píha, Žákovský, Hák, O.Pánek, Macháček, Kučera, Šimák, Novák, Hraňo, Pauš, Himpan

Další dvojice čtvrtfinále play-off: :

Samson – Hluboká, Český Krumlov – Veselí, Strakonice – Radomyšl

A-tým
20. 3. 2022

František Ševčík bude chtít po hráčích především dobrou tréninkovou morálku

Mládežnický hokej
15. 3. 2022

Schůze trenérů

Aktuality

Hokej podporuje sbírku

22.03.2022 Sbírku Jihočeského kraje materiální pomoci pro občany Ukrajiny podpořil i HC Milevsko 1934. Místopředseda klubu Zbyněk Hrdel spolu s kapitánem seniorského týmu přivezli do budovy milevského gymnázia potřebné lůžkoviny pro ukrajinské uprchlíky. Kdo chce pomoci, může potřebné lůžkoviny přinést na sběrné místo, které se nachází v Masarykově ulici s číslem popisným 183. Místo je otevřeno každý všední den od 12 do 19 hodin, a poté také v sobotu od 9 do 17 hodin. Více informací naleznete zde.

Trenérem František Ševčík

15.03.2022 Novým hlavním koučem A-týmu HC Milevsko 1934 se stal František Ševčík. Odchovanec táborského hokeje, který za svoji úspěšnou hráčskou kariéru nastupoval mimo jiných v extraligovém Motoru České Budějovice a Brně, trenérsky v posledním období působil v Lokomotivě Veselí nad Lužnicí. Tu v letošní sezóně dovedl do semifinále play-off Krajské ligy mužů.

V play-off Soběslav

14.02.2022 Nedělní dohrávané zápasy rozhodly o konečném pořadí Krajské ligy mužů. To mohlo ještě změnit projednávání dohrávky 14. kola mezi Českým Krumlovem a Veselím, kterou sice domácí vyhráli, ale zároveň se dopustili administrativní chyby v zápisu o utkání. Sportovně technická komise ponechala výsledek v platnosti. Definitivně se tak určily dvojice do vyřazovacích bojů. V posledních zápasech Hluboká nestačila doma na Veselí, čímž Milevsku zůstala 7. příčka. Soběslav uhájila 2. místo před Českým Krumlovem, který prohrál ve Vimperku. Ve čtvrtfinále play-off se tak Milevsko potká se Soběslaví. Čtvrtfinále bude odehráno na 2 vítězné zápasy. Série začíná v pátek 18. 2. v Soběslavi. Druhý zápas bude sehrán v neděli 20.2. v Milevsku. V případě nerozhodného stavu bude sehrán rozhodující zápas opět v Soběslavi v úterý 22.2. nebo ve středu 23.2..

Hrdel bodoval v repre veteránů

22.11.2021 Reprezentační celek veteránů po dvou utkáních s výběrem Izraele v Českých Budějovicích a Pardubicích zavítal do Nového Jičína, kde sehrál exhibiční duel s týmem domácích odchovanců k jubileu 20 let od vybojovaného prvenství ve 2. lize. K vítězství českých Old Timers v poměru 14:6 přispěli také dva útočníci budějovického Samsonu David Nedorost (1 + 2) a Karel Kadlec (3 + 1) milevský Zbyněk Hrdel (3 + 0).

Odhlášení Starších žáků ze sou

19.09.2021 Před zahájením sezóny odešlo několik hráčů této kategorie na hostování do sousedních klubů. Bohužel těsně před začátkem soutěže ukončili svoji činnost další hráči, včetně brankáře. Tým se nám nepodařilo doplnit hráči na hostování od sousedních klubů tak abychom i s pomocí využití výjimky z počtu nasazených hráčů ročníku 2009 mohli soutěž odehrát. Bohužel ani u některých soupeřů se nám nepodařila vyjednat povolená výpomoc. Z tohoto důvodu jsme nuceni svůj tým ze soutěže Starších žáků skupiny B odhlásit.

Zrušení přípravného utkání.

09.09.2021 Hokejisté HC Milevsko 1934 jsou vzhledem k velké marodce nuceni zrušit generálku před letošním ročníkem Krajské ligy. Několik hráčů je již na antibiotikách. Na úterní trénink se sešla velmi malá část týmu. Je třeba neriskovat začátek soutěže a z tohoto důvodu se vedení domluvilo se soupeřem a utkání zrušilo. Jedná se v zájmu zdraví hráčů.

Zápasy - mládež
25. 3. 2022

Milevští Mladší žáci na závěr sezóny vyhráli

Mladší žáci na závěr sezóny vyhráli v odloženém utkání ve Strakonicích

Zápasy - mládež
17. 3. 2022

Těsná prohra Mladších žáků ve Strakonicích.

Milevští darovali soupeři v polovině třetí třetiny dvounásobnou přesilovku. Strakonice ji využili ke vstřelení vítězné branky.

Zápasy - mládež
5. 3. 2022

Mladší žáci podlehli Třemošné.

Milevští mladší žáci v závěru utkání na svého soupeře nestačili a v Třemošné prohráli o dvě branky.