5
1
7. 1. 2023

V souboji o druhé místo úspěšnější Milevsko

V přímém souboji o druhé místo zdolalo Milevsko těsně Soběslav. Domácímu týmu pomohl výborný vstup do zápasu, když skóroval z první střely na branku. Soběslav na začátku prostřední části vyrovnala, ale Milevsko si vzalo vedení zpět a svůj náskok ještě navýšilo. Soběslav však dokázala snížit a tak se i na poslední třetinu stále šlo s jednogólovým domácím vedením. To Soběslav srovnat nedovedla a to ani v závěrečné hře bez brankaře podpořené přesilovkou.

V milevské brance zastoupil nemocného Michaela Pance Jaroslav Prchlík a počínal si velmi dobře. Neuběhla ještě ani půlminuta hry a domácí celek se už radoval z vedení, kdy střela Petra Boušky prošla až do branky soběslavského Balouna. Soběslav to příliš nezaskočilo a hned začala spřádat plány na vyrovnání. Ve 3. min. se před Jaroslavem Prchlíkem objevil Oliver Pánek, ale úspěšný nebyl. V 7. minutě u tyčky domácí branky zakončoval soběslavský Slabý, Jaroslav Prchlík vyrazil. V době milevské přesilovky si najel za obranu Škoda, ale v v úniku zamířil nad branku. V 10. minutě se rozjel přes celé hřiště Petr Bouška, podél mantinelu pronikl až před Balouna, jenž jeho průnik zastavil. Milevsko se pak radovalo z druhého gólu, který však pro hru vysokou holí nebyl uznán. Ve 13. minutě v početní výhodě zůstal sám před domácím brankařem Kanov, Jaroslav Prchlík vytrčeným betonem jeho zakončení zastavil. V další hostující přesilovce se domácí dostali do úniku dvou na jednoho, Matouš Masopust vzal zakončení na sebe, ale Balouna neprostřelil. V poslední minutě zakončoval zleva Žákovský, trefil jen boční síť.

Co se nepovedlo v úvodním dějství, vyšlo v prostřední části hostům hned po minutě a půl, kdy Oliver Pánek z kruhu prostřelil gólmana domácích a srovnal. Hned za další minutu nebezpečně tečoval Šrubař vedle branky. Za Milevsko odpověděla dvojice z rohu přihrávající Ivan Radosta a před brankou zakončující Jakub Suchan, Baloun ukázal pohotovost lapačky. V 26. minutě šlo Milevsko znova do vedení. Petr Bouška zachytil ve středním pásmu hostující rozehrávku a po utěšené kombinaci s Jakubem Suchanem vybídl Radima Škrdletu k zakončení do odkryté brány. V 28. minutě chyboval ve vlastní početní výhodě Michal Přívozník, čehož využil hostující Píha a z kruhu trefil tyč domácí branky. Stejně dopadlo i zakončení Matouše Masopusta, který při následné hře ve čtyřech na obou stranách rovněž rozezvučel tyčku. V 34. minutě Michal Přívozník našel u protější tyčky Martina Hraňa, který branku netrefil. Další útočná akce už domácím gól přinesla. Tomáš Bílek přihrával z rohu mezi kruhy, kde nejprve promáchl Jonáš Adamec, ale puk za ním převzal Václav Pouch a povedenou ranou zamířil pod horní tyč. Ze stejného prostoru pak pálil Matouš Masopust, Baloun tentokrát stihl vyrazit. Soběslavi se ještě do konce třetiny povedlo snížit. Po tlaku v útočném pásmu se přesně k tyči trefil Slabý. Milevsko ještě mělo šance ke zvýšení náskoku, ale Jonáš Adamec zpoza kruží brankaře neprostřelil a v samém závěru po obejití obránce neuspěl ani Matouš Masopust.

Poslední část byla ve znamení hostující snahy o vyrovnání, ale více se do šancí se dostávalo pozorně bránící Milevsko. Obrovskou možnost měl v 49. minutě Ivan Radosta, který dostal přihrávku před odkrytou bránu, ale puk do ní nedostal. Martin Hraňo v 55. minutě zůstal sám před brankařem, ale byl příliš blízko na to, aby jej překonal. V 57. minutě při hostující přesilovce ujeli domácí do přečíslení dokonce 3 na1, ale akci zakončující Matouš Masopust Balouna neprostřelil. V čase 58:43 po milevském zakázaném uvolnění a vhazování před domácí brankou si hosté vzali oddechový čas a odvolali brankaře. K tomu ještě rozhodčí vzápětí vyloučil domácího hráče a tak Soběslav hrála v 6 proti 4. Bránicí čtveřice však vyrovnání nepřipustila. Dokázala dostat puk z pásma a uhájila za pomoci pozorného Jaroslava Prchlíka těsný náskok.

Milevsko vs Soběslav

Branky a nahrávky: 1. Bouška (Škrdleta, Suchan), 26. Škrdleta (Bouška, Suchan), 35. Pouch (Bílek) – 22. O. Pánek (Píha, Duben), 38. Slabý (Škoda, Žákovský). Rozhodčí: Lukáš - Bušta, Kubeš. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 39:32 (12:9, 19:12, 8:11). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Prchlík - Petr Bouška, Řezáč, Košař, Hastrman, Růžek, Štekr, Šedivý - Radosta, Jak. Suchan, Škrdleta - Hraňo, Přívozník, Masopust - Bílek, Adamec, Pouch - Fořt