Úterní rozhodující čtvrtfinálové zápasy určily složení semifinále play-off Krajské ligy mužů Jihočeského kraje. Vedle Samsonu a Milevska, které si vybojovali postup již po dvou zápasech, zvládli třetí duely lépe Soběslav a Veselí. Soupeřem Milevska v semifinále vyřazovacích bojů tak bude Soběslav. Semifinále bude odehráno na 3 vítězné zápasy. Série začíná v pátek 24. 2. v Milevsku od 19 hodin, druhý zápas bude sehrán v neděli 26.2. v Soběslavi od 17 hodin. Třetí duel v úterý 28.2. znova v Milevsku od 19 hodin. V případě nerozhodnutého stavu se uskuteční další utkání v pátek 3.3. v Soběslavi a případné rozhodující střetnutí se odehraje v neděli 5.3. opět v Milevsku.
Soběslav v posledních letech patří k nejlepším týmům soutěže. V minulém ročníku skončila na 2. místě po základní části a v následných vyřazovacích bojích si proklestila cestu až do finále, kde narazila na favorizovaný Samson. Ve čtvrtfinále si nejprve poradila s Milevskem 2:0 na zápasy. V semifinále nezaváhala s Radomyšlí, kterou rovněž vyřadila nejrychlejším možným způsobem 3:0 na zápasy a neuspěla až ve finále, kde podlehla favorizovanému Samsonu 1:3 na zápasy. V letošní sezóně Soběslav po skončení základní části obsadila 4. místo v tabulce se ziskem 37 bodů a skóre 90:67. Soběslav získala stejně bodů jako třetí Hluboká, ale s horší bilancí ve vzájemných zápasech. Druhé Milevsko získalo o 8 bodů více než Soběslav. Ve čtvrtfinále si Soběslav poradila s po základní části pátým Českým Krumlovem výsledkem 2:1 na zápasy. Všechna střetnutí měla poměrně jednoznačný průběh. Sérii zahájila Soběslav doma výhrou 5:1. Odveta v Českém Krumlově naopak patřila jednoznačně domácímu týmu, který zvítězil 8:1. Rozhodující zápas se odehrál znova v Soběslavi a domácí celek se radoval z postupu po výhře 4:1, když všechny góly padly v přesilovkách.
Soběslav zahájila sezónu dobře. Na úvod zvítězila v Radomyšli a pak v derby převálcovala Veselí 8:2. Následovala vysoká prohra na Samsonu 7:0. V soubojích s týmy z horní poloviny tabulky dokázala Soběslav bodovat. Doma porazila Český Krumlov, na nájezdy prohrála s Hlubokou, po prodloužení s Milevskem a zvítězila ve Strakonicích. Naopak ke konci první poloviny základní části se jí s celky z konce tabulky až tolik nevedlo. Ve Vimperku podlehla nečekaně vysoko 7:2 a natrápila se i doma s Božeticemi po výhře 6:5.
Ve druhé polovině základní části získala Soběslav o 3 body měně než v první polovině. Vstoupila do ní stejnou výhrou 5:3 s Radomyšlí. Odvetu ve Veselí prohrála 5:6, ale dokázala doma zdolat Samson 4:1. I nadále Soběslav získávala body doma i venku, ale zároveň občas nečekaně ztratila, jako například při domácí prohře 2:4 se Strakonicemi. Závěr základní části Soběslav zvládla na výbornou. Vyhrála vysoko v Jindřichově Hradci a Božeticích a vyšla jí i domácí odveta za prohru ve Vimperku.
V obou vzájemných zápasech zvítězilo Milevsko. Bylo to však vždy vyrovnané utkání s těsným rozdílem. V prvním střetnutí v Soběslavi začal lépe domácí tým, jenž vyhrál první třetinu 2:0. Milevsku se však stejný kousek povedl v prostřední části. Soběslav šla znova do vedení po využité přesilovce 10 minut před koncem. Milevsko však také v početní výhodě dokázalo znova srovnat a zápas tak dospěl do prodloužení. V něm se radovalo Milevsko a odvezlo si ze Soběslavi cennou výhru 4:3 po prodloužení. Odveta v Milevsku byla v té době přímým soubojem o 2. místo. Za delší konec tentokrát tahalo od začátku Milevsko. Domácímu týmu pomohl výborný vstup do zápasu, když skóroval z první střely na branku. Soběslav na začátku prostřední části vyrovnala, ale Milevsko si vzalo vedení zpět a svůj náskok ještě navýšilo. Soběslav však dokázala snížit a tak se i na poslední třetinu stále šlo s jednogólovým domácím vedením. To Soběslav srovnat nedovedla ani v závěrečné hře bez brankaře podpořené přesilovkou. Milevsko tak uhájilo výhru 3:2.
Sestava Soběslavi z rozhodujícího čtvrtfinálového utkání s Českým Krumlovem:
OLH Spartak Soběslav: Baloun - Tržil, Kubeš, Hubáček, Kanov, V. Pánek, Duben — O. Pánek, Slabý, Žákovský, Novák, Himpan, Přibyl, Máca, Kučera, Šimák, Pauš
Druhá semifinálová dvojice play-off: :
Samson - Veselí
Vstupné na play-off: :
Vstupné na jednotlivá utkání 80,- Kč
Držitelé Permanentních vstupenek 50,- Kč
15.09.2025 Dalším hráčem, který přichází na střídavé starty je Petr Pospíchal. Mladý útočník již za Milevsko nastoupil v přípravě a v barvách mateřského Tábora si připsal účast v Maxa lize v úvodním duelu s Jihlavou. Ve středeční generálce s Příbramí je pravděpodobná účast ještě jednoho hráče ze základního kádru Tábora.
10.09.2025 Soupisku pro nadcházející sezónu doplňují obránci Matyáš Cícha a Jakub Bůžek. Oba budou v Milevsku působit formou střídavých startů z prvoligového Tábora. Matyáš Cícha prošel mládežnickými týmy Tábora, Písku a Plzně a ve druhé lize si připsal starty za Tábor a Písek. Jakub Bůžek působil v mládeži Tábora, Českých Budějovic a Komety Brno a má na svém kontě i zápis ve druhé lize za Techniku Brno. Oba již za Milevsko nastoupili v přípravných zápasech. Novicem v milevském dresu je obránce Martin Willmann. V mládeži hrál za České Budějovice, proti Milevsku nastoupil v loňském play-off za Vimperk a byl rovněž členem vítěze Univerzitní hokejové ligy UK Kings Prague.
04.09.2025 Novými členy A-týmu pro nadcházející sezónu budou útočník Richard Pětník, který uspěl na zkoušce a dále obránci Jakub Ondřej a útočníci Dominik Vlček a Filip Šindelář, kteří do Milevska přicházejí na základě partnerské spolupráce s Táborem. Všichni hráči se již v milevském dresu představili v přípravných zápasech.
26.08.2025 Kapitánem nově se rodícího druholigového A-týmu byl zvolen Radek Seidl. Jeho asistenty budou Jakub Matušík a Lukáš Volf.
22.08.2025 V dalším přípravném utkání, ve kterém se Milevsko představí na ledě druholigového účastníka skupiny Východ Žďáru nad Sázavou, se v milevském dresu představí další mladí hráči Tábora. Nově to budou obránci Adam Prušák a Matyáš Cícha a útočníci Petr Pospíchal a Dominik Vlček. S nimi znova nastoupí i Filip Šindelář, který se gólově uvedl v zápase v Příbrami.
19.08.2025 K dnešnímu prvnímu přípravnému zápasu v Příbrami nastoupí v milevském dresu dvaadvacetiletý útočník Richard Pětník, jenž je v Milevsku na zkoušce a který v seniorském hokeji nastupoval za prvoligový Vsetín a dále za Benátky nad Jizerou, Příbram a Valašské Meziříčí. Rovněž v dresu Milevska do utkání zasáhnou hráči Tábora obránce Jakub Bůžek a útočník Filip Šindelář.
Po včerejší výhře přidal tým juniorů další výhru v přípravě na svoji soutěž.
Sobotní den rozhodně patřil v Chocni Milevským třeťáčkům…
Příprava Juniorů vrcholí.