5
1
6. 9. 2023

V odvetě už Milevsko vedení udrželo

V odvetném přípravném zápase proti druholigovému Písku šlo Milevsko znovu v první třetině do vedení, které však tentokrát neztratilo. V prostřední části diváci gól neviděli, ale v závěrečné třetině dokázalo Milevsko přidat ještě další dva, aniž by samo inkasovalo. Vydařenou premiéru si v milevském dresu odbyl brankař David Novák, který hned napoprvé udrželo čisté konto.

Začátek zápasu byl poměrně opatrný. Hra se sice přelévala z jedné strany na druhou, ale k vážnějšímu ohrožení branky nedocházelo. Vše rozsekl až úvod 8. minuty, kdy se Milevští dostali do přečíslení 3 na 2, které gólově zužitkovali. Jan Janoch poslal zprava puk na střed, odkud zakončoval Matouš Masopust, po jehož střele puk propadl přes chrániče hostujícího gólmana Svobody do branky. Písek přidal na aktivitě. V 10. minutě u tyčky tečoval střílenou přihrávku Andrle vedle branky. Na opačném konci pronikl do pásma Aleš Řezáč, přenechal puk Janu Janochovi, jehož střelu z pravého kruhu Svoboda vyrazil. V 19. minutě přidalo Milevsko druhý gól. Nejprve Jan Březina našel přihrávkou od zadního mantinelu před brankou zcela volného Michala Přívozníka, který ani nadvakrát píseckého brankaře Svobodu nepřekonal. Puk se dostal na modrou k Petru Bouškovi, jehož přesná rána si cestu do branky našla.

Hned v první minutě druhé části se ocitl sám před brankařem Vojtěch Krcho, ale zblízka Svobodu nepřelstil. Písek se pokoušel o vyrovnání, ale narážel na připraveného Davida Nováka. V 32. minutě jej z kruhů neprostřelil Picka a v 35. minutě udržel puk proti Ženíškovi, jenž se natlačil před branku. Největší hostující možnost měl Kolář, jenž zůstal sám před gólmanem, ale ten jeho střelu vyrazil. Za Milevsko měl možnost Josef Krcho po přihrávce na protější tyč od Jakuba Suchana, ale branku minul.

Do poslední třetiny vstoupil s větší aktivitou Písek, ale do šancí se spíše dostávalo Milevsko. Průnik Aleše Řezáče středem hřiště do pásma zakončil střelou z pravého kruhu Adam Eremiáš. V 45. minutě dostal na útočné modré přihrávku za obránce Matouš Masopust. Při nájezdu na brankaře jej zezadu fauloval Vajner a rozhodčí nařídil trestné střílení. Při jeho provedení Matouš Masopust úspěšně vykličkoval Svobodu a zaznamenal třetí gól. V 49. minutě zakončoval písecký brejk u tyčky Ženíšek, pozorný David Novák puk chytil. Z protiútoku střílel po akci 3 proti 2 Jakub Suchan z levého kruhu, Svoboda vyrazil. Konečnou podobu výsledku dal v 53. minutě při přesilovce Aleš Řezáč, jehož nahození od modré proniklo až do branky. Alespoň čestný hostující úspěch mohl v samém závěru zaznamenat Ženíšek, který dostal přihrávku od protější tyčky, ale David Novák se včas přesunul a skórovat mu nedovolil.

4 : 0
(2:0, 0:0, 2:0)
Milevsko vs Písek

Branky a nahrávky: 8. Masopust (Janoch, V. Krcho), 19. Bouška (Přívozník), 45. Masopust (TS), 53. Řezáč (Suchan). Rozhodčí: Vavruška - Bočan, Schlixbier. Vyloučení: 4:7 navíc Volf (Písek) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 36:36 (14:10, 11:12, 11:14). Průběh utkání: 4:0.

D. Novák - Hubáček, Janda, Kohout, Řezáč, Dvořák, Bouška - Janoch, V. Krcho, Masopust - Chocholoušek, Vochozka, J. Krcho - Březina, Suchan, Eremiáš - Škrdleta, Přívozník, Pouch