5
1
26. 11. 2021

V divoké přestřelce Milevsko předčilo Radomyšl

Milevsko položilo základ svému vítězství hned v první třetině. V té bylo lepším týmem a nenechalo se rozhodit ani gólem jednu vteřinou před přestávkou. V prostřední části Milevsko svůj náskok navýšilo, ale Radomyšl se stále držela na dostřel. Poslední dějství pak přineslo divokou přestřelku, když padlo více gólů, než v předchozích dvou částech. Milevsko postupně zvýšilo až na vedení 9:3. Radomyšl se však nevzdala a třemi brankami náskok Milevska korigovala. Poslední slovo však patřilo domácím. Utkání přineslo třígólové střelce na obou stranách. Za hosty se třikrát prosadil Slavík, za Milevsko pak Jakub Suchan, který vsítil hattrick ve druhém zápase za sebou.

Milevsko začalo utkání aktivně. Od počátku si vytvořilo tlak, který byl korunován úvodním gólem. Milevská druhá formace rozebrala soupeřovu pětku a Jakub Suchan po spektakulární přihrávce od Radima Škrdlety skóroval do odkryté branky. Následovala hostují přesilovka, která otupila domácí nápor. Poslední pětiminutovka třetiny nabídla dosti vzruchu na obou stranách. Jakub Suchan se prohnal do útočného pásma po pravé straně, našel za kruhy Aleše Řezáče, jenž však mezi tyče nezamířil. Obdobnou akci předvedla dvojice Tomáš Bílek a Jan Brož. Druhý jmenovaný však hostujícího gólmana Žilinčíka nepřekonal. To se povedlo až Janu Březinovi, který se po vhazování ocitl sám v blízkosti branky a nadvakrát skóroval. Třetí gól přidalo Milevsko na začátku 17. minuty, kdy si Radek Pechánek po obléhání hostující branky sjel na kruhu a střelou po ledě překonal Žilinčíka. Radek Pechánek znovu nebezpečně pálil v 19. minutě, Žilinčík puk zastavil u tyčky a udržel jej tam i před dorážejícím Jakubem Hamerlem. Radomyšl s nulou na první přestávku přeci jen neodcházela. Stihla to na poslední možnou chvíli, když pouhou vteřinu před vypršením třetiny nahazoval Jungbauer puk na branku od modré, po sérii nečekaných odrazů se puk dostal až k Volfovi, který jej pohotově umístil do branky.

Milevské klasický gól do šatny nijak nepoznamenal. Již po necelé půlminutě hry prostřední části přešel Jan Březina hranici dělící útočné pásmo, předal kotouč rozjetému Aleši Řezáčovi, jenž však brankaře hostů neprostřelil. V 23. minutě Václav Pouch naskočil do hry z trestné lavice a uháněl na soupeřovu branku, trefit jí nedokázal. Další hostující přesilovku zakončoval Novotný ranou z kruhu, Michael Panec v domácí brance efektně zasáhl lapačkou. Při plném počtu hráčů na ledě Michal Hastrman od modré našel přihrávkou Michala Přívozníka, i proti němu Žilinčík úspěšně zasáhl. Po polovině utkání Milevsko svůj náskok navýšilo. Jakub Suchan se prodral podél mantinelu za branku, našel před ní Radima Škrdletu, který se trefil přesně k tyči. Radomyšli se podařilo přiblížit znovu za vydatné pomoci domácích. Ti měli početní výhodu, když po zmatcích ve vlastním pásmu ztratili puk, ten Slavík napálil z kruhů na branku a za pomoci teče Josefa Růžka se přes chrániče Michaela Pance došoural do branky. V 37. minutě Jakub Suchan znovu nabíjel zpoza branky, zakončující Aleš Řezáč tentokrát neuspěl. V závěru třetiny mělo Milevsko dlouhou dvounásobnou početní výhodu a dokázalo jí využít. Po nepřesvědčivém provedení, ze kterého vynikly jen dvě střely Zbyňky Hrdela zpoza kruží, se nakonec odhodlal ke střele od mantinelu Radim Škrdleta a zásahem nad rameno na bližší tyč zaskočil hostujícího brankaře.

Poslední část začala aktivněji Radomyšl a byla za to odměněna. V 42. minutě našel Slavík u protější tyčky nepokrytého Přibyla, který zametl puk do branky. Pak mělo Milevsko druhou přesilovou hru 5 proti 3 a dokázalo využít nejen tu, ale i její klasické pokračování. Radima Škrdleta střílel zpoza kruhu, puk mu však po nepovedené střele sjel z hokejky a doputoval až před branku, kde jej Jakub Hamerle nasměroval do odkryté brány zaskočeného Žilinčíka. V pokračující standardní početní výhodě poslal Josef Růžek od modré puk na branku, který se přes clonící hráče zastavil až v jejím horním rohu. Ani při plném počtu hráčů Milevsko nepolevilo a ještě v téže minutě skórovalo znovu. Radim Škrdleta rozjel útočnou akci po pravé straně, našel před brankou Jakuba Suchana, jenž chytře protečoval puk do branky. V 50. minutě bylo na domácím ledě opět více veselo. Jakub Hamerle zastavil puk u mantinelu, poslal jej před branku, kde znovu Jakub Suchan ukázal šikovnost svých rukou. Radomyšl se ještě nevzdala a pomohla jí k tomu přesilová hra, když se Slavík nekompromisně trefil z kruhu do horního rohu branky. Další přesilovka Radomyšle a další gól. Nejprve ještě při hře 3 proti 4 domácí gólman vyřešil nebezpečnou situaci u tyčky a z protiakce se Jakub Suchan odvážně pustil mezi dva protihráče, vystihl jejich rozehrávku, ale ocitl se příliš blízko brankaři na to, aby jej mohl překonat. Pak však již hosté přesilovku využili. Jungbauerovu střelu dokázal Michael Panec ještě vyrazit, ale na následnou dorážku Slavíka z těžkého již nedosáhl. Aby toho nebylo málo tak za necelou půlminutu Radomyšl skórovala znovu. Opětovně tomu pomohli domácí hráči, když si střelu Procházky srazili do vlastní branky. Domácí si vzali oddechový čas, aby sílící soupeřův nápor zastavili. Při hře ve čtyřech na obou stranách se prezentoval odvážným útočným výpadem Jáchym Štekr. Obešel bránícího hráče, ale sám proti brankaři neuspěl. Poslední slovo mělo přeci jen Milevsko. V přesilovce po rychlé kombinaci zůstal sám mezi kruhy Aleš Řezáč, který hledal ještě lépe postaveného Jan Březinu. Ten se v zakončení neunáhlil a s přehledem přidal desátý milevský gól.

Milevsko vs Radomyšl

Branky a nahrávky: 4. Suchan (Škrdleta, Růžek), 16. Březina (Bednář, Hrdel), 17. Pechánek (Hamerle, Suchan), 31. Škrdleta (Suchan, Hamerle), 40. Škrdleta (Růžek, Pechánek), 46. Hamerle (Hrdel, Škrdleta), 47. Růžek (Řezáč), 47. Suchan (Škrdleta), 50. Suchan (Hamerle, Škrdleta), 59. Březina (Řezáč) – 20. Volf (Jungbauer), 35. Slavík (Novotný), 42. Přibyl (Slavík), 51. Slavík (Procházka), 55. Slavík (Jungbauer, Suda), 55. Procházka (Jungbauer). Rozhodčí: Jílek - Vokoun, Hřídel. Vyloučení: 7:11. Využití: 4:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 45:34 (17:11, 13:10, 15:13). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 9:3, 9:6, 10:6.

Panec - Růžek, Štekr, Hrdel, Bednář, Hastrman, Pechánek - Březina, Řezáč, Pouch - Suchan, Hamerle, Škrdleta - Bílek, Přívozník, Brož