5
1
5. 2. 2022

V boji o play-off Milevsko udolalo Vimperk

V bojovném zápase se diváci dočkali prvních gólů až ve druhé třetině, kdy se Milevsko brzo po jejím zahájení dostalo do dvoubrankového vedení. To Vimperk snížil těsně po své nevyužité přesilovce. I úvod třetí části patřil domácímu týmu, který své vedení navýšil. Vimperk zdramatizoval zápas šest minut před koncem, kdy se znovu přiblížil na rozdíl gólu. V závěru hostující tým přistoupil ke hře bez brankaře podpořené přesilovkou. Vyrovnat však nedokázal a v samém konci navíc inkasoval do prázdné brány.

Milevsko opětovně zasáhla poměrně početná marodka a tak si svou soutěžní premiéru v letošním ročníku odbyli Tomáš Pletka a Jiří Fořt. Hned po úvodním buly atakoval hostující branku Jakub Suchan. Vzápětí byl krvavě zasažen vysokou holí hostujícího Horejše a tak mělo Milevsko hned na začátku čtyřminutovou přesilovku. Prosadit se v ní však nijak nedokázalo. Až v 7. minutě ohrožoval vimperského gólmana Štrobla bekhendem z pravého kruhu Radim Škrdleta. Na druhé straně nebezpečně dorážel před milevskou brankou Suchánek, Michael Panec puk zastavil. V další milevské přesilovce se neprosadil z dorážky Jiří Fořt. Ve 14. minutě nebyl daleko úvodního gólu vimperský Radek Sitter, který se ocitl sám u tyčky, ale narazil na milevského gólmana.

První část gól nepřinesla. Za to ta druhá měnila skóre hned v její první minutě. Milevští se dostali do přečíslení 2 na 1, ve kterém Václav Pouch optimálně naservíroval puk Ivanu Radostovi a ten se trefil nad brankařovo rameno. Za další dvě minuty se řítil na hostující branku z levé strany autor úvodního gólu Ivan Radosta. Byl podražen a tak přišel další vimperský trest. Milevsko tentokrát dokázalo přesilovku využít. Josef Růžek pálil od modré a Radek Pechánek protečoval puk do branky. Ve stejné minutě, kdy Milevsko přidalo druhý gól, zaznamenalo zároveň vyloučení. To Vimperk sice nepotrestal, ale těsně po jeho skončení se prosadil, když Samohejl našel u protější tyčky osamoceného Šaršoka, který posunul puk do odkryté brány. Milevsko mohlo zvýšit náskok v 29. minutě, kdy se dostal do brejku Radek Pechánek, Štrobl jeho střelu vyrazil. Po polovině zápasu využil chybné milevské rozehrávky Suchánek, když získal puk za branou a našel před ní zcela volného Radka Sittera, Michael Panec však parádním zákrokem uchránil svůj tým od vyrovnání. V poslední minutě našel Aleš Řezáč dlouhým pasem za obránci najetého Jakuba Suchana, který však sám proti gólmanovi branku přestřelil.

Brzo po zahájení posledního dějství se Milevsko dokázalo znova prosadit. Hrdinou akce byl Štěpán Kadilák. Ten nejprve vystřelil zpoza obránce a dokázal se protlačit i k dorážce. Po té však puk vypadl těsně vedle branky. V pokračujícím závaru Štěpán Kadilák zachytil puk před modrou a povedenou střelou zpoza kruží zamířil pod horní tyčku. Milevsko pak mělo další početní výhodu, ale nebylo nejprve daleko od inkasovaného gólu, kdy po zmatcích ve vlastním pásmu otřel jeden z hostujících hráčů puk o horní tyčku. Pak však nahazoval puk od modré Aleš Řezáč a dorážka Jakuba Hamerleho skončila mimo branku. Při vyrovnaném počtu hráčů na ledě Michael Panec zlikvidoval nebezpečnou dorážku vimperského Šaršoka. Po zápasnické vložce mezi Václavem Pouchem a Samohejlem se hrálo ve čtyřech na obou stranách a poté měl Vimperk i přesilovku 4 proti 3. V té se do dobré střelecké pozice dostal u tyčky Šafář, ale branku netrefil. Po návratu všech vyloučených zdramatizoval zápas hostující Samohejl, jenž vyslal puk od modré na bránu a lehce tečovaná střela skončila v levém rohu milevské branky. Autor gólu byl za nesportovní gesto při oslavě vyloučen, ale Milevsko početní výhodu nijak nezužitkovalo. V 57. minutě si najel na kruhy Jan Předota, ale Michaela Pance prostřelit nedokázal. Rozhodnutí měl na hokejce Jakub Suchan, který se dostal znovu do samostatného úniku, ale zakončením mezi betony Štrobla nepřelstil. Necelou minutu a půl před koncem bylo Milevsko potrestáno za příliš mnoho hráčů na ledě. Hosté si vzali oddechový čas a odvolali brankaře. Při hře 6 proti 4 svírali domácí v pásmu, ale do nebezpečné šance se nedostali. V samém závěru Aleš Řezáč získal puk, vyvezl jej otevřeným prostorem z pásma a vteřinu před koncem jej poslal do prázdné brány.

4 : 2
(0:0, 2:1, 2:1)
Milevsko vs Vimperk

Branky a nahrávky: 21. Radosta (Pouch), 24. Pechánek (Růžek), 42. Kadilák, 60. Řezáč (Pechánek, Hamerle). Rozhodčí: Poskočil, Svoboda - Šimák, Votruba . Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: 38:37 (12:12, 15:14, 11:11). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Panec - Řezáč, Jíška, Růžek, Štekr, Hastrman, Pletka - Radosta, Pouch, Kadilák - Suchan, Hamerle, Škrdleta - Brož, Pechánek, Fořt