5
1
28. 2. 2023

Tentokrát se šťastným koncem pro Milevsko

Milevsko si v druhém domácím semifinálovém zápase se Soběslaví málem prožilo déjà vu. Znova totiž ztratilo čtyřgólové vedení. Tentokrát si jej vybudovalo již v úvodních výborně odehraných 12 minutách. Soběslav si vzala oddechový čas, vystřídala gólmana a začala proti lehkovážně hrajícímu Milevsku náskok stahovat. Ke konci první třetiny byl již jen jednogólový a v prostřední části byl smazán úplně. Milevsko se sice znova ujalo vedení, ale to vydrželo necelé dvě minuty. Rozuzlení přinesla závěrečná přesilovka. V té Milevsko rozhodlo necelou půlminutu před koncem a otočilo sérii ve svůj prospěch.

Milevsko začalo utkání aktivně a postupně stupňovalo svůj tlak. Ve 3. minutě střílel zpoza protihráče obránce Martin Šedivý a dorážel Jan Duda, s oběma pokusy si Baloun v soběslavské bráně poradil. Za minutu však již šlo Milevsko do vedení. Jakub Suchan pronikl do pásma, před brankou našel Adama Eremiáše, jenž po bekhendové kličce otevřel skóre zápasu. V 6. minutě po buly pálil Jan Duda těsně nad branku. V polovině první třetiny Milevsko náskok navýšilo poté, co se dostalo do přečíslení 2 na 1. Martin Hraňo nic složitého nevymýšlel a ranou z kruhu k protější tyči upravil na 2:0. Za půlminutu už to bylo o tři góly. Michal Přívozník se uvolnil na kruhu a poslal puk před branku, kde se přesně trefil Václav Pouch. Soběslav si vzala oddechový čas a vyměnila brankaře. Seliverstov však tentokrát dlouho čisté konto neudržel. Při signalizovaném trestu naskočil Martin Hraňo do hry na místo brankaře, vřítil se před branku, kam se pro něj příhodně odrazila přihrávka Jakuba Suchana a trefil se o tyč do sítě. Soběslavi pomohl kontaktní gól na konci 15. minuty. Šrubař přihrál od mantinelu na kruhy a Máca zamířil k tyči. Při další akci tečoval těsně před Michaelem Pancem v domácí brance Žákovský, Pino včas zasáhl. Za Milevsko odpověděl Jan Duda, když útočil sám proti třem, ale přesto stihl rychle vystřelit a Seliverstov ramenem musel vyrážet. Milevští však čím dál více ztráceli půdu pod nohama. Ve vlastním pásmu si počínali nedůrazně a snaha o hokejové řešení na místo jednoduchého vyhazování puku z pásma přinášela chyby. V 19. minutě takto přišly o puk za brankou a soběslavský Slabý u tyčky protlačil puk do branky. Za další minutu už to bylo jen o gól. Soběslavští rychlou kombinací rozebrali domácí obranu, Vojtěch Pánek si narazil puk s Mácou a ranou z kruhu prostřelil gólmana.

Stín možné ztráty dalšího čtyřgólového náskoku si Milevsko přineslo i do druhé části. V ní mělo v jejím úvodu možnost dvojnásobné početní výhody, když hosté při vyloučení ve vlastních řadách i tak naskočili na led v pěti. Za minutu této výhody sice domácí umně kombinovali, ale branku nijak výrazně neohrozili. V 27. minutě naopak v hostující přesilovce Přibyl nebezpečně dorážel před brankou. Stejný hráč pak pronikl do pásma po levé straně, od zadního mantinelu adresoval přihrávku před branku najetému Žákovskému, který Michaela Pance neprostřelil. Vyrovnání přišlo před polovinou zápasu, kdy Kučera nahodil od mantinelu puk na branku a milevskému brankaři u tyčky puk do ní propadl. V 34. minutě mělo další přesilovku Milevsko. Jakub Suchan pronikl do pásma z leva, nechal puk za sebe Adamu Eremiášovi, jehož střelu doprostřed branky Seliverstov zastavil. V 38. minutě se Adam Eremiáš šikovně uvolnil na útočné modré a vystřelil. Soběslavský gólman puk vyrazil a následně čelil sérii několika dorážek, když k té finální se znova dostal Adam Eremiáš a protlačil puk do branky. Ze znovu nabitého vedení se Milevsko dlouho neradovalo. Po sérii nepřesností ve vlastním pásmu se dostalo pod tlak soupeře, Martin Šedivý místo vyhození puku z pásma jej posunul jen k Tržilovi, který propálil vše před sebou.

Psychickou výhodu do třetího dějství měla Soběslav, což reflektovala aktivní hrou i dvěma šancemi Olivera Pánka. Ten nejprve sám na kruhu Michaela Pance neprostřelil a neuspěl ani po sražené střele u tyčky. Za Milevsko měl šanci Matouš Masopust, jenž v přesilovce pronikl až před Seliverstova, ale překonat jej nedokázal. S blížícím se koncem základní hrací doby mělo více ze hry Milevsko a zvýšenou aktivitou si vypracovalo možnosti ke skórování. Tu obrovskou měl Jakub Suchan, který od obranné modré ujížděl sám na branku. Zakončoval po kličce, ale puk se z brankařovi výstroje vykutálel těsně vedle branky. Tomáš Vochozka se v 58. minutě dostal k bekhendovému zakončení, ale na Seliverstova si nepřišel. Skoro celé poslední dvě minuty mělo Milevsko možnost odehrát v početní výhodě. Zpočátku se mu v ní vůbec nevedlo. Pustilo soupeře do přečíslení 2 na 1, po kterém střelu Přibyla zastavil Michael Panec. Milevští měli i problém vůbec se v útočném pásmu udržet. Pak se však ukázal jako správný kapitán Jakub Suchan. Sebral puk, podél levého mantinelu proletěl za soupeřovu branku, odkud poslal přesnou přihrávku dojíždějícímu Radimu Škrdletovi, který se trefil přesně k tyči a rozradostnil početné domácí publikum. Závěrečnou půlminutu už si domácí tým pohlídal. Pustil sice Soběslav do pásma, ale vystřelit již ne. Další dějství se odehraje v pátek v Soběslavi.

Milevsko vs Soběslav

Branky a nahrávky: 4. Eremiáš (Jak. Suchan), 10. Hraňo (Vochozka, Petr Bouška), 11. Pouch (Přívozník, Šedivý), 13. Hraňo (Jak. Suchan, Kohout), 38. Eremiáš (Řezáč, Škrdleta), 60. Škrdleta (Jak. Suchan, Petr Bouška) – 15. Máca (Šrubař, V. Pánek), 19. Slabý (Máca, Škoda), 20. V. Pánek (Máca), 30. Kučera (Píha), 40. Tržil (Máca, Škoda). Rozhodčí: Jílek, Vokoun – Diviš, O. Svoboda. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Panec - Kohout, Řezáč, Košař, Petr Bouška, Šedivý, Štekr, Růžek, Hastrman - Škrdleta, Jak. Suchan, Eremiáš - Hraňo, Vochozka, Masopust - Duda, Přívozník, Pouch - Bílek, Fořt, Radosta