5
1
20. 2. 2022

Soběslav vyhrála i druhý zápas a postupuje

Soběslav potvrdila roli favorita, zvítězila i ve druhém zápase a postupuje do semifinále vyřazovacích bojů. Milevsku patřila první třetina. Bylo lepším týmem, ale získalo pouze jednobrankový náskok. Soběslav vyrovnala zásluhou využité přesilovky na začátku druhé třetiny a díky další zužitkované početní výhodě na konci této části šla do vedení. I následný hostující gól nesl známku proměněné přesilovky, když gól padl těsně po návratu vyloučeného hráče. Na další gól Soběslavi, který padl při signalizované výhodě, Milevsko našlo ještě bleskovou odpověď. Na ty ostatní v neurovnaném závěru již ne.

Milevsko vstoupilo do zápasu aktivně. Hned v 1. minutě vedl útok po levé straně Ivan Radosta, nahodil puk před branku, kde dorážející Aleš Řezáč přestřelil. Jan Brož branku atakoval zprava, ale hostující gólman Baloun puk zastavil. Po buly pálil Jan Březina, ale trefil horní tyč soběslavské branky. Stejnou část brankové konstrukce nastřelil v první hostující příležitosti i Oliver Pánek. Pak se poprvé vylučovalo, když Jakub Suchan musel po chybné rozehrávce zatáhnout za záchrannou brzdu. Bylo ta však Milevsko, které se prosadilo při vlastním oslabení a zaslouženě šlo do vedení. Aleš Řezáč dostal puk na útočné modré, popojel s ním na kruhy a zamířil nad brankařovo rameno. Při vyrovnaném počtu hráčů na ledě Jan Brož vyjel zpoza branky, ale u tyčky puk do ní nedostal. Hosté měli jedinečnou možnost ke srovnání v podobě dvojnásobné přesilové hry ke konci třetiny. Vůbec v ní však domácí branku neohrozili a měli problém se vůbec udržet v pásmu.

Pokračování v podobě klasické přesilovky si Soběslav přenesla do druhé třetiny a v té se již prosadit dokázala. Kanov vystřelil od modré a puk si po několikanásobné teči našel cestu do branky. Gól byl připsán Žákovskému. Gól hostům pomohl. Začali být aktivnější a vyrovnávali domácí převahu. Častěji se také dostávali do šancí. Píha dostal přihrávku zpoza branky, ale Michael Panec jeho střelu vyrazil. Pak mělo početní výhodu také Milevsko. Poté co se hosté osvobodili vyhozením puku z obranné třetiny, šli domácí hráči houfem střídat. Toho využil k brejku Žákovský, našel za sebou Přibyla, který trefil tyčku domácí branky. V 37. minutě, kdy se hrálo ve čtyřech na obou stranách, chyboval domácí David Košař, ale Macháček jeho zaváhání sám proti Michaelu Pancovi nepotrestal. Hostující forvard se však přeci jen do konce třetiny prosadil. Stalo se tak v přesilovce, kdy z dorážky nadvakrát překonal domácího gólmana.

Čtyři vteřiny před koncem prostřední části byl velmi přísně vyloučen Jan Tampier. Hosté se v početní výhodě neprosadili, ale těsně po jejím skončení ano. Za milevským hráčem se ještě nezavřela vrátka od trestné lavice, když Macháček dostal mezi kruhy nabito od Hubaty a zamířil přesně do horního rohu domácí branky. K další hostující přesilovce ani nedošlo. Při signalizovaném vyloučení se u tyčky dostal k puku Přibyl, posunul si jej před branku a podél brankaře zvýšil náskok. Milevsko nepotřebovalo na odpověď ani 20 vteřin. Jan Brož unikl podél levého mantinelu, poslal puk na branku, kde se z dorážky u protější tyče prosadil Radek Pechánek. Soběslav však žádné drama nepřipustila. Hrálo se ve čtyřech, když Hubata za nečinného pozorování domácích hráčů dostal mnoho času na dorážku své vlastní střely. Více prostoru na ledě i nadále svědčilo hostům, když Čížek ranou zpoza kruží otřel puk o tyčku. Pak došlo k hromadné potyčce s vyloučením několika hráčů do konce zápasu. Překvapivě však trest nepotkal u rozhodčích zápasu evidentně oblíbeného hostujícího kapitána Žákovského, který se jako první zapojil z hráčské lavice, za což by měl dle pravidel následovat trest ve hře. Milevsko z toho všeho vyšlo po dlouhých tahanicích a dohadech s možností přesilové hry. Zároveň na chvíli vyměnilo brankaře. Jiří Fišer si však nestihl ani sáhnout na puk a už inkasoval. V oslabení ujel všem Čížek a prostřelil jej. Do branky si vrátil Michael Panec, ale i ten ještě musel přetrpět inkasovaný gól. Nejprve ještě Ivan Radosta nepotrestal chybu v hostující rozehrávce, když zblízka Balouna neprostřelil. Pak vedl útočný výpad zprava Hubata. Jeho prvotní akce sice byla zastavena, ale stihl ještě poslat z otočky puk na druhou tyč, kde zcela zapomenutý Přibyl trefil odkrytou bránu a dal výsledku konečnou podobu.

2 : 7
(1:0, 0:2, 1:5)
Milevsko vs Soběslav
Krajská liga mužů,

Branky a nahrávky: 8. Řezáč (Škrdleta, Březina), 48. Pechánek (Brož, Tampier) - 21. Žákovský (Píha, Kanov), 39. Macháček (Čížek, Přibyl), 42. Macháček (Hubata, Čížek), 48. Přibyl (O. Pánek), 49. Hubata (Macháček), 53. Čížek, 57. Přibyl (Hubata, Tržil). Rozhodčí: Matoušek, Vavruška - Hřídel, Kubíček . Vyloučení: 10:5 navíc Pecka a Brož (Milevsko) a Pauš, Hubáček (Soběslav) všichni 5+OK a Hák (Soběslav) OK. Využití: 0:2. V oslabení: 1:1. Diváci: . Střely na branku: 38:32 (14:9, 12:9, 12:14). Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:7.

Panec (52.-53. Fišer) - Košař, Řezáč, Šedivý, Tampier, Růžek, Štekr, Hastrman - Radosta, Pouch, Kadilák - Březina, Suchan, Škrdleta - Brož, Pechánek, Pecka - Přívozník