5
1
26. 11. 2022

Samson přišel o první body v Milevsku

V první polovině soutěže Samson neztratil ani jeden bod, zato hned v úvodu druhé půlky narazil. Milevsko využilo nejen prořídlou sestavu soupeře, ale hlavně výborný vstup do zápasu, když po čtyřech odehraných minutách vedlo 3:0. Domácí tým se následně prezentoval zodpovědným výkonem a favorizovanému Samsonu toho příliš nedovolil. V prostřední části Milevsko přidalo další gól a čestný úspěch dovolilo Samsonu dosáhnout až v samém závěru utkání.

Úvod utkání vypadal oboustranně opatrný, ale vše se změnilo koncem 3. minuty, kdy se Tomáš Vochozka snažil z pravého kruhu najít na protějším volného spoluhráče. Přihrávku zablokoval bránící obránce a tak Tomáš Vochozka vystřelil puk na branku, jenž si našel cestu až do sítě. Neuběhla ještě ani minuta a Milevsko se radovalo podruhé. Nahození Josefa Růžka od mantinelu k brance neprošlo, ale jeho druhá střela skončila za zády hostujícího brankaře Svobody. Za dalších 14 vteřin přišel třetí domácí radostný výbuch. Tomáš Vochozka si prohodil bránícího hráče a Svoboda nedokázal jeho střelu zastavit. Samson byl blízko snížení v 6. minutě, kdy po pravé straně pronikl Šuhaj a trefil protější tyč. V 8. minutě se ocitl sám před Michaelem Pancem v domácí brance Nedorost, proti brankaři neuspěl. Za Milevsko hrozila hlavně druhá formace. Po přihrávce Tomáše Vochozky z pravého kruhu střílel z levého Martin Hraňo do připraveného Svobody. V 18. minutě napřáhl od modré Michal Hastrman, avšak na místo střely našel za kruhy dobře postaveného Matouše Masopusta, jenž mířil nad branku.

I v prostřední části se Milevsko drželo herního systému. Pozorně bránilo a vyráželo k útočným výpadům. Rychlou kombinaci zakončoval bekhendem z mezikruží Tomáš Vochozka, Svoboda vyrážečkou vyrazil. V 25. minutě mělo Milevsko přesilovku, ale do přečíslení 2 na 1 se dostal Samson. U tyčky zakončoval Nedorost, Michael Panec puk stihl vyrazit. Před polovinou zápasu se po svém průniku zprava natlačil až před hostující branku Michal Přívozník, Svoboda puk za svá záda nepustil. V 31. minutě nezužitkoval přihrávku Davida Košaře zpoza obránce střílející Matouš Masopust. Na druhé straně se k odraženému puku od zadního mantinelu před branku dostal Rolínek, pozorný Michael Panec puk zastavil. Z protiakce přidalo Milevsko čtvrtý gól, když střela Martina Hraňa propadla hostujícímu brankařovi. Hned po rozehrání se drali Milevští do přečíslení 2 na 1. Jonáš Adamec vzal vše na sebe, ale na Svobodu nevyzrál. Po dalším brejku spěchal na hostující branku Tomáš Bílek. Zakončoval z kruhu a Svoboda hranou vyrážečky další domácí gól odvrátil. V 36. minutě pronikl před domácí branku Liška, Michael Panec jeho zakončení vyrazil. Stejně si počínal i hostující gólman proti střele Václava Poucha z mezikruží.

Poslední část probíhala nejprve v poklidném tempu. Milevsko čekalo připravené v obranném postavení a Samson nenacházel sílu pro překonání domácí defenzivy. V 48. minutě se znova zastřeloval zpoza kruhů Václav Pouch, branku přestřelil. Velmi pěkné gesto fair play pak předvedl hostující Vojtěch Mrkvička, když odvolal trest Radima Škrdlety. V polovině třetiny se Michal Přívozník prodral z vlastního pásma až před soupeřovu branku. Při pokusu o kličku mu puk sice utekl, ale k hokejce dojíždějícího Jonáše Adamce, jehož střelu Svoboda vystihl. Samson pak převzal iniciativu zásluhou třech přesilovek v krátkém sledu za sebou. Při první z nich Radim Škrdleta vystihl soupeřovu rozehrávku na domácí modré a ujížděl směrem k soupeřově brance. S ubývajícími silami se nedral před brankaře, ale vypálil z kruhu, Svobodu však nezaskočil. V početní výhodě pak neuspěl u tyčky Mrkvička a po pěkné akci Šulčíka a jeho parádní přihrávce před brankou zcela zapomenutý Suchánek, proti němuž se parádním zákrokem vytasil Michael Panec. S blížícím se koncem Samson usiloval o vstřelení alespoň čestného gólu a pro Milevsko se tak vytvářel prostor k brejkům. Radim Škrdlant jeden z nich zakončoval střelou z kruhu, Svoboda ukázal připravenou lapačku. Tomáš Vochozka našel před brankou volného Matouše Masopusta, který branku netrefil. Čestného úspěchu se přeci jen Samson dočkal. Šuhaj využil špatného postavení protihráče a najížděl z pravé strany na branku, tam chtěl ještě vyšperkovat akci zasunutím puku do branky, ale domácí gólman jeho pokus vystihl. Puk se však odrazil před Hanzala, kterému zbývalo jen trefit opuštěnou a otevřenou bránu. Milevsko ještě mohlo konečný výsledek vylepšit, když Jakub Suchan získal puk ve středním pásmu, po vjetí do útočného si chytře počkal na dojetí spoluhráče Václava Poucha, který ovšem sám proti brankaři neuspěl.

Milevsko vs Samson

Branky a nahrávky: 3. Vochozka (Hraňo, Masopust), 4. Růžek (Pouch, Jak. Suchan), 4. Vochozka (Masopust, Hraňo), 33. Hraňo (Vochozka, Hastrman) – 59. J. Hanzal (Šuhaj, Ťoupal). Rozhodčí: Macháček - Soukup, Hron. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 50:30 (18:8, 17:9, 15:13). Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Panec - Růžek, Řezáč, Košař, Hastrman, Šedivý, Štekr - Škrdleta, Jak. Suchan, Pouch - Vochozka, Masopust, Hraňo - Bílek, Přívozník, Adamec