5
1
21. 8. 2022

Prohra ve Strakonicích na nájezdy

Milevští i ve druhé přípravném utkání prohráli na nájezdy. Utkání se hrálo v tempu mistrovského zápasu o body.

Od prvních vteřin bylo jasné, že utkání bude hráno velmi velmi dobrém tempu. Nejdříve zahrozil před domácím brankářem Pecka a vzápětí vyzkoušel pozornost Přívozník. Na druhé straně chyba obrany dala velkou příležitost ke skórování Šebestovi, který těsně minul branku, kterou poprvé v dresu Milevska hájil Jaroslav Prchlík. Domácí vcelku dobře ubránili přesilovku Milevska. V polovině 5.minuty velmi dobře zapracoval Jíška při průniku domácích. Následně se do velmi pěkné situace dostal Škrdleta. Po vypadnutí puku z kluziště se vhazovalo před Prchlíkem, po špatné rozehrávce se k puku dostal Menšík a milevský gólman musel vytáhnou velmi kvalitní zákrok. Hosté se do vedení dostali v čase 7:52 kdy akci založit Pechánek a zakončil Jan Brož. Domácí zavřeli Milevské do jejich pásma, nejdříve zvonila tyč za zády Prchlíka. Ten však puk ze své sítě tahal v čase 11:49. Začátkem 15. minuty ujížděl sám Brož, v zakončení mu zabránil zákrok zezadu, který byl minimálně hraniční, protože píšťalka Hlavního zůstala němá. Pecka provětral betony Myslivce, ale puk za jeho záda nedostal. Souboj Přívozníka před brankou domácích byl potrestán dvouminutovým trestem. Milevští velmi dobře bránili, domácím velkou příležitost ke skórování nedali. V závěro zahrozil Dlouhý, ale trefil boční síťku. První třetina byla sehrán ve velmi slušném tempu. Své týmy drželi gólmani.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí. Velmi slušnou akci Strakonic zakončoval Dlouhý, proti byl však Prchlík když vytasil super zákrok lapačkou. Po chvíli měl dost času Mikeš, aby připravil svoji ránu tu napodruhé milevský gólman zneškodnil. v čase 31:47 však domácí využili tlak a brankou Dlouhého se ujali vedení. Milevští však hlavy nesklonili a po třech minutách skóre srovnávají brankou Martina Šedivého. Akci započal Brož a Pechánek nasměroval puk přímo na Šedivého a je stav 2:2. Při další akci milevských musel střelu Adamce vytahovat betonem Myslivec. V čase 38:53 dostala hráčská lavice Milevska trest za protesty. Trest odpykává Keřka. Hosté tuto přesilovku využívají 18 vteřin před sirénou. Hra během druhé třetiny připomínala mistrovské utkání o body.

Poslední dějství milevští začínají velkou chybou, Situaci musel na dvakráte zachraňovat Prchlík . Strakonice své druhé oslabení velmi snadno ubránili, Milevští nedokázali nic vymyslet, aby se dostali do střelecké příležitosti. Naopak se před Prchlíkem objevil osamocen Škody, ale střela šla dost vysoko nad. V čase 51:56 chtěl zabránit úniku Růžek, zákrok vedl tak nešťastně, že soupeře trefil kolenem. Následoval trest 5+OK. Martin Hraňo dostal Milevsko do vedení, když perfektně provedl TS za faul při úniku Pecky. Přestřelka pokračovala. Svoji třetí branku vstřelil Hrubý a využívá tím dlouhou přesilovku svého týmu. Hosté v čase 58:06 kontrují a střelou Petra Bouška opět skóre srovnávaní. V závěru utkání jsou za hrubost vyloučení Šebesta a Petr Bouška na 5+OK. Vzhledem k poměrně vyhrocenému konci utkání se trenéři dohodli k rozhodnutí výsledku využijí samostatné nájezdy. První série skončila 2:2. O přidělení druhého bodu rozhodl až jedenáctý pokus.

Milevský tým předvedl mnohem lepší výkon než proti juniorům Tábora. Utkání bylo vedeno jako zápas o mistrovské body. Nechyběli i některé zákroky, které by měli, dle mého názoru, být trestány. Milevsko čeká trénink a ve čtvrtek utkání v Písku.

5 : 4
(1:1, 2:1, 1:2 - 1:0)
Strakonice vs Milevsko

Branky a nahrávky:12. Hrubý (Šebesta), 32. Dlouhý (Menšík), 39. Hrubý (Dlouhý), 57. Hrubý (Škoda), rozhodující nájezd Hrubý - 8. Brož (Pechánek), 35. Šedivý (Pechánek, Brož), 56. Hraňo, 59. Bouška Petr (Přívozník) . Rozhodčí: Vavruška - Vokoun, Tuháček. Vyloučení: 3:4 navíc Dlouhý TS, Šebesta (St) 5+OK, Růžek , Bouška Petr 5+OK oba MIL. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 40:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4

Myslivec (Vast) - Vaněček, Cibuzar, Řehoř, Kovář, Franta, Dlouhý, Jiřinec, Mikeš, Škoda, Menšík, Šebesta, Kabele, Horejš, Baloch

Prchlík (Panec) - Bouška Petr, Keřka, Růžek, Bednář, Šedivý, Jíška - Škrdleta, Přívozník, Pecka - Hraňo, Adamec Jonáš, Pouch - Tkáčik, Brož, Pechánek - od 41. Bouška Patrik