5
1
17. 10. 2021

Prohra ve Strakonicích

Milevští nenavázali na hru v poslední třetině domácího utkání a podlehli Strakonicím.

Milevští odjížděli do Strakonic povzbuzení výkonem ve třetí třetině v domácím utkání proti Hluboké. Nasazení z této třetiny, ale zůstalo asi v šatně na zimním stadionu v Milevsku. Domácí se od první minuty do našeho týmu zakousli a postupně začali udávat obraz hry. První minuty byly plné nepřesností, ale i osobních soubojů o puk. O první branku se tak postaral až ve 12. minutě domácí Tomáš Křenek, kterému asistoval David Kovář a Jakub Jiřinec. V sedmnácté minutě se ujal na polovině hřiště puku Ondra Dlouhý, našlápl k velkému úniku, vcelku lehce se dostal za naše obránce a blafákem do bekhendu rozjásal domácí fanoušky po druhé. Naši si sice vytvořili několik slibných příležitostí, ale Myslivce v domácí brance nepřekonali. Za tohoto nepříznivého stavu pro Milevsko skončila první třetina.

Do druhé třetiny vstoupili opět lépe domácí. Hosté se několikráte dostali do ohrožení domácí klece. Myslivec, ale žádné drama nepřipouštěl. Kromě jeho umu měl i štěstí. Hra se trochu vyrovnala, ale ve 28. minutě přišla pro Milevské studená sprcha. Domácí dokázali využít svoji početní výhodu a stav byl 3:0 pro Strakonice.

Ve třetí třetině přibylo osobních soubojů, některé za hranicí pravidel a přicházeli tresty. V čase 48,04 byl vyloučen strakonický Křenek. Trenér Milevska si vzal oddechový čas a nechal brankáře na střídačce. Při hře bez brankáře mohl milevský tým dvakráte inkasoval, poprvé vyhozený puk projel těsně vedle tyčky, podruhé obětavě do střely padl Pechánek a tím zabránil strakonickému skórování. Hru bez brankáře přerušil faul Šedivého. Oslabení se Milevští ubránili. V čase 52,58 byli současně vyloučení dva strakoničtí hráči. Milevští dokázali využít dvojitou přesilovku bombou Petra Boušky od modré, na akci měli podíl Suchan a Chocholoušek. Místu nástupu přišlo zbytečné vyloučení, při následující hře v oslabení přišel další zbytečný faul a Milevsko bylo ve třech. Tým se ubránil. A tak utkání skončilo za stavu 3:1

Milevsko nedokázalo navázat na hru poslední třetiny domácího utkání. Milevští útočníci, když se dostali do šance trefovali střed branky. Obrana nadělala opět dost chyb. Princovi se v tomto utkání nedá nic vytknout ani za jedenu branku nemohl a tým zachránil od ještě větší prohry.

Krajská liga mužů,

Branky a nahrávky: 12. Křenek (Kovář, Jiřinec), 17. Dlouhý, 28. Dlouhý (Hrubý) - 54. Bouška Petr (Suchan, Chocholoušek). Rozhodčí: Jílek - Hřídel, 'Lang. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 220. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 3:0, 3:1.