5
1
20. 2. 2024

Postup Milevska ve třech zápasech

Nejrychlejším možným způsobem si Milevsko vybojovalo postup do semifinále vyřazovacích bojů. Podobně jako ve druhém střetnutí se však vítězství nerodilo lehce. Radomyšl znova kladla tuhý odpor a domácí tým musel bojovat až do samotného konce. Na úvodní gól se čekalo až do poslední minuty první třetiny, kde se domácí ujali vedení. To hosté srovnali před polovinou zápasu, ale po dalších dvou minutách šlo Milevsko znova do vedení, které ještě v prostřední části navýšilo. Radomyšl snížila v poslední části v přesilovce, ale na vyrovnání již nedosáhla ani při hře bez brankaře podpořené přesilovkou.

Od začátku zápasu byl k vidění urputný boj, kdy opatrnost převládala nad invencí a šancemi. Do té první se dostalo Milevsko v 6. minutě, když Vojtěch Krcho přihrával od mantinelu k tyči, kde bekhendem zakončoval Matouš Masopust, Jakub Korytar v hostující brance vyrazil a naznačil, že znova bude pro milevské hráče velkou překážkou. Hosté odpověděli v 11. minutě, kdy v přečíslení 2 na vzal zodpovědnost v zakončení na sebe Rod, David Novák v domácí brance lapačkou puk zastavil. Chybu Dubského pak nepotrestal Jakub Suchan, jenž z levého kruhu mířil nad branku. Z levé strany najížděl na hostujícího gólmana Matouš Masopust, Jakub Korytar vyrazil a zastavit dokázal i průnik Františka Janušky mezi obránci. Když už se zdálo, že první třetina skončí bez branek, ukázal jak vstřelit gól obránce Aleš Řezáč. Vyvezl puk z vlastního pásma a svůj útočný výpad zakončil střelou do horního rohu branky.

Milevsko se snažilo navýšit vedení hned od začátku prostřední části. V její 1. minutě Tomáš Vochozka hledal na protějším kruhu Jakuba Suchana, který branku netrefil. Další útočný atak vedl po levé straně Pavel Chocholoušek, zakončoval bekhendem a Jakub Korytar se štěstím vyrazil. Velmi aktivní Pavel Chocholoušek pak najížděl na branku tentokrát zprava, u druhé tyčky našel Tomáše Fencla, který tečoval puk až nad branku. Radomyšl se do šancí dostávala spíše sporadicky. V 27. minutě jí k ní pomohla početní výhoda, když před brankou zůstal osamocený Slavík, David Novák jeho střelu pokryl. Jako blesk z čistého nebe pak přišlo hostující vyrovnání. V 29.minutě po vyhraném vhazování Gáby vystřelil pohotově Slavík a trefil mezírku mezi tělem a rukou milevského gólmana. Za dvě minuty už Milevsko znova vedlo. Při signalizovaném trestu pálil po přihrávce Jana Březiny z kruhu Jakub Suchan a puk odražený od zadního mantinelu pohotově dostal do branky Tomáš Vochozka. Za Radomyšl mohl znova po úspěšném vhazování vyrovnat Brož, David Novák proti jeho dorážce vytasil svoji pohotovou lapačku. Uklidnění do domácích řad přinesl Pavel Chocholoušek, který se odvážně pustil hned do tří protihráčů a svůj průnik zakončil dorážkou vlastní střely. Pak měla Radomyšl další přesilovku. V té nebezpečně pálil z kruhu Gába, David Novák včas zasáhl. V oslabení se Milevští dostali do přečíslení 2 na 1, Pavel Chocholoušek ale jen otřel puk o brankovou konstrukci. Poslední možnost této části připravil Jakub Suchan přihrávkou zpoza branky Davidu Svobodovi, Jakub Korytar mu skórovat nedovolil.

Ve třetí třetině vrcholila taktická bitva. Milevsko si pečlivě hlídalo náskok a Radomyšl se přes veškerou snahu nedokázala do šancí protlačit a navíc musela myslet i na zadní vrátka. Více prostoru a tím i příležitosti přinesla hra ve čtyřech na obou stranách. Jakub Suchan po úniku našel mezi kruhy najetého Davida Svobodu, ten branku netrefil. V pokračující akci Tomáš Vochozka uviděl před brankou Jakuba Suchana, ani ten si na brankaře nepřišel. Jan Janoch poslal puk k protější tyči Vojtěchu Krchovi, ani ten přes rychle se přesunuvšího gólmana kotouč do branky neprocpal. V 52. minutě rozhodčí hodně přísně poslal Milevsko do oslabení za příliš mnoho hráčů na ledě a Radomyšl nabídnutou početní výhodu využila ke snížení, když Maršík z levého kruhu prostřelil brankaře. Pouze jednogólový náskok sliboval zdramatizování závěru zápasu. Milevsko jej mohlo odvrátit v přesilovce, ve které pálil z levého kruhu Jan Březina, ale ani nadvakrát puk do branky nedostal. Stejný hráč měl v 55. minutě další velkou možnost po brejku Jana Suchana, ale volný u tyčky mířil vedle. Milevsko pak mělo další přesilovku, ale připravilo se o ni útočným faulem, když se Jan Březina snažil dorazit puk ležící před gólmanem, avšak rozhodčí jeho počínání označil přestupkem za sekání. Po návratu vyloučeného hostujícího hráče měl největší možnost u tyčky zakončující Gába, David Novák svůj tým skvěle podržel. Následně si Radomyšl vzala oddechový čas a k pokračující přesilovce odvolala brankaře. Milevsko se dokázalo s přehledem ubránit a naopak dvakrát minulo prázdnou bránu. Pak už mohla nastat postupová radost.

FOTOGALERIE

3 : 2
(1:0, 2:1, 0:1)
Milevsko vs Radomyšl
Krajská liga mužů,

Branky a nahrávky: 20. Řezáč (Hubáček, Masopust), 31. Vochozka (Suchan, Březina), 35. Chocholoušek (Januška, Blažek) – 29. Slavík (Gába), 52. Maršík (Rod, Dubský). Rozhodčí: Trnka, Macháček – Dančišin, Hřídel. Vyloučení: 6:5 navíc Slavík (Radomyšl) do konce. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 47:37 (17:9, 15:15, 15:13). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Novák - Kohout, Svoboda, Janda, Řezáč, Hubáček, Štekr, Růžek - Březina, Suchan, Vochozka - Janoch, V. Krcho, Masopust - Chocholoušek, Januška, Blažek – Fencl, Přívozník, Staněk