5
1
30. 8. 2023

Písek zlomil Milevsko až ve třetí třetině

Milevsko nastoupilo v Písku v improvizované sestavě a dokázalo s ním držet krok. Dvakrát v zápase vedlo a těsný náskok si drželo po dvou třetinách. Písek však v závěrečné části zabral a třemi góly v rozmezí tří minut zvrátil utkání ve svůj prospěch.

Milevsko v úvodu přežilo domácí výpad, ale Michael Panec hned svůj tým podržel. Na druhé straně již gól padl, když Pavel Chocholoušek skrytou střelou od mantinelu zaskočil gólmana domácích Kříže. Písek vyrovnal v 11. minutě, když ve dvojnásobné přesilovce po dobré kombinaci trefil odkrytou bránu písecký kapitán Volf. Milevsko si však zanedlouho dokázalo vzít vedení zpět. Znovu u toho byla druhá formace, když Pavel Chocholoušek po objetí branky neuspěl, z dorážky se neprosadil ani David Šťastný, ale Martin Záhora již ano.

V prostřední části se diváci gólu nedočkali, ale několik zajímavých příležitostí k vidění bylo. Za Milevsko měl možnost Jan Březina, když v nájezdu dvou na jednoho po přihrávce Václava Poucha puk mezi tři tyče nevměstnal.

Na začátku závěrečného dějství Milevsko nejprve přežilo oslabení, ale pak se domácí favorit prosadil. Rousek na modré zachytil pokus o vyhození puku z pásma a zpoza kruhů přesně trefil horní roh milevské branky. Poté pronikl do útočné třetiny Ženíšek a jeho akci zakončil přesnou střelou k tyči Hollar. Obrat dokonal za další půlminutu Beránek, který z pravého kruhu zamířil k bližší tyči.

4 : 2
(1:2, 0:0, 3:0)
Písek vs Milevsko

Branky a nahrávky: 11. Volf (Matiášek), 46. Rousek (Matiášek), 47. Hollar (Ženíšek), 48. Beránek (Novotný, Velíšek) – 2. Chocholoušek (Řezáč), 14. Záhora (Šťastný, Chocholoušek). Rozhodčí: Šperl – Poskočil, Mitáš. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 41:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.