5
1
16. 9. 2023

Odveta přípravného utkání proti HC Strakonice vyzněla pro Milevsko.

Milevsko vedlo od 19. minuty první třetiny. Domácím patřila první polovina posledního dějství, kdy se ujali vedení. Milevští však v závěru utkání zlepšili hru a dvěma brankami v rozmezí 45 vteřin si vedení vzali zpět. Výhru pečetili brankou při hře domácích bez brankáře.

Přípravné utkání na ledě strakonické Dudák areně bylo pro oba celky generálkou před startem Jihočeské krajské ligy mužů. Do utkání vstoupili hosté aktivněji. Začátkem druhé minuty našel Suchan přesnou přihrávkou Vochozku, jeho šanci na dvakráte zlikvidoval Myslivec. Ten hned v úvodu dal najevo, že bude pro milevské střelce velkou překážkou. V polovině sedmé minuty měla milevská obrana velké štěstí, že strakonický útočník přejel modrou dříve než puk a bylo pískáno. V průběhu 9. minuty ukázal i milevský gólman svoje kvality nejdříve vypíchl křižnou přihrávku a vzápětí přikryl nebezpečnou střelu a ukončil tak tlak domácích. V 10. minutě Myslivec lapačkou zabránil puku prolétnout za jeho záda po samostatné akci Vochozky. Domácí hráč zůstal nepotrestán, když z ledu sebral svoji spadlou helmu a až po delší době opustil ledovou plochu. v čase 18,05 se milevští prosadili. Akci zakončil Masopust, asistence právem připsána Svobodovi s Růžkem. V závěru první třetiny dostali hosté výhodu přesilové hry. Trest se přenesl do začátku druhého dějství. Milevsko nedokázalo využít ani tuto třetí přesilovku v utkání. Panec musel vytáhnout zákrok vyrážečkou proti prudké střele z prostoru mezi kruhy. Od začátku druhé třetiny na ledové ploše přituhlo. Začali se množit zbytečně tvrdé dohrávky. Na trestnou lavici k Svobodovy přisedl Kohout, který odpykával trest za brankáře (podrážení). Skoro minutové oslabení 3:5 tým zvládl, Panec tým podržel. V polovině utkání došlo v brance dle dohody ke střídání. Do branky nastoupil Novák a hned měl poměrně dost práce, takže se velmi rychle zahřál na provozní teplotu. Ve druhé třetině diváci branku neviděli. Třetí třetinu dostali Milevští strakonickou obranu pod tlak, obránce sice tlak zastavil ale byl potrestám dvěma minutami za zdržování hry. Hosté nedokázali početní výhodu využít. Za stejný prohřešek byl ve 48. minutě vyloučen Hrubý. Milevská obrana zaváhala, strakonická obrana vyčíhla přihrávku a byl z toho rychlý protiútok a vyrovnávací branka v oslabení z hole Adama Nováka Strakoničtí přidali a po dvou minutách vstřelili svoji druhou branku. Ze svého vedení se dlouho neradovali protože Milevští dokázali využít svoji sedmou přesilovku. Vochozka využil souhru s Vojtou Krchem. Hosté využili chvilky zaváhání Strakonic a po 40. vteřinách si vzali vedení na svoji stranu. Autorem branky byl opět Tomáš Vochozka. Na brance měl velký podíl Březina a Řezáč. Domácí si v závěru při vyloučení milevského Krcha vzali oddechový čas a odvolali gólmana. Milevským se po návratu potrestaného hráče podařilo získat puk a Honza Janoch ho poslal přes celé hřiště do odkryté branky.

Poslední přípravné utkání se mnoho nelišilo od mistrovského boje o body. Zápas se jistě více líbil početné skupině milevských fanoušků, kteří si do strakonické Dudák arény našli cestu.

2 : 4
(0:1, 0:0, 2:3)
Strakonice vs Milevsko

Branky a nahrávky: 48. Novák (Kantor), 50. Kantor (Bráblík) - 19. Masopust (Svoboda, Řezáč), 56. Vochozka (Krcho V.), 56. Vochozka (Březina, Řezáč), 60. Janoch Rozhodčí: Vavruška - Diviš, Mašek. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 220. Střely na branku:41:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.

Myslivec (Štrobl) - Šebesta, Dlouhý, Přibyl, Hrubý, Němec, Kantor, Vráblík, Novák, Kovář, Zralý, Babor, Jiřinec, Hradský, Řehoř, Vaněček

Panec, od 30. min Novák - Růžek, Svoboda, Kohout, Řezáč, Janda - Janoch, Krcho V., Masopust - Březina, Suchan, Vochozka - Chocholoušek, Záhora, Januška