5
1
19. 11. 2022

O výhře rozhodla třetí třetina

V utkání o pomyslných šest bodů šlo Milevsko dvakrát do vedení, ale Veselí vždy dokázalo srovnat a ke konci druhé třetiny dokonce otočilo skóre ve svůj prospěch. Milevsko však dovedlo zareagovat a v poslední třetině zásluhou dvou gólů Matouše Masopusta získalo důležité vítězství nad sousedem v tabulce.

Utkání začalo zostra. Hned v první minutě pronikl mezi obránci hostující Mikeska a najížděl na Michaela Pance v domácí brance, který jeho bekhendové zakončení vystihl. Stejnou možnost měl ve 3. minutě na druhém konci Václav Pouch, ale sám proti hostujícímu brankaři Plecerovi rovněž neuspěl. Do dalšího samostatného nájezdu se dostal Matouš Masopust, když unikl hostující obraně, ale ani nadvakrát gólmana nepřekonal. V 6. minutě se vydal na útočný výpad Jáchym Štekr, ke gólu to nevedlo, ale v pokračující akci si počkal na puk za brankou a našel před ní nepokrytého Tomáše Bílka, jemuž ani dva střelecké pokusy nepomohly k otevření skóre. Milevsko pak pokračovalo v náporu v početní výhodě, avšak největší možnost měl v oslabení hostující Bárta, který přešel přes Petra Boušku, Michael Panec jeho útočný výpad zastavil. I při plném počtu hráčů na ledě Milevsko motalo Veselí v jeho pásmu a hosté hned třikrát za sebou museli sáhnout k osvobozujícímu zakázanému uvolnění. V 15. minutě, kdy se hosté po delší době dostali do útočného pásma, pálil nebezpečně po vyhraném vhazování Marcilis těsně nad branku. Poté se již Milevsko dostalo k úvodnímu gólu. Za vyhozeným pukem vyrazil Michal Přívozník, u mantinelu jej přenechal Tomáši Vochozkovi, jenž střelou z kruhu na bližší tyč překvapil brankaře. Hned po rozehrání se rozjel do útočného pásma Tomáš Bílek, pustil puk za sebe Michalu Přívozníkovi, jehož střelu z mezikruží Plecer se štěstím vyrazil. Milevsko do konce třetiny vedení neuhájilo. Hostům k tomu pomohla početní výhoda, ve které Michael Panec nejprve vyrazil první dorážku po odrazu od zadního mantinelu, druhá již prošla za jeho záda, ale na brankové čáře jí zastavil Aleš Řezáč, dotírající Vlach však přeci jen puk do branky dotlačil.

Z prostřední části uběhla sotva minuta, když si Milevsko vzalo vedení znova zpět. Petr Bouška na místo tradičního golfáku od modré volil střelu tahem a ta se zastavila až v horním rohu hostující branky. Ani tentokrát však nemělo domácí vedení dlouhého trvání. Po vhazování vystřelil Klimeš a několikrát tečovaný puk si našel cestu až do branky. V 29. minutě se chopil sraženého puku Tomáš Bílek a z pravé strany najížděl na brankaře. Po nepovedené kličce skončil vedle branky, ale našel u tyčky Jonáše Adamce, jenž však neprostřelil Plecera ani z dorážky své střely. Milevsko pak mělo možnost přesilové hry, když Tomáš Vochozka od zadního mantinelu přihrál před branku Markovi Jandovi, jehož zakončení Plecer vystihl. Druhá polovina třetiny patřila Veselí. Bylo to hlavně zásluhou třech domácích vyloučení. Pro Veselí z toho vyplynula i dvojnásobná početní výhoda v délce 38 vteřin. Veselí si počínalo v početních výhodách velmi dobře a jen díky štěstí a několika výborným zákrokům Michaela Pance domácí tým neinkasoval. Sám před brankařem neuspěl Bárta, samostatný nájezd Mikesky zastavil Michael Panec vytažením betonu k tyčce. V poslední minutě třetiny Milevsko čelilo v oslabení velkému hostujícímu tlaku. Vyloučený hráč již naskočil na led, když vše před sebou od modré propálil Jan Benda. Milevsko tak znova inkasovalo v poslední minutě třetiny a Veselí šlo na závěrečné dějství s vedením.

To se Milevsku podařilo poměrně brzo srovnat. Martin Hraňo vystřelil po vyhraném vhazování a Matouš Masopust se prosadil z dorážky. Autor vyrovnávacího gólu Matouš Masopust se pak znova dokázal dostat za obránce a najížděl na brankaře. Na pomoc mu ještě přispěchal Tomáš Vochozka a dostal přihrávku na druhou tyč. Byl však již příliš blízko a Pelcer se navíc proti němu bleskově přesunul a dokázal puk zastavit. V 48. minutě zakončil hostující brejk Pechlát střelou do tyče. Brankovou konstrukci pak zasáhl v další hostující početní výhodě Klimeš, když se po jeho ráně zpoza kruhu puk otřel o horní tyč. V oslabení pak zahrozil Tomáš Vochozka, když najížděl z těžkého úhlu na brankaře, vyhnul se mu po kličce, ale jeho zakončení překazil vracející se Čížek. Rozhodnutí přinesla 52. minuta. Přestože měl Matouš Masopust v zápase hned několik mnohem lepších střeleckých pozic, vsítil vítězný gól z méně výhodného úhlu a to parádní střelou z pravého kruhu do protějšího horního rohu. Korunoval tím tak nejen svůj výborný výkon, ale i hru celé druhé pětky, která se postarala o všechny góly, aniž by jednou inkasovala. Hosté usilovali o vyrovnání, ale jejich snahu zhatil faul Pechláta. Milevsko však na místo potvrzení vedení umožnilo soupeři dostat se do přečíslení 2 na 1, které zastavil u tyčky proti Radku Bendovi Michael Panec. Veselí se v poslední minutě dostalo ke hře bez brankaře. Až na jeden závar se Milevsko ubránilo s přehledem a Tomáš Vochozka se dostal s pukem za půlicí čáru a poslal jej na branku. Ten se však zastavil na bruslích couvajícího soupeře.

Krajská liga mužů,

Branky a nahrávky: 17. Vochozka (Přívozník, Petr Bouška), 22. Petr Bouška (Masopust, Hraňo), 44. Masopust (Hraňo, Vochozka), 52. Masopust (Hraňo, Janda) – 20. Vlach (Kovaříček, Klimeš), 24. Klimeš (R. Benda), 40. J. Benda (R. Benda, Klimeš). Rozhodčí: Poskočil - Hřídel, Ent. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 47:37 (20:12, 15:17, 12:8). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.

Panec - Růžek, Řezáč, Janda, Petr Bouška, Šedivý, Štekr - Škrdleta, Jak. Suchan, Pouch - Vochozka, Masopust, Hraňo - Bílek, Přívozník, Adamec