5
1
17. 8. 2022

Na úvod přípravy prohra po nájezdech

První přípravný zápas nezačalo Milevsko dobře, když hned v první třetině prohrávalo 0:3. V samém závěru úvodní části však vstřelilo kontaktní gól a po dvou třetinách již bylo skóre vyrovnané. Závěrečné dějství branku nepřineslo a tak musely rozhodnout nájezdy. V těch byl úspěšnější juniorský tým Tábora.

Úvodní šanci zápasu měl po milevské chybě v rozehrávce hostující Šťastný, ale z mezikruží Michaela Pance neprostřelil. Za Milevsko odpověděla dvojice Michal Přívozník Aleš Řezáč, kdy prvně jmenovaný objel branku a našel před ní spoluhráče, který však táborského gólmana Váchu neprostřelil. V 9. minutě už šli hosté do vedení poté, co Milevští propadli v útočném pásmu a hosté přečíslení zužitkovali. Šimák od levého mantinelu přihrával mezi kruhy Jaroslavu Suchanovi, který se trefil nad brankařův beton. Milevsko zvýšilo aktivitu. Petr Bouška projel celým hřištěm, při zakončení byl atakován a nedokázal Váchu prostřelit. V 13. minutě si milevská druhá formace vytvořila velký tlak v útočném pásmu. Josef Růžek nabil na kruh Jakubu Suchanovi, který trefil tyčku. Za minutu prošel mezi obránci Michal Přívozník, ale branku netrefil. Na druhé straně před brankou nebezpečně dorážel Kupka, Michael Panec puk zastavil. Následovala úvodní přesilovka zápasu, kterou Tábor dokázal využít. Špánek zadovkou dostal puk na druhý kruh na Souše, který měl před sebou již jen odkrytou bránu. Za další minutu bylo pro domácí ještě hůře. Po pravé straně unikl Šimák a zamířil přesně k protilehlé tyči. Také Milevsko dostalo výhodu přesilové hry. Stalo se tak 10 vteřin před koncem třetiny, ale i tento krátký čas postačil na její využití. Po bleskovém ťukesu přihrával Aleš Řezáč od tyčky před branku, kde se prosadil Radim Škrdleta.

Stejná dvojice hráčů přinesla i druhý gól domácích. Po 25 vteřinách od zahájení druhé části vybojoval Aleš Řezáč puk za brankou a poslal jej před ní Radim Škrdletovi, jenž znova pohotově prostřelil brankaře. I druhou svojí přesilovku Milevsko využilo. Nejprve sice při ní mohlo inkasovat, když se za obránce dostal hostující Jaroslav Suchan, Michael Panec jeho střelu vyrazil. Pak však Václav Pouch vyjel od mantinelu až mezi kruhy, posunul puk k tyči ke zcela volnému Michalu Přívozníkovi, který měl již snadnou práci k umístění puku do branky. Vyrovnáno 3:3. Po polovině zápasu zakončoval rychlý táborský výpad Jaroslav Suchan, ale mířil nad branku. V další domácí početní výhodě měli znovu možnost hosté, když získali puk po chybné milevské rozehrávce, ale Šťastný sám proti brankaři neuspěl. Hra se přenesla na druhou stranu, kde v závaru pálil zpoza kruží Jakub Suchan a puk se otřel o horní tyčku. Ke konci třetiny se ocitl sám před brankařem Patrik Bouška, ale byl faulován a nedokázal tak překonat vystřídavšího brankaře hostů Koryťáka.

Třetí třetina rozuzlení zápasu nepřinesla. Ani jeden z týmů se sice nechtěl smířit s remízou, ale šancí ke skórování se příliš neurodilo. V 49. minutě pálil zpoza kruhů Petr Bouška, Koryťák včas sklapl chrániče. V 51. minutě zůstal za obránci zapomenutý Martin Hraňo, ale z těžkého úhlu brankaře nepřekvapil. Na opačném konci najížděl z pravé strany na branku hostující Rottenberg, Michael Panec si jeho bekhendové zakončení pohlídal. V samém závěru ještě nebezpečně dorážel před hostující brankou Michal Přívozník, ale puk do branky nedostal. Vzhledem k tomu, že stav byl i po 60 minutách hry nerozhodný, přišly na řadu samostatné nájezdy. Hned první hostují využil táborský Kohout. Za Milevsko pak následně srovnal Jakub Suchan. Další střelci pak nebyli úspěšní, až v 7. sérii nájezdů se prosadil táborský Kupka. Milevsko tentokrát již odpověď nenašlo a z výhry se tak mohl radovat juniorský tým Tábora.

3 : 4
(1:3, 2:0, 0:0 - 0:1)
Milevsko vs Tábor

Branky a nahrávky: 20. Škrdleta (Řezáč, Přívozník), 21. Škrdleta (Řezáč), 29. Přívozník (Pouch, Škrdleta) - 9. Jar.Suchan (Šimák), 17. Souš (Špánek, Rottenberg), 18. Šimák (Kundrát), rozhodující nájezd Kupka. Rozhodčí: Novotný - Schlixbier, Lang. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 41:39. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.

Panec - Petr Bouška, Tkačík, Růžek, Štekr, Keřka, Bednář - Škrdleta, Přívozník, Řezáč - Pecka, Jak. Suchan, Hraňo - Patrik Bouška, Pouch, Brož