5
1
25. 8. 2023

Na úvod přípravy jasná výhra nad Strakonicemi

Milevsko zvládlo úvodní zápas sezóny bez potíží. Do každé z třetin mělo výborný vstup, když vždy dokázalo vstřelit branku v první minutě. Strakonice dlouho držel výborný brankař Myslivec, ale hlavně v závěrečném dějství se projevila výrazná fyzická převaha domácích, která vedla k navýšení rozdílu ve skóre. Roli kanonýra potvrdil Matouš Masopust, jenž se gólově prosadil hned čtyřikrát.

Milevsko začalo své první přípravné utkání zostra. Zahajovací formace se gólově neprosadila, ale její následovníci již ano. Po 36 vteřinách hry a vhazování v útočném pásmu vystřelil Michal Přívozník. Hostující brankař Myslivec jeho střelu vyrazil, ale na dorážku Františka Janušky již nedosáhl. Ten se tak hned v prvním zápase za Milevsko a při svém prvním pobytu na ledě gólově prosadil. Další dobrou možnost rozjel Vojtěch Krcho, jenž po překonání útočné modré předal puk Matouši Masopustovi, který hledal u protější tyčky osamoceného Jana Janocha, jehož střela za gólmana hostů neprošla. Stejný útok pak přidal další nebezpečnou situaci, kdy Vojtěch Krcho našel před brankou Matouše Masopusta, Myslivec jeho střelu vyrazil. Další útočný výpad vedl druhý z Krchů Josef, který přenechal puk za sebe Tomáši Vochozkovi, Myslivec znova včas zasáhl. Ve 13. minutě poprvé zahrozily také Strakonice. Po přihrávce zpoza branky střílel z pravého kruhu Dlouhý, Michael Panec v domácí brance puk vytěsnil mimo branku. Na opačné straně se Milevsko prosadilo. Jakub Suchan od tyčky poslal kotouč do předbrankového prostoru, kde připravený Jan Březina zakončil přesně. Hostům se podařilo gólově prosadit v 18. minutě. Po útočném výpadu Dlouhý uvolnil Kantora, který zamířil nad gólmanův beton. Milevsko mělo další možnost v poslední minutě úvodní části, když Josef Krcho uviděl před brankou osamoceného Tomáše Vochozku, který zkusil besedovou kličku, ale Myslivec jeho úmysl odhalil.

Také první minuta druhého dějství přinesla Milevsku gól. Po utěšené kombinaci celého útoku zakončoval Matouš Masopust do prázdné brány. Pěknou individuální akcí se pak blýskl obránce David Svoboda, který projel od vlastní branky až před soupeřovu, ale zasáhl jen gólmanovo rameno. Průnik Františka Janušky zakončoval před brankou Radim Škrdleta, Myslivec za pomoci obránce na brankové čáře svoji bránu uhájil. V 37. minutě před hostující brankou doráželi Matouš Masopust a Vojtěch Krcho, Myslivec pokaždé puk zastavil. Za minutu zakončoval strakonický brejk z kruhu Dlouhý, Michael Panec mu ve skórování zabránil. Z protiakce se ocitl sám před brankařem Michal Přívozník, zblízka nedal. Poslední možnost této třetiny patřila Milevsku, ale Josef Krcho po kličkované z kruhu Myslivce nepřekonal.

Rovněž úvodní minuta poslední části znamenala domácí gól. David Svoboda vyslal do samotného nájezdu Matouše Masopusta, jenž zakončil přesnou střelou k tyči. V 43. minutě v milevské přesilovce zavezl puk do útočného pásma Jakub Suchan, poslal jej před branku Adamu Eremiášovi, Myslivec vyšel ze souboje vítězně. Ve 45. minutě Milevsko navýšilo skóre. Vojtěch Krcho našel před brankou Matouše Masopusta, který si puk přehodil z forhendu do bekhendu a nezadržitelně zavěsil pod horní tyč. Strakonice začaly pohybově zaostávat a jen s vypětím všech sil zastavovaly domácí útoky. Našly však i síly na útok, kdy v přečíslení 2 na 1 Němec přihrál Novákovi, který pálil na bližší tyč, kde se od ramene milevského brankaře odrazil do branky. Domácími inkasovaný gól neotřásl a dál se hnaly do útoku. Před brankou dorážejícího Jana Janocha Myslivec vychytal. Pak se mezi obránci protlačil Tomáš Vochozka, Myslivec vyrazil, ale dojíždějící Josef Krcho už puk do branky dostal. Další pohledná kombinační akce domácích znamenala čtvrtý gólový počin Matouše Masopusta. Vojtěch Krcho po průniku do pásma předal puk do rohu Janu Janochovi, který jej bleskově poslal před branku, kde z první zakončující Matouš Masopust poslal puk do ní. Konečnou podobu výsledku dal František Januška, který k úvodní brance přidal i tu závěrečnou, kdy po výpadu podél mantinelu zamířil mezi gólmanovi chrániče. Další milevské možnosti už Myslivec zastavil, když uspěl nejprve sám proti Josefovi Krchovi, a po průniku a přihrávce Františka Janušky i proti samotnému Michalu Přívozníkovi. Poslední šanci měl strakonický Přibyl, který po objetí branky zkoušel zasunout puk u tyčky, ale Michael Panec betonem vytvořil nepřekonatelnou hráz.

8 : 2
(2:1, 1:0, 5:1)
Milevsko vs Strakonice

Branky a nahrávky: 1. Januška (Přívozník, Škrdleta), 14. Březina (Suchan, Eremiáš), 21. Masopust (Janoch, V. Krcho), 41. Masopust (V. Krcho, Svoboda), 45. Masopust (V. Krcho, Janoch), 50. J. Krcho (Vochozka, Chocholoušek), 52. Masopust (Janoch, V. Krcho), 54. Januška (Hubáček, Přívozník) – 18. Kantor (Dlouhý, Přibyl), 46. Novák (Němec, Kovář). Rozhodčí: Novotný - Bočan, Schlixbier. Vyloučení: 0:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku:42:20 (16:7, 10:5, 16:8) . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 8:2.

Panec - Hubáček, Svoboda, Růžek, Štekr, Kohout, Janda, Dvořák, Bouška - Janoch, V. Krcho, Masopust - Januška, Přívozník, Škrdleta - Chocholoušek, Vochozka, J. Krcho - Březina, Suchan, Eremiáš

Myslivec - Kovář, Němec, Zralý, Mikeš - Přibyl, Dlouhý, Kantor - Novák, Jiřinec, Řehoř - Babor, Hradský, Vaněček