5
1
8. 1. 2023

Mladší žáci zvládli premiéru v roce 2023.

Mladší žáci odehráli první utkání roku 2023 na domácím ledě. Po rozpačité první třetině se zlepšili a od druhého dějství ovládli utkání. Vítězství je zasloužené.

Mladší žáci zakončili rok 2022 dvěma prohrami v řadě. Svěřenci trenéra Jana Koláře se tak chtěli vrátit na vítěznou vlnu, která tým zdobila de facto od začátku sezóny. Hned v prvním utkání nového roku 2023 doma proti Českému Krumlovu. Družstvo z města medvědů je sice v tabulce poslední, ale od začátku sezóny udělalo velký pokrok, takže domácí nečekalo nic jednoduchého. První třetina skončila 2:2, hosté proměnili obě trestná střílení na řízená proti domácím za faul. V soutěži mladších žáků se uděluje TS místu dvouminutového trestu. Od začátku druhé třetiny Milevsko převzalo otěže utkání a a nakonec dokráčelo k jasné výhře. Hned šest kanadských bodů posbíral Václav Mošovský (2+4) a čtaři góly nasázel jeho parťák z útoku Tomáš Koutník.

Z hodnocení trenéra Jana Koláře: "Český Krumlov udělal od posledního vzájemného utkání velký pokrok a hodně se zlepšili. Začátek utkání nebyl jednoduchý, alepostupem času jsme šli nahoru a výsledek je zasloužený. Uvidíme jak to půjde dál. Před vánoci nebyl přístup kluků úplně ideální, pak to navíc přeručila přestávaka a turnaj, ale týden před utkáním kluci trénovali dobře. Snad to takhle bude pokračovat, protože bez toho to prostě nejde."

Milevsko vs Český Krumlov

Branky a nahrávky: 11. Koutník (Mošovský), 15. Kodad (Truhlář), 21. Mošovský, 23. Truhlář, 26. Stejskal (Král), 32. Prášek (TS), 32. Koutník (Mošovský), 37. Mošovský, 38. Maleček (TS), 51. Koutník (Mošovský), 55. Komárek (Kodad), 60. Koutník (Mošovský) – 5. Podruh (TS), 17. Podruh (TS), 22. Brož (TS). Rozhodčí: Hřídel - Bočan (laik). Vyloučení: 4:4 TS. Využití: 1:3. V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Weber (Nusko) — Vaniš, Kotrba, Stejskal, Maleček — Šimeček, Benda, Komárek, Prášek, Mošovský, Král, Kodad, Šoule, Koutník, Truhlář, Šimečková