5
1
17. 9. 2022

Milevští v Pouzar areně zanechali dobrý dojem

Milevští proti Samsonu odehráli velmi solidní zápas. Tým podržel vynikajícím výkonem Michael Panec hájící branku hostů. Tým může na tento výkon v úvodu sezóny velmi dobře navázat v nasávajícím ročníku Jihočeské ligy.

Milevské hokejisty hned na úvod čekal soupeř nejsilnější obhájce loňského vítěze Jihočeské ligy mužů HC Samson české Budějovice. Hosté do utkání nastoupili poměrně s velkým respektem. Mladící často junioři se, ale se ctí svému soupeři postavili. Domácí začátkem třetí minuty dostali výhodu přesilovky. Panec po zákroku vyrážečkou odpálil puk hokejkou do sítě. Hlavní potrestal za zdržování hry a trest odpykával Jaroslav Suchan. Milevští vcelku dobře oslabení ubránili, ale po skončení hry ve čtyřech nestačili pokrýt protihráče a Hanzal skóroval skoro do prázdné branky. Milevští i po obdržené brance soupeři nenechávali mnoho místa na rozehrávky. Panec od prvních minut ukazoval, že je na utkáni velmi dobře připraven. Koncem deváté minuty si Vochozka nahodil puk do pásma a hodně vystrašil Svobodu v brance Samsonu. Následně předvedli pěknou souhru Přívozník – Pouch. V polovině třetiny musel Panec řešit velkou melu před svým brankovištěm. Puk přikryl a poskytl tím čas na vystřídání a nástup čerstvých sil. Tlak domácích byl velmi silný. Panec dokázal několik nepříjemných situací vyřešit. V závěru první třetiny domácí hákovali a přišel trest. Milevští však z výhody jednoho hráče navíc nedokázali mnoho vytěžit. Na branku soupeře vyslali pouze jednu střelu.

Do druhé třetiny vstoupili milevští hokejisté velmi špatně. Hned začátkem 22. minuty neuhlídali dvojici Novotný – Nedorost, proti jeho zakončení byl Panec bezmocný. Po minutě předvedli domácí opět ukázkovou akci s brankovým zakončením, tentokráte z hole Šuhaje. S milevským týmem to v těchto chvilkách vypadalo docela špatně, k tomu přišlo vyloučení za sekání. Milevští oslabení sehráli velmi dobře. Panec pokryl vše co do brankoviště přes bránící spoluhráče prošlo. Koncem 33. minuty však přišlo zaváhání a Novotný trestal. Svoji početní výhodu však opět domácí nedokázali využít. A tak stav 4:0 zůstal do začátku třetí třetiny.

Do posledního dějství nastoupili hosté podstatně lépe než do té předchozí třetiny. Začátkem 44.minuty zazvonila tyč za zády Pance. Velmi dobře zahrál Bílek. Milevští z rychlého protiútoku skórovali. Přívozník dostal puk za záda Svobody. Vstřelená branka Milevským pomohla, v této třetině hráli velmi vyrovnaný hokej. V 54.minutě zvonila opět tyč, tentokráte za Svobodou. Přívozník se uvolnil a jeho střelu zastavila tyč. Milevští v Pouzar areně odehráli velmi dobré utkání.

Tým podržel svým super výkonem Michael Panec. V Pouzar areně měli Milevští skoro domácí prostředí díky mnoha fanouškům, kteří do Budějovic přijeli. Tým jim také po zásluze po zápase poděkoval jako fanoušci děkovali hráčům za výkon, který předvedli. Teď se připravit na dalšího silného soupeře. V sobotu 24.září přivítáme Slavoj Český Krumlov

Samson vs Milevsko

Branky a nahrávky: ​5. J. Hanzal (R. Suchánek ml., K. Ťoupal), 22. D. Nedorost (J. Novotný), 23. J. Šuhaj (M. Hanzal, Ferebauer), 33. J. Novotný (R. Suchánek ml., D. Nedorost) – 45. Přívozník. Rozhodčí: Jílek – Ent, Dančišin. Vyloučení: 4:3 . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 42:35. Průběh utkání: 4:0, 4:1.