5
1
15. 1. 2023

Milevští přivezli od Vajgaru dva body.

Milevští kdyby po první třetině vedli o dvě branky, nikdo by se asi nedivil. Bohužel i nedisciplinovanost v milevském týmu nahrávala domácím. Hosté dvakrát dotahovali skóre a nakonec získali bod navíc brankou Suchana v prodloužení.

Milevsko odjelo na břeh Vajgaru s cílem navázat na své výkony. Tým byl posílen o obránce Davida Svobodu. Hráči si byli vědomi důležitosti utkání, ale měli v paměti jak je soupeř trápil na milevském ledě. Milevští vstoupili do utkání velmi aktivně. Milevští hned v úvodu vytvořili tlak na branku soupeře, ale žádná střela se neujala. Na druhé straně musel Prchlík vytáhnout zásah lapačkou proti jedovaté střele z mezikruží. K zvýšení tlaku pomohla i přesilovka, kdy ž bylo potrestáno sekání domácího Heřmánka. Milevští vyslali několik střel na branku Váchy, ale všechny končili buď ve výstroji nebo je vytečoval mino brankoviště. Druhou přesilovku za faul na Adamce jsme však nedohráli, protože byl vyloučen Suchan za držení protihráče. Krátké oslabení tým sehrál dobře, ale vzápětí se dopustil Hastrman hákování a domácí měli výhodu . Prchlík zlikvidoval nebezpečnou střelu Popelky, jinak milevští nepustili svého soupeře z vážnějšímu ohrožení. V první třetině Milevsko soupeře jednoznačně přestřílelo, ale vedení se neujalo.

Do druhé třetiny nastoupili aktivněji domácí. Milevští v úvodu byli zaskočeni a nemohli se dostat do tempa. Domácí začali být nebezpeční i v před brankovém prostoru. V čase 22,19 se domácí jali vedení brankou Šimka. Domácí využili zaváhání v obranné činnosti. Tlak domácích pokračoval, protože hráli přesilovku po podrážení Boušky. Milevští se sice zvedli, branka je nesrazila na kolena, ale pořád byl tým domácích lepší. V čase 26,04 byli za hrubost vyloučeni Hastrman a Kubín. Hra 4:4 sice vyhovovala Milevsku, ale k celkovému zlepšení obrazu hry nedošlo. Následně byl vyloučen Bouška. V čase 39,50 velmi dobře přečetl rozehrávku domácí Pouch a přesnou střelou srovnal skóre.

Domácí v úvodu dohráli přesilovku. Milevští sice zlepšili hru, ale pořád byl domácí tým aktivnější. Koncem 43 minuty ujel Adamec, ale domácího gólmana nepřekonal. Hosté si vytvořili souvislejší tlak, ale opět domácí držel Vácha. Koncem 45 minuta udeřil hradecký útok a Gurka vzal opět vedení na stranu Vajgaru. Tentokrát Milevští poměrně rychle zareagovat a skóre opět srovnat. Akci Svoboda - Hraňo - zakončil Masopust. Milevští sice zvýšili obrátky, ale neproměnili žádnou z vypracovaných příležitostí. Hosté hráli přesilovku, ale milevské obrana byla tentokráte pozorná. Utkání dospělo do prodloužení, jako zápas na milevském ledě.

Prodloužení zahajovala trojice Vochozka - Masopust - Svoboda. Následovala Suchan - Řezáč - Bouška, střídala Přívozník - Pouch - Růžek, Milevští velmi dobře drželi puk a v čase 63,57 zakončil Suchan. Tak jako v Milevsku tým získal druhý bod.

Velká škoda druhé třetiny, kdy tým daroval soupeři čtyři vyloučení a tím dostal Hradecké do hry. V sobotu na milevském zimáku přivítáme Vimperk. Každé utkání s tímto celkem přináší kvalitní a zajímavý hokej. Přijďte povzbudit milevské hráče.

HC Střelci Jindřichův Hradec vs Milevsko

Branky a nahrávky: 23. Šimek (Egert, Košťál), 46. Gurka (Strnad, Kohút) – 40. Pouch, 49. Masopust (Hraňo, Svoboda), 64. Suchan (Bouška, Masopust) Rozhodčí: Hamr — Hron, Loucký. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 111 Střely na branku: 34:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.