5
1
3. 3. 2024

Milevsko zvládlo i druhé semifinále

Druhé semifinále se odehrálo v Soběslavi, ale vývoj byl velmi podobný prvnímu v Milevsku. Milevsko se znova brzo ujalo vedení, když využilo svoji první přesilovku. Když pak gólově potrestalo i druhý domácí přečin proti pravidlům, šlo na první přestávku s dvougólovým náskokem. Ten v prostřední části ještě navýšilo. V posledním dějství hosté ubránili téměř dvouminutovou soběslavskou početní výhodu. Domácí tým již sedm minut pře koncem zkusil hru bez brankaře, ale byl za ní potrestán. Soběslavi se však přeci v závěru podařilo dosáhnout čestného úspěchu. Stínem zápasu je zranění milevského obránce Josefa Růžka, kterého odvezla záchranka.

Milevsko i v Soběslavi začalo zápas velmi aktivně. Po minutě hry si vynutilo faul a následnou přesilovku využilo ke vstřelení úvodního gólu, když střela Tomáše Vochozky zpoza kruhu zapadla do branky. Stejnou možnost měla vzápětí i Soběslav. Největší příležitost však měl při vlastním oslabení Matouš Masopust, jenž se ocitl před domácím brankařem Balounem, který jej vychytal. Již při vyrovnaném počtu hráčů na ledě v nájezdu 2 na 1 střílel Vojtěch Krcho, Baloun vyrazil. Jakub Suchan pak hledal u protější tyčky Jana Březinu, jehož kličku domácí gólman vystihl. V další domácí přesilovce vyslal Jan Kohout do úniku Matouše Masopusta, brankař Soběslavi opět vyšel ze souboje úspěšně. Soběslavští pak měli dokonce kratičkou dvojnásobnou početní výhodu, ale Milevsko ji ubránilo. Až v jejím klasickém pokračování střílel nebezpečně z levého kruhu Kanov, David Novák v milevské brance puk vyrazil. V 15. minutě se ocitl sám před milevským brankařem Kučera, ale narazil na připravený na jeho beton. Navíc při svém nájezdu Davida Nováka fauloval a Milevsko i svoji druhou přesilovku využilo. Vojtěch Krcho poslal puk mezi kruhy, odkud František Januška zamířil přesně k tyči. V poslední minutě úvodního dějství ještě ujel za vyhozeným pukem Jan Janoch, zakončoval z pravého kruhu, Baloun puk vyrazil.

Hned v první minutě prostřední části vystřelil po buly od modré Filip Hubáček a dorážel Vojtěch Krcho, ale přes obránce v brankovišti puk do branky neprotlačil. V 7. minutě po Šimákově přihrávce od zadního mantinelu pálil z mezikruží Žákovský, David Novák vyrazil a pokryl i dorážku Tržila. Brzo poté se Milevsko dostalo do přečíslení, které střelou k protější tyči úspěšně zakončil Tomáš Vochozka. Za minutu najížděl z leva na branku Matouš Masopust, trefil jen brankařův beton a z dorážky Vojtěch Krcho minul. Vojtěch Krcho pak zůstal za obránci u tyčky, kde jej našel Matouš Masopust, ale z těžkého úhlu netrefil. V 33. minutě vystihl chybnou rozehrávku Tomáše Vochozky domácí Martin Novák, avšak proti svému jmenovci Davidu Novákovi v milevské brance neuspěl. V 35. minutě přihrával Vojtěch Krcho před branku Janu Janochovi, který ani nadvakrát proti brankaři nedal. Na druhé straně po prostrčení Žákovského zakončoval u tyčky Slabý, David Novák ukázal rychlost své lapačky.

Ve třetí třetině Milevsko spíše vyčkávalo a soustředilo se na udržení náskoku. V 46. minutě nebezpečně pálil zpoza kruhů Oliver Pánek, milevský gólman vyrazil. Velkou možnost ke vstřelení své první branky pak měla Soběslav v podobě téměř dvouminutové dvojnásobné početní výhody. Milevské bránící trojice však skvěle oslabení ubránily. Domácí tým se nedokázal do šancí dostávat a tak již 7 minut před koncem při vhazování v útočném pásmu zkusil hru bez brankaře. Buly sice vyhrál, ale brzo poté se milevským podařilo puk díky Tomáši Fenclovi získat a proměnit rychlý brejk v podání Tomáše Vochozky, který vyslal křížnou přihrávkou podél pravého mantinelu Jana Březinu, jenž adresoval přihrávku po přechodu útočného pásma na protější kruh Jakubu Suchanovu, který trefil opuštěnou domácí branku. Domácí se ještě nevzdali. Po nájezdu zprava střílel z kruhu Šimák, David Novák chytil. Milevsko se snažilo využívat brejky. V jednom z nich ujel po levé straně Tomáš Vochozka, ale trefil jen horní tyčku. Soběslav se čestného úspěchu dočkala v 57. minutě, kdy puk zavezl do pásma podél pravého mantinelu Martin Novák, našel před brankou Škodu, který do ní nasměroval puk. V poslední minutě zápasu bylo Milevsko ještě blízko dalšímu gólu. Průnik Jana Březiny po pravé straně zakončoval za obránci najetý Tomáš Vochozka opět jen do tyčky.

1 : 4
(0:2, 0:1, 1:1)
Soběslav vs Milevsko

Branky a nahrávky: 57. Škoda (Novák) – 3. Vochozka (Březina, Suchan), 16. Januška (V. Krcho, Janoch), 27. Vochozka (Štekr, D. Novák), 54. Suchan (Březina, Vochozka). Rozhodčí: Trnka, Vokoun – Ent, Kopřiva. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 25:38 (6:13, 12:15, 7:10). Průběh utkání: 0:4, 1:4.