5
1
29. 10. 2022

Milevsko zdolalo Jindřichův Hradec až v prodloužení

Milevsko se nečekaně natrápilo doma s Jindřichovým Hradcem. Přestože vstřelilo brzký gól, nedokázalo toho využít. Hradec ještě v první třetině vyrovnal a držel tento stav i po druhé třetině. Milevsko v úvodu třetí části vstřelilo dva góly a zdálo se, že je rozhodnuto. Po brankařově chybě však umožnilo soupeři snížit a koncem předposlední minuty mu navíc darovalo přesilovou hru. Početní výhodu vylepšenou o hru bez brankaře dokázal Jindřichův Hradce 23 vteřin před koncem využít a vyrovnal. O vítězi tak rozhodlo prodloužení, ve kterém domácí tým získal bonusový bod po proměněném trestném střílení Martina Hraňa.

Milevsko se poměrně brzo ujalo v zápase vedení. Václav Pouch po objetí branky překvapil hostujícího brankaře Váchu. Další velkou možnost ke skórování měl domácí tým v podobě dvojnásobné přesilovky, když dva tresty obdržel hradecký Popelka. Milevsko se faulem o tuto výhodu připravilo, ale i v početní výhodě o jednoho hráče zahrozilo, když Martin Hraňo u tyčky mířil nad branku. Jindřichův Hradec poprvé zahrozil v 12. minutě, ale Štrajt zblízka ani nadvakrát puk za záda domácího gólmana Jaroslava Prchlíka neprotlačil. V další domácí přesilovce projel Tomáš Vochozka přes celé hřiště, zakončoval bekhendem, Vácha ramenem vyrazil. V 17. minutě se Jindřichovu Hradci povedlo vyrovnat. Erik Zamazal se před brankou obtočil kolem protihráče a střelou z otočky trefil mezeru mezi tyčkou a gólmanovým betonem. Milevsko mohlo jít do vedení v poslední minutě úvodní části, ale Václav Pouch tentokrát z kruhu Váchu neprostřelil a dorážka Jakuba Suchana minula svůj cíl.

V prostřední třetině mělo Milevsko velkou územní i střeleckou převahu, ale gól vstřelit nedokázalo. Blízko mu byl Jakub Suchan, jenž při signalizovaném trestu zůstal za obranou, avšak svůj nájezd neproměnil. V 27. minutě po přihrávce přes útočné pásmo pálil z pravého kruhu Tomáš Vochozka, Vácha betonem vyrazil. V 35. minutě dvakrát nahazoval od modré puk před branku Aleš Řezáč a dvakrát před brankou dorážel Radim Škrdleta. Vácha vždy dokázal svoji branku uhájit, byť v druhém případě s notnou dávkou štěstí. Pak po zadovce Petra Boušky pálil Tomáš Vochozka, branku těsně minul. Poslední možnost druhé části měl Jáchym Štekr, ale u tyčky obstřelit brankaře nedokázal.

Třetí třetinu Milevsko znovu zahájilo aktivně a brzo se dočkalo zaslouženého vedení. Matouš Masopust prošel přes obránce, nabil puk na kruhu Tomáši Vochozkovi, Vácha jeho střelu zastavil. Po následném vhazování však vyjel před branku Matouš Masopust, u protější tyčky našel Martina Hraňu, který pohodlně zamířil do odkryté brány. Obdobnou možnost připravil Jakub Suchan Radimu Škrdletovi, kterého našel osamoceného u tyčky po naznačení střely. Milevský útočník však překvapivě puk do poloprázdné brány nedostal. Ve 44. minutě předvedlo Milevsko ukázkový brejk. Martin Hraňo vyvezl puk po pravé straně, před brankou našel rozjetého Matouše Masopusta, který po kličce do bekhendu zvýšil domácí vedení. Ještě veseleji mohlo být na milevském stadionu v 51. minutě. Při vlastním oslabení ujel podél pravého mantinelu Matouš Masopust, na protějším kruhu uviděl Tomáše Vochozku, jehož pohotové zakončení trefilo horní část hole přesouvajícího se hradeckého gólmana. Pak před brankou neúspěšně dorážel Tomáš Bílek. V 52. minutě vypálil od modré Josef Růžek, puk sice branku minul, ale odrazil se příhodně k tyči pro Jakuba Suchana, který trefil jen stojícího brankaře. Poté se do zakončení dostali i hosté. Michal z prostoru kruhů branku přestřelil. V56. minutě po brejku střílel z mezikruží Makovec, Jaroslav Prchlík ukázal připravenost svojí lapačky. Milevsko to bohužel nevzalo jako varování a naopak soupeři pomohlo snížit. Domácí brankař vyjel za vyhozeným pukem. Byl u něj dříve než protihráč, ale odpálil puk do dojíždějícího Svobody, jenž trefil opuštěnou bránu. Milevsko nijak nebránilo svůj náskok a naopak se aktivní hrou snažilo jej navýšit. Při jednom z pobytů v útočném pásmu netrefil branku z prostoru za kruhy Jakub Suchan. Minutu a čtvrt před koncem zastavilo Milevsko jeden z mála hostujících útoků nedovoleně. Jindřichův Hradec si vzal oddechový čas, po získání puku v útočném pásmu podpořil přesilovku odvoláním brankaře a vyrovnal, když střelu Koláčka dorazil Kubín.

Prodloužení patřilo Milevsku. Nejprve Petr Bouška unikl po levé straně, poslal puk na pravý kruh Matouši Masopustovi, Vácha jeho ránu chytil. Pak dostal puk za obranu Michal Přívozník. Nezpracoval optimálně, ale i tak ujížděl protihráčům. Zakončil do brankařových chráničů. Byl však při tom seknut Koláčkem a rozhodčí nařídil trestné střílení. Toho se ujal Martin Hraňo a blafákem do bekhendu zápas rozhodl.

Milevsko vs HC Střelci Jindřichův Hradec

Branky a nahrávky: 4. Pouch (Jak. Suchan), 42. Hraňo (Masopust), 44. Masopust (Hraňo), 62. Hraňo (TS) – 17. E. Zamazal (Kynčl, Koláček), 57. Svoboda (Bukovský), 60. Kubín (Koláček, Gurka). Rozhodčí: Jílek - Diviš, Mička. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 46:21 (14:12, 14:2, 15:7 - 3:0) . Průběh utkání: . Pouch (Jak. Suchan), 42. Hraňo (Masopust), 44. Masopust (Hraňo), 62. Hraňo (TS) – 17. E. Zamazal (Kynčl, Koláček), 57. Svoboda (Bukovský), 60. Kubín (Koláček, Gurka).

Prchlík - Růžek, Řezáč, Štekr, Petr Bouška, Tampier, Bednář - Škrdleta, Jak. Suchan, Pouch - Vochozka, Masopust, Hraňo - Bílek, Přívozník, Adamec