5
1
17. 2. 2023

Milevsko v prvním zápase vyřazovacích bojů zdolalo Strakonice

Milevsko každou z třetin vyhrálo o jeden gól a na domácím ledě vstoupilo úspěšně do play off. Vítězství se však nerodilo lehce. Milevsko od úvodního gólu sice v zápase stále vedlo, ale Strakonice se držely na dostřel. V poslední třetině i zásluhou tří přesilových her Strakonice dokázaly Milevsko zatlačit, domácí tým si však vítězství pohlídal a nepřipustil žádné drama. Ozdobou utkání byly výkony obou brankařů domácího Michaela Pance a hostujícího Jakuba Myslivce.

Utkání začalo pěkně zostra a šance přicházely jak na běžícím pásu. Již po 41 vteřinách hry se Radim Škrdleta ocitl v dobré pozici na kruhu, ale bekhendem branku přestřelil. Na opačné straně se po průniku po pravé straně ocitl tváří v tvář brankaři hostující Januška, Michael Panec v domácí brance puk vyrazil. Z protiakce zakončoval u tyčky Jakub Suchan, ale první střelou trefil hostujícího gólmana Myslivce a z dorážky zasáhl tyčku. Pak znova hrozily Strakonice. Útočný kontr neúspěšně zakončoval u tyčky Šebesta. Poté prošel přes domácí obránce Dlouhý, jeho první střelu Michael Panec vyrazil a dorážku zastavil. Proti domácímu brankaři neuspěli ani nepokrytý Šťastný a ani po přečíslení 2 na 1 u tyčky zakončující Šebesta. Sám na branku najížděl Václav Pouch, Myslivec jeho střelu vyrazil. Pak se poprvé vylučovalo a Milevsko mělo přesilovku. V té dostal Martin Hraňo přihrávku přes šířku útočného pásma na levý kruh, brankař ramenem puk vytěsnil nad branku. Pak však Matouš Masopust nahodil puk od modré a ten se zastavil až v hostující brance. V 18. minutě po chybě Jáchyma Štekra u tyčky zakončoval Šebesta vedle branky. Poslední možnost úvodní části měla dvojice po pravé straně proniknuvší Tomáš Vochozka a po jeho přihrávce zakončující Matouš Masopust.

Neuběhla ještě ani minuta hry prostřední třetiny a Milevsko se radovalo podruhé. Nešťastnou teč vlastního obránce Myslivec ještě zastavil, udržel i dorážku Jakuba Suchana, ale další od Ivana Radosty mu prošla až do branky. V 23. minutě šli Milevští do přečíslení, Jan Duda nahazoval před branku a Adam Eremiáš lehkou tečí protáhnul Myslivce. Z protiútoku Strakonice snížily poté, co chytré nahození o mantinel sebral Šebesta a z průniku s notnou dávkou štěstí prostřelil Michaela Pance. V 25. minutě v přesilovce Strakonic zůstal sám před brankařem Januška, ale prostřelit jej nedokázal. Početní výhodu mělo pak i Milevsko. Ukázalo v ní několik povedených kombinací a hlavně Martin Hraňo dostal několikrát nabito na kruh, avšak bleskově se přesouvající Myslivec vždy dokázal střelu zastavit. Po návratu vyloučeného hráče se však již Milevsko prosadilo a znovu to bylo zásluhou velkého důrazu před brankou, když tentokrát do ní puk dotlačil Martin Hraňo. Milevsko pak dokázalo v přesilové hře znova z dorážky dostat puk do branky, rozhodčí však tentokrát gól neuznal. Pozornost hostujícího brankaře prověřil střelou z pravého kruhu Radim Škrdleta. V 38. minutě se Strakonice znova přiblížily na rozdíl jednoho gólu. Před Hrubým se otevřela dálnice, čehož využil k proniknutí před branku, kde se kličkou snažil přelstít Michaela Pance, jenž se však dokázal do jeho kličky položit a vystihnout ji. Hrubý ale od zadního mantinelu znova poslal puk před branku, kde znova absolutně nehlídaný Dlouhý pohodlně skóruje do opuštěné brány. Milevsko si však brzo vzalo dvougólový náskok vpřed, když se pěknou střelou prezentoval Václav Pouch. V poslední minutě třetiny zůstal sám před brankařem Martin Hraňo. Zakončoval pohotově střelou po ledě, ale trefil jen špičku brankařova betonu.

Také úvod třetí třetiny patřil Milevsku. Strakonice si přinesly do poslední třetiny dohrávající přesilovku. Při zakládání strakonického útoku Matouš Masopust obral o puk protihráče, posunul jej Tomáši Vochozkovi, jenž pronikl přes obránce a povedenou kličkou přispěl ke zvýšení domácího náskoku. Pak mělo naopak přesilovku Milevsko, kdy Jakub Suchan ujel všem, ale na Myslivce si nepřišel. V stále pokračující početní výhodě získal puk hostující Dlouhý, v oslabení se dostal až před brankaře, ale tísněn nestihl Michaela Pance překonat. V 44. minutě po chybě Aleše Řezáče zůstal sám před brankařem Šťastný, Michael Panec opětovně skvěle zasáhl. Strakonice pak měly v krátkém sledu tři přesilové hry za sebou, z čehož se vyvinula jejich optická převaha. V 48. minutě si hostující Šebesta obhodil Petra Boušku, Michael Panec znova včasným zásahem prokázal své kvality. Milevsko se snažilo využít každou možnost k brejku. Po jednom z nich ujel všem Rradim Škrdleta, Myslivec jeho střelu vyrazil. V 50. minutě pak zůstal u tyčky milevské branky nepokrytý Šebesta. Michael Panec se roztáhl na brankové čáře a nevěřícně hlavou kroutícího Šebestu zastavil. I další možnosti měly Strakonice při výhodě o jednoho hráče. Z prostoru kruhů milevského brankaře neprostřelil Januška a neuspěl ani Dlouhý, jenž unikl po pravé straně, ale ani nadvakrát nedal. V polovině třetiny tečoval před brankou puk vedle ní domácí Václav Pouch. Milevsko se pak již bezpečně ubránilo a ujalo se v sérii vedení. Ta bude nyní pokračovat zápasem ve Strakonicích.

Milevsko vs Strakonice

Branky a nahrávky: 14. Masopust (Svoboda, Vochozka), 21. Radosta (Jak.Suchan), 29. Hraňo (Košař, Vochozka), 39. Pouch (Vochozka), 42. Vochozka (Masopust) - 23. Šebesta (Dlouhý), 38. Dlouhý (Hrubý). Rozhodčí: Lukáš, Hamr - Loucký, Dančišin. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: 51:37 (18:12, 16:13, 17:12). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Panec - Růžek, Štekr, Petr Bouška, Řezáč, Košař, Svoboda, Šedivý - Škrdleta, Duda, Eremiáš - Radosta, Jak. Suchan, Pouch - Hraňo, Vochozka, Masopust - Adamec, Přívozník, Fořt

Myslivec - Němec, Hrubý, Zralý, Vaněček, Papež, Škoda - Šebesta, Dlouhý, Januška - Janoch, Šťastný, Cibuzar - Křenek, Andrle, Mikeš