5
1
22. 1. 2022

Milevsko točilo Hradci jedenáctku

Milevsko přehrálo Jindřichův Hradec jednoznačným způsobem. Byl to sice hostující celek, kdo v zápase skóroval jako první, ale poté se už prosazoval jen domácí tým. Obrat ve skóre přišel zásluhou dvou gólu vstřelených během necelé minuty. Na první přestávku už šlo Milevsko s dvougólovým náskokem. Rozhodující úder zasadilo soupeři v prostřední části, kdy se prosadilo pětkrát. V poslední části pak Milevsko dotáhlo skóre k dvojcifernému výsledku. Hned dvakrát se Milevsko prosadilo ve vlastním oslabení.

Jako první v zápase zahrozilo Milevsko, když přihrávku Václava Poucha zpoza branky u tyčky v gól neproměnil Ivan Radosta. To Jindřichův Hradec se ze své první šance prosadil. Domácí propadli na útočné modré, hosté se dostali do přečíslení, Popelka nic nevymýšlel, napřáhl za kruhem a prostřelil Michaela Pance v domácí brance. Milevsko vyrovnalo v 10. minutě, kdy bleskově využilo přesilovou hru poté, co se Radim Škrdleta trefil z levého kruhu pod horní tyč. Za dalších 36 vteřin už Milevsko vedlo. Dominik Pecka získal puk ve vlastním pásmu, ujel podél levého mantinelu a prostřelil hostujícího gólmana Koubu. Hradec byl blízko vyrovnání za další minuty, kdy zakončoval u tyčky volný David Košťál, Michael Panec vytáhl puk nad branku. V 16. minutě se hosté dostali do dalšího přečíslení, sám na branku najížděl Gurka, ale trefit jí nedokázal. Milevsko nájezd 2 na 1 v gól přetavilo. Dominik Pecka vyřešil situaci na jedničku, když přihrál přesně mezi obránce a brankaře Aleši Řezáčovi, který měl s umístěním puku do odkryté brány usnadněnou práci. V 19. minutě pálil z mezikruží Jan Březina, puk doráželi Václav Pouch u jedné a Ivan Radosta u druhé tyčky, ale puk do branky neprocpali.

Druhou část začalo Milevsko s pokračujícím trestem a když vzápětí přidalo další faul, měl Jindřichův Hradec výhodu dvojnásobné početní výhody. Nejen že se v ní vůbec neprosadil, ale po návratu prvního vyloučeného dokonce sám inkasoval. Jan Březina se po objetí branky snažil zasunout puk k tyči. To se sice nepodařilo, ale jeho práci dokonal Václav Pouch, který se prosadil z dorážky. Ten byl následně hodně přísně vyloučen do konce zápasu. Hradec pětiminutovou přesilovku vůbec nezvládl. Svými fauly o ni přišel a inkasovanými góly v ní zápas definitivně ztratil. V 27. minutě se hrálo ve čtyřech na obou stranách, když před domácí brankou zakončoval hostující Koláček, Michael Panec puk zastavil. Milevsko více prostoru na ledě využilo. Ivan Radosta po přechodu modré vystřelil zpoza obránce a puk se zastavil až v síti. Po tomto gólu nahradil v hostující brance Koubu Pachman. Čisté konto uhájil pouhou půlminutu, když jej v přesilovce 4 proti 3 z dorážky překonal Jan Březina. I Milevsko si poté zahrálo dvounásobnou přesilovku. Zpočátku se mu v ní nedařilo, pak však hosté propadli, domácí se dostali do přečíslení, Štěpán Kadilák vyslal Jakuba Suchana, který kličkou oklamal brankaře. Milevsko se prosadilo i v pokračující jednoduché početní výhodě. Jan Březina našel u protější tyče Radka Pechánka, který doklepl puk do prázdné brány. V 36. minutě mělo Milevsko další přesilovou hru, když Heřmánek před vlastní brankou sevřel puk. Rozhodčí nařídil trestné střílení, které však Radek Pechánek neproměnil. V předposlední minutě druhé třetiny předvedl pěknou individuální akci hostující Lazorišák, položil si obránce, ale sám proti brankaři neuspěl.

I závěrečná část začala hostující přesilovou hrou, ale prosadilo se znovu Milevsko. Po pěkné kombinaci mezi Jany Brožem a Březinou, druhý jmenovaný dorazil puk do brány. Ve 42. minutě se jediný hradecký střelec Popelka ocitl sám před brankařem, ale po kličce skončil s pukem vedle branky. Pak měli hosté další dvojnásobnou přesilovku, ale znovu se v ní vůbec neprosadili. Po jejím skončení se pěknou akcí blýskl Jan Březina, když unikl po levém křídle a podél brankaře zasunul puk do branky. Byl to jeho již třetí gól v zápase. Hosté hrozili jedině z občasných protiútoků. Po jednom z nich najížděl sám na branku Havelka, mezi tyče nezamířil. Na druhé straně pronikl po pravé straně Jakub Suchan, našel před brankou Štěpána Kadiláka, který se snažil přelstít brankaře kličkou. Ten však jeho úmysl přečetl. Milevsko pak inkasovalo druhý trest do konce zápasu. Ve spojení s dalším trestem pak mělo zbytek zápasu dohrát v oslabení. Ani tentokrát však Jindřichův Hradec nedokázal zůstat v pěti. Ještě v přesilovce našel Popelka před prázdnou bránou Havelku, ten však puk do ní dostat nedokázal. Když se hrálo ve čtyřech, unikla dvojice Jan Březina a Aleš Řezáč. Znovu svůj nájezd 2 na 1 s přehledem vyřešila a Aleš Řezáč po přihrávce Jana Březiny opět bez problémů mohl skórovat. V samém závěru ještě doráželi před hostující brankou neúspěšně Štěpán Kadilák a debutant v milevském dresu David Košař.

11 : 1
(3:1, 5:0, 3:0)
Milevsko vs HC Střelci Jindřichův Hradec

Branky a nahrávky: 10. Škrdleta (Suchan, Šedivý), 10. Pecka (Brož), 18. Řezáč (Pecka, Šedivý), 23. Pouch (Březina), 27. Radosta (Řezáč), 28. Březina (Řezáč, Košař), 31. Suchan (Kadilák, Řezáč), 32. Pechánek (Březina, Radosta), 41. Březina (Brož), 47. Březina (Brož, Štekr), 59. Řezáč (Březina) – 16. Popelka. Rozhodčí: Lukáš - Dančišin, Kubeš. Vyloučení: 7:9 navíc Pouch 5+OK, Bílek TH (oba Milevsko), Jon (Jindřichův Hradec) 5+OK. Využití: 4:0. V oslabení: 2:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 11:1.

Panec - Řezáč, Košař, Jíška, Šedivý, Tampier, Štekr - Radosta, Pouch, Březina - Suchan, Škrdleta, Kadilák - Bílek, Brož, Pecka - Pechánek