5
1
4. 2. 2023

Milevsko si udrželo domácí neporazitelnost

Ani v posledním domácím zápase základní části nenašlo Milevsko přemožitele. V deseti domácích utkáních ztratilo jediný bod. Nic na tom nezměnila ani Radomyšl, která poprvé inkasovala v polovině 3. minuty. Milevsko pak do konce první třetiny přidalo druhý gól a stejné množství branek vsítilo i v prostřední části. I ve třetím dějství nejprve znova skórovalo dvakrát, než dovolilo hostům dosáhnout čestného úspěchu. Pak domácí celek přidal ještě jeden gól.

Milevsko začalo utkání zostra a tak se hostující brankař Vasyl Polhorodnik měl co ohánět. Ve 2. minutě předal Tomáš Vochozka puk na protější kruh Martinu Hraňovi, jehož střelu Polhorodnik vytěsnil nad branku. Na začátku 3. minuty nebezpečně dorážel u tyčky Jan Duda. V polovině 3. minuty zachytil Jakub Hamerle soupeřovu rozehrávku a prostřelil brankaře. Do další nebezpečné možnosti se dostal Petr Bouška, který pálil zpoza kruží a Polhorodnik ramenem puk vyrazil. Poté se osmělila i Radomyšl. Gába zůstal sám před Michaelem Pancem v domácí brance, který jeho střelu vyrazil. Ještě lepší pozici měl mezi kruhy osamocený Sládek, ale mířil nad branku. Pak zase hrozilo Milevsko. Po vyhraném vhazování v útočném pásmu si Petr Bouška od modré sjel až na kruhy, brankaře hostí nepřekonal. Pak Tomáš Vochozka objel branku a na protějším kruhu našel Matouše Masopusta, Polhorodnik znova stihl vyrazit. V 16. minutě se Milevští dostali do přečíslení 2 na 1, Jiří Fořt přihrával a Jonáš Adamec branku netrefil. Podruhé Milevsko udeřilo v 17. minutě. Po vyhraném buly ve vlastním pásmu vyrazil s pukem vpřed Martin Hraňo, přihrávkou mezi obránce vyslal do úniku Matouše Masopusta, který se z nájezdu prosadil.

Na začátku první minuty prostřední části šlo Milevsko do čtyř. Radomil přesilovku nevyužila a naopak v ní musela čelit milevské šanci, kdy Jakub Hamerle v přečíslení uvolnil Davida Svobodu, jenž zblízka Polhorodnika nepřelstil. To se povedlo v 26. minutě, kdy se Ivan Radosta protáhl podél kolem levého mantinelu, přenechal puk na kruh Václavu Pouchovi, jenž z první napálil puk pod horní tyč. Na opačném konci zkoušel brankařovu pozornost nebezpečnou ranou zpoza kruhů Hovora, Michael Panec betonem puk vyrazil. Pak střílel od modré Jáchym Štekr, Polhorodnik vyrazil střelu jeho i dorážku Jakuba Suchana. V polovině zápasu zakončoval z těžkého úhlu Řehoř a otřel puk o tyčku. Milevsko pak mělo poměrně dlouhou dvounásobnou přesilovku. Hrálo jí dosti staticky a vytvořilo si v ní jen jedinou možnost, když průnik Jakuba Hamerleho po levé straně zakončoval Ivan Radosta z kruhů do proti pohybu gólmana, který dokázal puk zastavit. Až v klasické početní výhodě se Milevsko prosadilo. Petr Bouška sice od modré branku minul, ale odražený puk od zadního mantinelu pohotově doklepl do branky Jakub Suchan. V 36. minutě se prezentoval parádními zákroky Michael Panec, kdy si poradil se střelou Zátopka a i s následnou dorážkou zcela volného Jungbauera.

Z posledního dějství neuběhly ještě ani 3 minuty a Milevsko se radovalo z páté branky. Martin Šedivý vystřelil od modré a Jan Duda šikovně protečoval puk do branky. Radomyšl měla možnost brzo po inkasovaném gólu. Po přihrávce od zadního mantinelu zůstal před brankou osamocený Gába, Michael Panec v pádu skvěle jeho možnost zlikvidoval. Pak milevská druhá formace musela čelit hostujícímu tlaku, ale jakmile se z něj vymanila, z protiakce udeřila, když Matouš Masopust z těžkého úhlu prostřelil Polhorodnika. Tím pro hostujícího gólmana pobyt v brance skončil a nahradil jej Kadlec. Ten dlouho odolával dalšímu domácímu gólu. Po přihrávce Ivana Radosty zpoza branky se před ní mezi tyče netrefil Jakub Suchan. V přečíslení 3 na 1 pálil zpoza kruhů Tomáš Vochozka, Kadlec secvakl chrániče a puk zastavil. Ve 48. minutě po buly dorážel u branky zapomenutý Jungbauer, Michael Panec se prezentoval dalším vynikajícím zákrokem. Radomyšl se vstřeleného gólu přeci jen dočkala. Domácí se propadli v útočném pásmu, v přečíslení Gába poslal puk na protější kruh Hovorovi, ten si vytáhl brankaře z branky a byť se dostal tělem téměř až za brankovou čáru, stihl ještě zasunout puk do branky. Ještě jednu možnost měl hostující tým, ale Michael Panec si poradil jak z první střelou, tak i s následnou dorážkou Zátopka, který zůstal nevěřícně kroutit hlavou. Gólový účet zápasu uzavřel Tomáš Vochozka, jehož Martin Hraňo po skrumáži našel nepokrytého u tyčky.

Milevsko vs Radomyšl

Branky a nahrávky: 3. Hamerle, 17. Masopust (Hraňo, Vochozka), 26. Pouch (Radosta, Bouška), 33. Jak.Suchan (Bouška, Hamerle), 43. Duda (Šedivý, Adamec), 45. Masopust (Vochozka, Hraňo), 58. Vochozka (Hraňo, Košař) - 52. Hovora (Gába). Rozhodčí: Svoboda, Matoušek - Loucký, Dančišin. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 47:31 (15:10, 16:11, 16:10). Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.

Panec - Petr Bouška, Hamerle, Košař, Svoboda, Šedivý, Štekr - Radosta, Jak. Suchan, Pouch - Hraňo, Vochozka, Masopust - Adamec, Duda, Fořt