5
1
17. 12. 2021

Milevsko podarovalo Strakonice

Milevsko vyšlo Strakonicím vstříc nejen termínově, když vyhovělo soupeřově žádosti sehrát utkání o den dříve, ale rovněž výsledkově, když spoustou chyb Strakonicím usnadnilo vítězství. Hosté se ujali vedení hned na začátku 2. minuty. Další gól pak přidali z trestného střílení. Milevsko snížilo v oslabení, ale znovu si nepohlídalo začátek třetiny, kdy Strakonice znova odskočily. V prostřední části mělo Milevsko převahu a dokázalo si vynutit vyrovnání. I začátek poslední třetiny však patřil Strakonicím. Těm Milevsko vedení doslova darovalo a hosté nabídkou nepohrdli. Nejprve využili přesilovku a po další chybě přidali šestý gól.

První šanci zápasu mělo Milevsko, když hned v 1. minutě zakončil přečíslení střelou z mezikruží Václav Pouch. Hostující brankař Vastl však jeho střelu vyrazil. A Strakonice trestaly. Z protiakce Dlouhý za modrou odmítl protihráče, popojel na kruhy a zamířil přesně k tyči. Milevsko se snažilo rychle vyrovnat. Aleš Řezáč pronikl po levé straně, našel před brankou Jana Březinu, ale ani on si na Vastla nepřišel. Strakonice mohly zvýšit náskok v 7. minutě, kdy zůstal před brankou volný Jiřinec, Michael Panec však dokázal jeho střelu zastavit. I tak dokázaly Strakonice svůj náskok navýšit. Hrálo se ve čtyřech na obou stranách, když na útočné modré chyboval Martin Šedivý, při stíhačce unikajícího Šebesty je podrazil a rozhodčí nařídil trestné střílení. V něm strakonický útočník vyzrál na domácího gólmana. Milevsko i nadále bylo aktivnějším týmem, ale v šancích selhávalo. Michal Přívozník zpoza branky nabil na kruhy Tomáši Bílkovi, Vastl jeho střelu chytil. Snížení se Milevsko dočkalo v 19. minutě, kdy čelilo již třetí soupeřově přesilovce. Jan Březina dojel za brankou vyhozený puk, vyjel s ním k tyčce a přes brankařův beton procpal puk do branky.

Od počátku prostřední části si Milevsko vytvořilo tlak. Zamklo Strakonice v jejich pásmu, ale gól z toho nevytěžilo. To Strakonice při svém prvním útočném výpadu skórovaly. Milevští sice dokázali počáteční akci zastavit, puk však ztratili, Dlouhý zakombinoval s Jiřincem do nezformované obrany, potáhl si puk na kruhách a bekhendem se trefil pod horní tyč. Milevsko přišlo s poměrně rychlou odpovědí. Michal Přívozník získal puk u mantinelu, vyjel s ním z rohu a našel mezi kruhy Tomáše Bílka, který z první Vastla prostřelil. V polovině zápasu dobře vyřešili domácí brejkovou situaci, Tomáš Bílek našel střílenou přihrávkou před brankou Jana Brože, jehož teč trefila gólmana. Kýženého vyrovnání se Milevsko dočkalo v 35. minutě, kdy v početní výhodě Jan Březina našel před brankou Zbyňka Hrdela, jenž se trefil mezi gólmanovi chrániče. Strakonice se poté dostaly do dobré příležitosti, když Dlouhý chytře přidržel puk, natáhl na sebe protihráče a počkal si najetého Hrubého, který však zpoza kruží branku netrefil. Milevsko i nadále mělo převahu, ale žádnou šanci v gól neproměnilo. Václav Pouch na hranici obranného pásma oklamal kličkou strakonického obránce, dostal se se spoluhráči do přečíslení 3 na 1, vzal zakončení na sebe, ale trefil jen brankařovo rameno. V závěru neuspěl ani Aleš Řezáč, který svůj únik zakončil bekhendem do připraveného brankaře Vastla.

Tlak Milevska pokračoval i po zahájení závěrečné třetiny. Pak však nahozený skákavý puk směřující na branku nedokázal Michael Panec pokrýt, do bezpečí jej nedostali ani obránci a tak vypadl před prázdnou bránu na osamoceného Šebestu. Ten již neměl problém poslat Strakonice znovu do vedení. Snadný gól vzal Milevsku vítr z plachet. Jeho hra byla rozháraná a chyb přibývalo. Při domácí přesilovce využil nedorozumění před brankou hostující Švec, bekhendové zakončení Michael Panec vystihl. V 49. minutě se vřítil do útočného pásma zprava Radek Pechánek, mířil k protější tyči, ale branku netrefil. Klid do hostujících řad přinesla využitá početní výhoda. Od modré vystřelil Tintěra a brankařem vyražený puk poslal do branky nikým nehlídaný Jiřinec. V 56. minutě vystřelil po vyhraném vhazování Jakub Suchan, kotouč Vastlovi prošel mezi chrániči, ale před brankovou čarou jej dokázal zastavit. I snahu o závěrečný domácí nápor zhatila chyba. Milevsko po oddechovém čase vyhrálo vhazování ve vlastním pásmu, na místo útoku však ztratilo puk při přechodu modré, odkud jej poslal na bránu Křenek a dal výsledku konečnou podobu.

Milevsko vs Strakonice

Branky a nahrávky:18. Březina, 28. Bílek (Přívozník, Brož), 35. Hrdel (Březina, Řezáč) – 2. Dlouhý (Hrubý, Tintěra), 14. Šebesta (TS), 23. Dlouhý (Jiřinec, Šebesta), 42. Šebesta (Dlouhý, Jiřinec), 53. Jiřinec (Tintěra, Hrubý), 58. Křenek. Rozhodčí: Svoboda - Kubíček, Bělohlav. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: 32:34 (10:9, 11:12, 11:13). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:6.

Panec - Růžek, Štekr, Bednář, Šedivý, Hastrman, Hrdel - Březina, Řezáč, Pouch - Suchan, Hamerle, Škrdleta - Bílek, Přívozník, Brož - Pecka, Pechánek, Kadilák

Vastl – Šafář, Kovář, Tintěra, Hrubý, Koryťák, Cibuzar - Hollar, Mikeš, Švec - Jiřinec, Dlouhý, Šebesta - Menšík, Fríd, Křenek