5
1
6. 3. 2024

Milevsko na závěr semifinále nadělilo Soběslavi desítku

Ani ve třetím semifinále Milevsko nezaváhalo a ukončilo sérii po třech zápasech. Soběslav držela zpočátku s domácím týmem krok, ale v druhé polovině první třetiny třikrát inkasovala a tím její šance na zdramatizování série povážlivě poklesla. Na začátku prostřední části sice hostující celek snížil, ale Milevsko přidalo v této třetině další tři góly a závěr pak proměnilo v exhibici, kterou dotáhlo k diváky vyvolávané desítce, přičemž desátý gól vstřelilo ve vlastním oslabení. Podruhé v řadě si Milevsko vybojovalo účast ve finále vyřazovacích bojů.

První možnost si tentokrát vypracovala Soběslav. Pomohla jí k tomu nepřesná rozehrávka Jana Kohouta, po které pronikl mezi obránci Hák, ale bekhendem na Michaela Pance v milevské brance nevyzrál. Milevsku se dařilo pronikat do soupeřova pásma po své levé straně. V 7. minutě se takto dostal až na kruh Matouš Masopust, ale hostující brankař Baloun stihl puk vyrazit. Pak prošel znova zleva přes obránce David Blažek, našel jen připravenou gólmanovu lapačku. Ve 14. minutě už se domácí tým prosadil. Matouš Masopust po vyhraném vhazování Jana Janocha nahazoval puk směrem na branku. Ten byl však sražen a skončil za ní. Tam jej získal Vojtěch Krcho a pohotově jej vrátil před branku, kam si stihl najet Matouš Masopust a zakončit střelou k tyči. Milevsko pak nevyužilo přesilovku, ale krátce po jejím skončení přidalo druhý gól. Tomáš Fencl vyslal na zteč Františka Janušku, jenž svůj průnik zakončil bekhendovou přihrávkou na protější tyč, kde Pavel Chocholoušek dorazil puk do branky. Druhou přesilovku pak Milevsko dokázalo využít. Stalo se tak pouhou vteřinu před koncem třetiny. Jakub Suchan si vyměnil puk s Pavlem Chocholouškem a pronikl až před brankaře. Ten jej dokázal zastavit a za pomocí spoluhráče dostat puk z brankoviště. Stalo se tak však přímo na hůl Matouše Masopusta na kruhu, který pohotově poslal puk do branky.

Soběslav se ještě nevzdala. V 24. minutě dostal prostor na kruhách Škoda, Michael Panec jeho střelu betonem vyrazil. Pak se však hosté dostali do přečíslení 2 na 1. Po pokažené přihrávce Šrubaře se zdálo, že Milevsko nebezpečí zažehná. Puk se však příhodně odrazil na hokejku Martina Nováka, který bekhendovou kličkou do protipohybu oklamal brankaře. Milevsko přidalo na obrátkách. Tomáš Vochozka si narazil puk se za brankou operujícím Františkem Januškou, ale zblízka Balouna neprostřelil. To se mu povedlo až v 28. minutě, kdy po přechodu do pásma dvojice Jan Březina a Jakub Suchan vrátil druhý jmenovaný puk za sebe na kruh, odkud se Tomáš Vochozka trefil k bližší tyči nad brankařův beton a přinesl uklidnění do vlastních řad. V polovině zápasu měla početní výhodu Soběslav. Hák dostal přihrávku přes pásmo na kruh, ale z první Michaela Pance neprostřelil. Pak měl naopak přesilovku domácí celek. Jan Březina zůstal volný u tyčky, Baloun jeho střelu vyrazil přímo na hůl Jakuba Suchana, jenž však odkrytou bránu netrefil. Milevský kapitán Jakub Suchan pak dokázal dostat puk do branky, ale gól byl dosažen vysokou holí a neplatil. V závěru třetiny pak Soběslav znova dostala trest a Vojtěch Krcho se dostal do samostatného úniku, branku minul, ale pohotově dostal puk před ní, kde číhající David Blažek trefil horní roh. A to ještě nebyl konec. V poslední minutě se Milevští dostali do přečíslení 2 na 1, Matouš Masopust si vyměnil puk s Janem Janochem a zakončoval do prázdné brány.

V poslední části Soběslav již jen s velkými obtížemi dokázala čelit valícím se milevským útokům a skóre začalo narůstat. Průnik Jana Březiny po pravé straně zakončoval Tomáš Vochozka, gólman Soběslavi chytil. Po akci Václava Poucha zůstal před brankou na chvíli volný Matyáš Staněk, brankař vyrazil. Po buly pak přihrával Vojtěch Krcho od zadního mantinelu a Matouš Masopust z kruhů odrazem o horní tyč poslal puk do branky. Na druhé straně pronikl přes obránce hostující Šimák, ale na milevského gólmana si nepřišel. Matyáš Staněk pak našel před brankou Martina Buriánka, jehož střela skončila vedle branky. V 50. minutě so domácí dostali dokonce do přečíslení 3 na 1 a zakončili jej učebnicově. Tomáš Vochozka posunul puk do středu na Jakuba Suchana, ten doprava na Jana Březinu, který bezpečně poslal puk k tyči. Brzo poté ujel všem Pavel Chocholoušek, zakončoval střelou mezi nohama, ale Baloun jeho úmysl vystihl. Také Soběslavští se dokázali dostat do brejku. V něm byl sám proti brankaři Ondřej Novák a prostřelil Michaela Pance. Vyvolávané desítce přiblížil Milevsko Aleš Řezáč, který v útočném pásmu vystihl hostující rozehrávku, vyměnil si puk s Pavlem Chocholouškem a zblízka zakončil. Gólový účet pak uzavřel v oslabení Pavel Chocholoušek, který za pomoci Davida Blažka zastavil uprostřed hřiště soupeřův útok a svůj únik zakončil dorážkou vlastní střely. Ještě dvě možnosti Milevsko mělo. Vojtěch Krcho v přečíslení našel před brankou Jana Janocha, který trefil jen gólmana. Pak si Filip Hubáček z protihráčů udělal slalomové tyče, projel mezi nimi až před brankaře, ale narazil na jeho natažený beton. Následně už mohla propuknout oslava postupu do finále play-off.

10 : 2
(3:0, 3:1, 4:1)
Milevsko vs Soběslav

Branky a nahrávky: 4. Masopust (V. Krcho, Řezáč), 18. Chocholoušek (Januška, Fencl), 20. Masopust (Suchan, Chocholoušek), 28. Vochozka (Suchan, Březina), 39. Blažek (V. Krcho, Janoch), 40. Masopust (Janoch, V. Krcho), 46. Masopust (V. Krcho, Janoch), 50. Březina (Suchan, Vochozka), 55. Řezáč (Chocholoušek, Blažek), 57. Chocholoušek (Blažek) – 25. M. Novák (Šrubař), 52. O. Novák (Čížek, Hák). Rozhodčí: Jílek, Vokoun – Knor, Klimeš. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: 51:29 (16:10, 15:8, 20:11). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1, 8:2, 10:2.

Panec - Hubáček, Řezáč, Kohout, Fencl, Štekr, Přívozník - Janoch, V. Krcho, Masopust - Březina, Suchan, Vochozka - Chocholoušek, Januška, Blažek – Staněk, Buriánek, Pouch