1
7. 6. 2021

Fotbalová příprava

Aktéři tohoto pro Milevsko v celku unikátního fotbalového klání zaslali na transparentní účet Dětského domova Zvíkovské Podhradí částku 7 000,- korun.

Fotbalové přátelské utkání mezi hokejisty HC Milevsko 1934 a fotbalisty B týmu Božetic bylo dohodnuta jako vyvrcholení Dětského sportovního dne, který hokejisté pořádali pro milevské děti. Vzhledem k tomu, že "hokejky" na toto odpoledne pozvali děti z Dětského domova Zvíkovské Podhradí se aktéři tohoto vcelku unikátního zápasu dohodli, že vyberou finanční částku, kterou odešlou na transparentní účet Dětského domova. Oba týmy vybraly částku ve výši 7 000,-, kterou pořadatelský tým pošle na účet Domova.

Samotné utkání se sehrálo velice korektně a v krásné přátelské atmosféře. Tak jak probíhalo celé odpoledne tak se skvělá pohoda přenesla do fotbalového areálu. Hokejistům se lépe dařilo v první polovině zápasu. Ujali se vedení brankou Jakuba Suchana, dařilo se jim jednobrankové vedení uhájit do konce poločasu. V druhé půlce "hosté" v 67. minutě srovnali střelou Pavla Stejskala. O minutu později "hokejky" neubránili Ivana Radostu a ten dostal Božetice do vedení. Hokejisté se však nezdávali a snažili se nepříznivý výsledek zvrátit. To se těsně před závěrečným hvizdem podařilo Kubovi Suchanovi, jeho druhé branka zajistila nerozhodný stav toho dobrého počinu.

Požádali jsme zástupce Božetic o pár vět. Za tým promluvil střelec vyrovnávací branky Pavel Stejskal: „Na sobotu 5.6. jsem měli dohodnuté přátelské charitativní utkání s milevskými hokejisty. Bylo krásné počasí a utkání bylo naplánované po krásném dětském dnu, na který dorazilo mnoho dětí se svými rodiči. Samotné utkání se odehrávalo v přátelském duchu, kde se většina kluků mezi sebou dobře zná. Zápas byl lépe rozehrán pro hokejisty, kteří vedli po prvním poločase 1:0. V průběhu druhé půle se nám podařilo utkání otočit na 1:2, avšak v samotné koncovce utkání dospělo do vyrovnaného stavu 2:2. Pořádajícímu hokejovému klubu se sluší za organizaci dětského dne a za průběh celého programu poděkovat a rádi se takovéto akce opět v budoucnu zúčastníme.“

Hokejisté věří, že se položil základní kámen nové tradice.

2 : 2
(1:0, 1:2)
Milevsko vs Božetice

Branky a nahrávky: 12. a 90. Suchan – 67. P. Stejskal, 68. Radosta. . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.

Hamerle, Panec - Bílek, Pechánek, Kadilák, Fořt - Petřík, Jíška, Růžek, Řezáč - Suchan, Brož - Hrdel, Malý, Bednář, Čunát, Bouška, Škrdleta