5
1
18. 2. 2024

Druhé čtvrtfinále rozhodlo až prodloužení

Milevsko zvítězilo i ve druhém čtvrtfinále, ale tentokrát se na výhru nadřelo mnohem více. Milevsko se šťastným gólem stejně jako v prvním čtvrtfinále ujalo vedení. Radomyšl nejenže vyrovnala, ale dokázala skóre i otočit a hned dvakrát si v zápase vytvořila dvougólový náskok. Ten Milevsko v poslední třetině srovnalo a rozhodnout tak muselo prodloužení. Stačilo k tomu 37 vteřin, po kterých vstřelil rozhodující branku nejlepší hráč zápasu Tomáš Vochozka. Završil tím tak hattrick. Série se nyní vrací do Milevska k třetímu duelu.

Milevsko začalo utkání dobře. Hned v úvodu pronikl do útočného pásma po levé straně Tomáš Vochozka, našel u tyčky Jakuba Suchana, ale Jakub Korytar v domácí brance puk vyrazil. Radomyšl pak měla přesilovku, ale nijak v ní nezahrozila. Skóre zápasu se poprvé měnilo v 11. minutě, kdy se Tomáš Vochozka snažil najít najetého Davida Svobodu a domácí hráči při snaze puk zastavit, si jej srazili do vlastní brány. Pak se díky prostrčení Pavla Chocholouška dostal do přečíslení 2 na 1 František Januška společně s Davidem Blažkem, našel jej u tyčky, ale gólman Jakub Korytar prostor u ní utěsnil. Za domácí poprvé zahrozil Brož, který najížděl zleva na branku, hostující brankař Michael Panec jej zastavil. V další domácí možnosti unikl po levé straně Lamač, přihrál před branku Janu Korytarovi, Michael Panec vyrazil. Tato varování Milevsku nestačila a Radomyšl se dočkala vyrovnání. Za pukem k zadnímu mantinelu se vydal Gába, poslal jej před branku, kde jej Slavík posunul do ještě výhodnější střelecké pozice Sýbkovi, jenž zařídil vyrovnání. Za půlminutu mohlo jít Milevsko znova do vedení. Jan Březina našel před brankou Jakuba Suchana, který byl při střelbě zezadu zahákován Maršíkem. Rozhodčí nařídil trestné střílení. Matouš Masopust při něm však Jakuba Korytara neprostřelil. Milevsko se znova vrhlo do útoku. Jan Janoch vedl útok po pravé straně, hledal před brankou Vojtěcha Krcha, který branku netrefil. A Radomyšl trestala. Ze souboje v rohu vyjel před branku Novotný a prostřelil brankaře.

Gólovou ztrátu chtěl hostující tým co nejdříve srovnat. V první minutě druhé třetiny pálil od modré Jan Janoch, Vojtěch Krcho tečoval a Matouš Masopust dorážel. Jakub Korytar vše vyřešil. Na druhé straně se ocitl sám před brankou domácí Novotný, byl před zakončením podražen a jeho bekhendové zakončení Michael Panec zlikvidoval. V následné domácí přesilové hře přihrával zpoza branky Slavík a u tyčky zakončoval Sýbek, hostující brankař vyrazil. V oslabení se prokličkoval do útočné třetiny David Blažek, dokázal přihrát Aleši Řezáčovi, jehož střela branku minula. Chybnou rozehrávku domácího Gáby zachytil na kruhách Matouš Masopust, ale brankaře neprostřelil. Radomyšl své šance využívala lépe. Brož pronikl po levé straně, mezi kruhy našel Jungbauera, jenž ještě stačil prostrčit puk na Novotného, který překonal Michaela Pance. Milevská odpověď byla blesková. František Januška v nájezdu 2:1 přihrál přesně Pavlu Chocholouškovi, který mířil k tyči. Za další 2 minuty si Radomyšl vzala dvougólový náskok zpět. David Blažek coby poslední hráč ve vlastním pásmu ztratil puk, toho se chopil Slavík a střelou pod horní tyč zvýšil na 4:2. Milevsko se znova snažilo rychle zkorigovat. Tomáš Vochozka vyslal na zteč dlouhým pasem Jakuba Suchana, ten přihrál před branku Janu Březinovi, Jakub Korytar stihl jeho střelu vytěsnit. Další útok vedl Pavel Chocholoušek. Na kruhách našel Davida Blažka, který si obhodil protihráče a po jeho střele skončil domácí gólman v brance společně s pukem i milevský útočníkem. Rozhodčí však branku neuznal. Na opačném konci zahrozil domácí Sýbek. Uvolnil se na kruhu, ale u tyčky puk přes Michaela Pance do branky nedostal. Milevsko se ke konci třetiny přeci jen dočkalo důležitého kontaktního gólu. Jan Březina na kruhách zachytil nahození od modré, vrátil puk za sebe Tomáši Vochozkovi, který se trefil k protilehlé tyči.

Ve třetí třetině se Radomyšl snažila uhájit své vedení. Milevská hra byla nezvykle plná nepřesností a domácím se tak dařilo úspěšně bránit. Střela Jana Janocha zpoza kruhu propadla Jakubu Korytarovi, ale puk vypadl vedle branky. Vyrovnání přinesla 52. minuta, kdy se vydal podpořit útok obránce Jan Kohout. Zavezl puk do pásma, za brankou jej předal Jakubovi Suchanovi, který před ní uviděl volného Jana Březinu. Jeho rychlá střela si našla místo v horním rohu. Hned po rozehrání mohlo jít Milevsko do vedení. David Blažek vykličkoval z rohu, na opačném kruhu našel Františka Janušku, jehož střela trefila spojnici tyčí. Pak se Jakub Suchan prohnal mezi obránci, ale Jakuba Korytara nepřelstil. Tyčka zvonila i na druhé straně. Pavel Chocholoušek při vyvážení puku z pásma zlomil hůl, kotouče se ujal Slavík a poslal puk před branku, kde zapomenutý Gába trefil horní tyč. Vojtěch Krcho se pak protáhl kolem obránce, bekhendovým zakončením brankaře neoklamal. V 57. minutě dostalo Milevsko svoji první početní výhodu, ale brzo ji ztratilo po vlastním faulu. Hra tak dospěla do prodloužení.

V něm stačilo na rozhodnutí 37 vteřin. Po minelách na obou stranách se rozjel přes celé hřiště Jakub Suchan, na kruhách našel Tomáše Vochozku, jehož střela z první zapadla k tyči.

4 : 5
(2:1, 2:2, 0:1 - 0:1)
Radomyšl vs Milevsko

Branky a nahrávky: 17. Sýbek (Gába, Slavík), 19. Novotný (Brož, Jungbauer), 27. Novotný (Jungbauer, Brož), 29. Slavík – 11. Vochozka (Kohout, Suchan), 27. Chocholoušek (Januška, Blažek), 40. Vochozka (Březina, Svoboda), 52. Březina (Suchan, Kohout), 61. Vochozka (Suchan, Svoboda). Rozhodčí: Matoušek, Macháček - Ent, Dančišin. Vyloučení: 1:4 navíc Maršík TS (RAD). Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 181. Střely na branku: 39:46. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:5.