5
1
18. 11. 2023

Druhá desítka za sebou

První polovinu základní části zakončilo Milevsko vysokou výhrou nad Strakonicemi, kterým nadělilo deset gólů. Povedlo se mu to tak ve dvou zápasech za sebou. Základ vítězství položilo Milevsko hned v první třetině, když se do její poloviny trefilo čtyřikrát. Nejvíce se na výhře podílel kapitán Jakub Suchan, který byl u šesti gólů. Po polovině Milevsko zůstává jediným neporaženým týmem soutěže.

Milevsko začalo výborně a hostující brankař Myslivec měl od začátku spoustu práce. Hned v 1. minutě jej prověřila dvojice Tomáš Vochozka a Vojtěch Krcho. Tomáš Vochozka přihrával za sebe zpoza branky k bližší tyči, Ale Vojtěch Krcho Myslivce neprostřelil. Pak našel mezi kruhy Tomáše Vochozku, ale jeho brankařem vyraženou střelu z dorážky do branky nedostal. To druhá milevská útočná formace v zápase se při svém prvním střídání prosadila. Václav Pouch našel od mantinelu před branku volného Jakuba Suchana, jenž obstřelil gólmana. Ve 4. minutě Jakub Suchan poslal před branku střílenou přihrávku, kterou Jan Březina protečoval do horního rohu branky, odkud Myslivec puk vytáhl lapačkou. Hosté poprvé zahrozili v 5. minutě, kdy se před branku natlačil Dlouhý, ale bekhendem Davida Nováka v domácí brance nepřekvapil. Za minutu Milevsko přidalo druhý gól poté, co se dostalo do přečíslení 3 na 1. František Januška dal přihrávku dozadu mezi kruhy, odkud Michal Přívozník zamířil přesně. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Jakub Suchan po průniku po levé straně přihrával zpoza branky na bližší tyč a Václav Pouch prostřelil Myslivce. V následné šanci Jan Janoch přihrál mezi kruhy Tomáši Vochozkovi, hostující brankař tentokrát včas zasáhl. Krátce po uplynutí 8. minuty Milevsko udeřilo počtvrté. Po buly pálil Jan Březina, jeho první střela se k němu odrazila zpět a druhá skončila ve strakonické brance. V 11. minutě našel Tomáš Vochozka na protější tyčce osamoceného Vojtěch Krcha, který však puk do branky nenasměroval. Strakonicím se pak podařilo snížit. Po pádu vracejícího se domácího obránce se hosté dostali do přečíslení, které Šebesta zakončil střelou nad branku. Akce však pokračovala, Šebestovu přihrávku tečí posunul Dlouhý a Lukeš se trefil k tyči. Strakonice pak měly početní výhodu, ale z gólu se v ní radovalo Milevsko. František Januška ujel do přečíslení s Jakubem Suchanem, optimálně na něj načasoval přihrávku a milevský kapitán napálil puk pod horní tyč. Ještě jednu možnost si domácí do konce třetiny vypracovali. David Svoboda střílel od modré a Václav Pouch z dorážky minul odkrytou bránu.

V prostřední části Milevsko znatelně ubralo z tempa hry. Mělo sice první příležitost, ve které Vojtěch Krcho zblízka minul. Hosté pak měli další přesilovku. V té se puk odrazil k před brankou k číhajícímu Dlouhému, který ale puk do odkryté brány nedostal. V 28. minutě si Milevsko vytvořilo tlak v útočném pásmu a dobrou půlminutu motalo bránící se hosty. Těm se však podařilo ujet do přečíslení, po kterém po ideální přihrávce Dlouhého Šebesta poslal kotouč nad chrániče gólmana domácích. V polovině zápasu pronikl do útočné třetiny Jan Březina, našel před brankou Václava Poucha, jehož zakončení Myslivec vyrazil. Na opačné straně ujel po sražené přihrávce všem Lukeš, David Novák však jeho únik zastavil. Milevský brankař pak při další hostující šanci vyrazil puk betonem před sebe a dorážející Šebesta branku minul. V 36. minutě David Hubáček našel dlouhým pasem na útočné modré Tomáše Vochozku, ten poslal puk před branku najetému Vojtěchu Krchovi, který zakončil po ledě k tyči. Za další 2 minuty zkompletovat hattrick Jakub Suchan, když úspěšně zakončil spoluhráčskou kombinaci z kruhu. Strakonicím se však ještě do konce třetiny znova podařilo snížit na rozdíl čtyř gólů. Stalo se tak při domácí přesilové hře, když se křížná přihrávka odrazila od Kováře do přečíslení pro dvojici Šebesta Dlouhý, kterou první jmenovaný zakončil kličkou do bekhendu.

Třetí třetina zpočátku nepřinesla výraznou změnu v oboustranné aktivitě a až v poslední desetiminutovce zápasu přišlo oživení. V 48. minutě přihrával Vojtěch Krcho z rohu před branku, kde střelu Jana Janocha vyrazil Myslivec. Milevsko se pak mohlo podruhé prosadit v oslabení. Jan Březina vyslal za obránce Jakuba Suchana, jehož střelu Myslivec zastavil lapačkou. Osmý gól přidalo Milevsko v 54. minutě. Václav Pouch zakončoval po pasu Jakuba Suchana u tyčky. Střela mu evidentně nesedla, ale i tak si našla cestu do sítě. Přesně za minutu přidali domácí po utěšené kombinaci další gól. Po vyhraném vhazování Tomáš Vochozka přihrávkou napříč pásmem uviděl najetého Davida Svobodu, jehož pas před branku efektivně zakončil Vojtěch Krcho. Konečnou podobu výsledku v podobě populární desítky dalo Milevsko za další dvě minuty. V úniku 2 na 1 přihrával Tomáš Vochozka a Vojtěch Krcho Myslivce neprostřelil. K vyraženému puku se dostal Jan Janoch, naznačením střely oklamal brankaře a po kličce skóroval.

Milevsko vs Strakonice

Branky a nahrávky: 2. Suchan (Pouch, Březina), 6. Přívozník (Januška, Řezáč), 7. Pouch (Suchan, Svoboda), 9. Březina (Suchan), 18. Suchan (Januška, Janda), 36. V. Krcho (Vochozka, Hubáček), 38. Suchan (Březina, Pouch), 54. Pouch (Suchan, Svoboda), 55. V. Krcho (Svoboda, Vochozka), 57. Janoch (Vochozka, V. Krcho) – 12. Lukeš (Dlouhý, Šebesta), 28. Šebesta (Dlouhý, Lukeš), 40. Šebesta (Dlouhý, Kovář). Rozhodčí: Lukáš – Loucký, Kubeš. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: . Střely na branku: 47:33 (17:11, 16:13, 14:9). Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:3, 10:3.

D. Novák - Janda, Řezáč, Hubáček, Svoboda, Přívozník - Janoch, V. Krcho, Vochozka - Březina, Suchan, Pouch - Chocholoušek, Januška, Blažek

Myslivec – Mikeš, Kovář, Zralý, Řehoř, Vaněček - Lukeš, Dlouhý, Šebesta - A. Novák, Prušák, Kantor - Hradský, Andrle, Babor