5
1
1. 3. 2024

Do semifinále vstoupilo vítězně Milevsko

Ve vyrovnané první třetině si Milevsko vytvořilo jednogólový náskok. Ten v prostřední části i zásluhou dvou využitých přesilovek navýšilo a gólově tak vyjádřilo svoji převahu k vedení 4:0. I ve třetí části byli domácí lepším týmem. Namísto zvýšení skóre však Milevští zahazovali šance a trefovali tyče, kdežto Soběslav dvěma brankami dokázala prohru zmírnit.

Milevsko bylo v úvodu aktivnější a dostávalo se k ohrožení hostující branky. Ve 2. minutě Jan Březina našel u protější tyče Jakuba Suchana, soběslavský brankař Baloun dokázal jeho střelu vyrazit. Pak David Blažek vyjel s pukem od zadního mantinelu až před branku, ale puk do ní nedostal. Na začátku 5. minuty už se Milevsko dočkalo. Tomáš Fencl vyvezl puk z vlastní třetiny, čímž se domácí dostali do přečíslení 3 na 1, které úspěšně zakončil Tomáš Vochozka střelou z pravého kruhu na bližší tyčku. Brzo poté mělo Milevsko první přesilovku. Ještě předtím při signalizovaném trestu zakončoval Pavel Chocholoušek z kruhů, Baloun dokázal vyrazit. Početní výhoda domácímu týmu gól nepřinesla. Soběslav poté hru vyrovnala a začala hrozit. U tyčky zůstal volný Vojtěch Pánek, ale Michael Panec v domácí brance včas zasáhl. Ještě větší možnost měl v 13. minutě Hák, který ujel za obránci za vyhozeným pukem, Michael Panec souboj s ním ustál a lapačkou vytěsnil. Soběslav se do šance dostala i ve vlastním oslabení, když se před branku natlačil Škoda, ale puk do ní nedostal. V 16. minutě se domácí dostali do přečíslení tentokrát 2 na 1, Matouš Masopust přihrával Janu Janochovi, Baloun se však perfektně přesunul a dokázal zabránit cestě puku do branky.

Prostřední část začala pokračující hostující přesilovkou. Pak se hrálo ve čtyřech na obou stranách, když musel Michael Panec zasáhnout proti střele Kučery z mezikruží. Před polovinou utkání mělo Milevsko další početní výhodu a dokázalo ji využít. Vojtěch Krcho si počkal na správný okamžik, od tyčky přihrál na protější, kde osamocený Jan Janoch pohotově skóroval. A hned po rozehrání přidalo Milevsko třetí gól. Jakub Suchan vyslal Tomáše Vochozku po levé straně a ten svůj výpad zakončil znova na bližší tyč nad gólmanovo rameno. Čtvrtý gól přidalo Milevsko v další přesilovce. Matouš Masopust ze vzduchu stáhnul soupeřovo vyhození a pohotovou ranou z kruhů vymetl všechny pavouky z branky. Obdobnou možnost měl Vojtěch Krcho, který v 37. minutě zachytil hostující rozehrávku, ale branku těsně minul.

I ve třetí třetině pokračovalo Milevsko v aktivní hře a Soběslav před svoji branku téměř nepouštělo. Přes množství šancí se však domácím již nepodařilo skórovat, kdežto Soběslav vytěžila z minima maximum. Ve 44. minutě trefil Matouš Masopust z pravého kruhu tyčku. Za dvě minuty zvonila branková konstrukce znova, když po přihrávce Davida Blažka trefil z prostoru kruhů tyčku František Januška. Střelu Matouše Masopusta brankař Baloun vytěsnil špičkou betonu. Nápor Milevska zastavilo vyloučení a Soběslav v 50. minutě svoji přesilovku bleskově využila, když od zadního mantinelu přihrával Žákovský a Slabý se z předbrankového prostoru trefil po ledě k tyči. Milevsko se ani inkasovanou brankou nenechalo znervóznit. Filip Hubáček vystihl protivníkovu rozehrávku, poslal do šance Matouše Masopusta, jenž střílel vedle branky. V 53. minutě zakončoval Matouš Masopust u tyčky po kličce, Baloun jeho záměr odhalil a puk chytil. Vzápětí pronikl po pravé straně Jan Janoch, našel před brankou najetého Matouše Masopusta, ten však znova proti brankaři neuspěl. Po vhazování ve vlastním pásmu Soběslav nečekaně udeřila. Pauš pronikl po pravé straně, Michael Panec jeho střelu vyrazil, ale hostující útočník dokázal z dorážky dostat puk do branky, když plachtící kotouč zapadl k tyči. V 55. minutě si Jan Březina obhodil obránce, ale zamířil nad branku. O možnost závěrečného náporu se hosté sami připravili přestupkem proti pravidlům. Po skončení oslabení ještě zkusili hru bez brankaře. Milevsko se bez potíží ubránilo a bylo blízko k trefení opuštěné brány. Jan Březina však chumel hráčů před sebou neprostřelil a Jakub Suchan po vybojování a předání puku od Jana Janocha sám zblízka před prázdnou bránou k překvapení všech přítomných trefil jen konstrukci.

FOTOGALERIE

4 : 2
(1:0, 3:0, 0:2)
Milevsko vs Soběslav
Krajská liga mužů,

Branky a nahrávky: 5. Vochozka (Fencl, Březina), 30. Janoch (V. Krcho, Řezáč), 31. Vochozka (Suchan), 36. Masopust (Janoch) – 50. Slabý (Žákovský, Šimák), 53. Pauš (Bláha). Rozhodčí: Hamr, Matoušek - Diviš, Mašek. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 41:26 (14:14, 12:6, 15:6). Průběh utkání: 4:0, 4:2.

Panec - Hubáček, Řezáč, Kohout, Fencl, Růžek, Štekr - Janoch, V. Krcho, Masopust - Březina, Suchan, Vochozka - Chocholoušek, Januška, Blažek – Staněk, Buriánek, Pouch