5
1
12. 12. 2021

Cenné body z Hluboké nad Vltavou

Utkání na jediném otevřeném kluzišti v krajské lize přálo počasí a milevským barvám i štěstí. Ve velmi kvalitním utkání milevští získali velmi cenné body. Brankami v 59. a 60. minutě nedopustili drama či prodloužení. Každé utkání na hlubockém ledě je těžké a o to je vítězství cennější.

Milevští odjížděli na utkání na Hluboké s cílem navázat na velmi dobrý výkon proti Samsonu na svém ledě. Všichni měli v paměti utkání na milevském ledě, kdy se týmu velice nepovedla druhá třetina. Winter Classic na specifickém zimáku v hlubockém podzámčí má své kouzlo i zrádnost.

Domácí jistě chtěli milevským vrátit porážku, a proto do utkání vstoupili velmi aktivně. Hned po úvodním buly se na chvilku usadili před Pancem a ten musel zasahovat. Ve druhé minutě ujížděl Suchan sám na Daška, ale i ten nepustil puk za svá záda. Začátkem páté minuty milevskou obranu zachránil domácí ofsajd. Po buly se domácí dostali do našeho pásma a Panec chtěl rozehrát o plexisklo, bohužel netrefil a bylo z toho první oslabení. Milevští velmi dobře bránili a moc toho domácím nepovolili. Dlouho se v pěti nehrálo, tentokráte přišel trest na straně Hluboké. Největší šanci měli ale domácí. Brance zabránil Panec fantastickým zákrokem, vleže stačil zvednout beton do střely. V čase 9,15 byl vyloučen Hastrman a 25 vteřin se hrálo 4:4. Na malém kluzišti toto více vyhovovalo domácím. Naši přesilovku zrušil druhý trest Hastrmana. Po skončení oslabení se milevští dokázali vymanit z domácího tlaku. Milevští se ujali vedení brankou Michala Přívozníka, podíl však měla celá pětka, asistence byla právem připsána Brožovi a Růžkovi.

Za vedení Milevska se nastupovalo do druhého dějství. Domácí nedokázali využít svoji čtvrtou přesilovku. V těchto minutách dominoval výkon Pance. Bylo vidět, že hřiště a podmínky vyhovují domácím. Milevští přesto poměrně často ohrožovali Daška. Po střela Suchana ho od lovení druhého puku zachránila tyčka. Hlubočtí se v polovině třetiny usadili před milevskou brankou. Hosté v následném protiútoku ztratili puk a ze samostatného nájezdu skóroval Matys. Velkou šanci měl Škrdleta jeho střelu však zlikvidovala Daškova Lapačka. Čtyři minuty před koncem druhé třetiny získali milevští výhodu pěti proti třem v trvání 1,09 minuty. Aleš Řezáč za asistence Březiny a Růžka vzal vedení opět na stranu milevských barev.

Jednobrankové vedení v úvodu třetí periody vneslo trochu klidu na milevské hokejky. V čase 44,03 využil Škrdleta početní výhodu. Podíl na brance měl dobrou přihrávkou Suchan. Hokej se trochu přitvrdil a dle toho, že píšťalka hlavního rozhodčího mlčela bylo vše v rámci pravidel. V 51 minutě se domácí dostali na dostřel brankou Škopka. Nástup hlubockých rytířů podpořilo vyloučení Březiny. Milevští se dokázali ubránit za velké podpory Pance. S blížícím koncem utkání vzrůstala agresivita domácích ve snaze utkání srovnat či otočit. Studenou sprchu spustil v čase 58,48 Václav Pouch se svými parťáky z útočné pětky Řezáčem Březinou. Po buly ve středovém kruhu se domácí dostali do našeho pásma, Dašek opustil brankoviště. Milevští se osvobodili vyhozením pukem na domácí branku. Puk šel sice mimo, ale náš útočník byl v rozhodujícím okamžiku pro posouzení zakázaného uvolnění první bylo uplatnění uplatněno pravidlo o hybridu a pak bylo vcelku jednoduché dostat puk do branky. Jan Březina s asistenci Suchana upravili na konečný výsledek, a potvrdil zisk velmi důležitých bodů.

Herní projev navázal na domácí utkání. Kolektivní a obětavá hra celého týmu podpoření super výkonem Pance přinesla úspěch. Hráči si užili děkovačky před velmi početnou skupinou milevských fanoušků. Teď se musí tým připravit na Strakonice. Na základě žádosti hostů se hraje netradičně v pátek od 19,00 hodin. Přijďte na poslední hokej v roce 2021 na milevském zimáku.

Krajská liga mužů,

Branky a nahrávky: 32. Matys, 51 Škopek (Bendík, Schmidmayer) - 18. Přívozník (Brož, Růžek), 38. Řezáč (Březina, Růžek), 45. Škrdleta ( (Suchan), 59. Pouch (Řezáč, Březina), 60. Březina (Suchan). Rozhodčí: Matoušek - Vokoun, Tuháček. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 43:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5 .

Dašek - Žlůva, Formánek, Rákosník Roman, Škopek, Mayer, Kantor, Schmidmayer, Adam, Rákosník Robin, Zelenka, Moudrý, Melichar, Bendík, Matys, Vácha, Miler, Bahula

Panec - Štekr, Růžek, Bednář, Šedivý, Tampier, Hastrman - Pouch, Řezáč, Březina - Škrdleta, Suchan, Hamerle - Brož, Přívozník, Bílek