příprava - úterý 6.9.2022
Milevsko
Písek
5
6
1. kolo - pátek 16.9.2022
Samson
Milevsko
4
1
2. kolo - sobota 24.9.2022
Milevsko
Český Krumlov
8
2
3. kolo - sobota 1.10.2022
Milevsko
Hluboká nad Vltavou
17:00
5. kolo - sobota 15.10.2022
Milevsko
Strakonice
17:00
6. kolo - neděle 23.10.2022
Soběslav
Milevsko
17:00
7. kolo - sobota 29.10.2022
Milevsko
HC Střelci Jindřichův Hradec
17:00
8. kolo - neděle 30.10.2022
Vimperk
Milevsko
 
A-tým
9. 8. 2022

​Milevsko vyjelo na led s novými trenéry i s novými posilami

V úterý 9. srpna vyjel milevský A tým poprvé na led. Prvotní složení mužstva bylo dost podobné tomu loňskému. Z nových hráčů se představili Tadeáš Keřka, Martin Hraňo, Jan Tkačík, Petr Bouška a Jaroslav Prchlík. Milevský tým rovněž poprvé na ledě vedlo trenérské duo trenér František Ševčík a asistent trenéra Tomáš Prštický.


Na milevský led se po krátké odmlce vrací obránce Petr Bouška, který v loňském roce nastupoval nejprve za Veselí nad Lužnicí a poté za Strakonice. Vedle toho nastupoval v univerzitní lize za českobudějovické Black Dogs. Další posilou se stal talentovaný brankář Jaroslav Prchlík. Ten v loňské sezóně střídavě chytal za juniorský výběr Tábora a za Božetice, kde si ho trenéři i spoluhráči chválili. V mládežnických týmech chytal v extraligové Plzni, Třemošné či Žďáru nad Sázavou. Zatím na zkoušku do Milevska přichází obránce Jan Tkačík. Dříve působil v táborské mládeži, ale také si okusil, jaké je to nosit dres libereckého bílého tygra. Milevsko ve svém kádru rovněž přivítalo odchovance Tadeáše Keřku, který loni nastupoval v juniorské lize za Tábor. Zcela jistě největší dosavadní posilou se stal Martin Hraňo, který se na milevský led přesunul ze Soběslavi. Jedná se o jednu z největších osobností krajské soutěže. Za jeho kvalitu hovoří i čísla. Loni převážnou část sezóny neabsolvoval kvůli zranění, ale v sezóně 2019/20 dokázal za 22 zápasů nasbírat 42 bodů, v předchozích sezónách pak 23, 44 a 37 bodů. V Milevsku by měl patřit k tahounům a k největším osobnostem celého týmu.

Z loňského kádru naopak prozatím skončili Jan Březina a David Košař. Ti se připravují na ledě druholigového Písku. V milevském dresu se naopak rozhodli pokračovat zkušení hráči Michael Panec, Jakub Hamerle nebo Radek Pechánek. Zůstává také Jakub Suchan, který by měl v ofenzivě tradičně hrát důležitou roli a stejně tak ani Václav Pouch na milevský hokej nezanevřel. Jinak kádr tvoří hráči z loňské sezóny, krom výše zmíněných hráčů tým nikdo neopustil. Pouze Ivan Radosta se zatím rozhodl s hokejem nepokračovat.

Současný kádr : Brankáři: Michael Panec, Jaroslav Prchlík, Marek Čunát. Obránci: Jakub Bednář, Petr Bouška, Michal Hastrman, Pavel Jíška, Tadeáš Keřka, Josef Růžek, Martin Šedivý a Jáchym Štekr. Útočníci: Patrik Bouška, Jan Brož, Tomáš Bílek, Jakub Hamerle, Martin Hraňo, Štěpán Kadilák, Dominik Pecka, Radek Pechánek, Václav Pouch, Michal Přívozník, Aleš Řezáč, Jakub Suchan, Radim Škrdleta a Jan Tkačík.

FOTOGALERIE

Zápasy
24. 9. 2022

Vítězná domácí premiéra

Zápasy
17. 9. 2022

Milevští v Pouzar areně zanechali dobrý dojem

Aktuality

Asistentem Tomáš Prštický

03.08.2022 Asistentem hlavního trenéra A-týmu HC Milevsko 1934 Františka Ševčíka bude Tomáš Prštický. Odchovanec táborského hokeje, který ve 2. lize nastupoval i za Sokolov a Klášterec, působí v posledních letech na pozici trenéra mládežnických týmů v Táboře. Tomáš Prštický si v současné době dokončuje trenérskou „A“ licenci a bude tak moci získané vědomosti uplatnit i v mužském hokeji.

Hokej podporuje sbírku

22.03.2022 Sbírku Jihočeského kraje materiální pomoci pro občany Ukrajiny podpořil i HC Milevsko 1934. Místopředseda klubu Zbyněk Hrdel spolu s kapitánem seniorského týmu přivezli do budovy milevského gymnázia potřebné lůžkoviny pro ukrajinské uprchlíky. Kdo chce pomoci, může potřebné lůžkoviny přinést na sběrné místo, které se nachází v Masarykově ulici s číslem popisným 183. Místo je otevřeno každý všední den od 12 do 19 hodin, a poté také v sobotu od 9 do 17 hodin. Více informací naleznete zde.

Trenérem František Ševčík

15.03.2022 Novým hlavním koučem A-týmu HC Milevsko 1934 se stal František Ševčík. Odchovanec táborského hokeje, který za svoji úspěšnou hráčskou kariéru nastupoval mimo jiných v extraligovém Motoru České Budějovice a Brně, trenérsky v posledním období působil v Lokomotivě Veselí nad Lužnicí. Tu v letošní sezóně dovedl do semifinále play-off Krajské ligy mužů.

V play-off Soběslav

14.02.2022 Nedělní dohrávané zápasy rozhodly o konečném pořadí Krajské ligy mužů. To mohlo ještě změnit projednávání dohrávky 14. kola mezi Českým Krumlovem a Veselím, kterou sice domácí vyhráli, ale zároveň se dopustili administrativní chyby v zápisu o utkání. Sportovně technická komise ponechala výsledek v platnosti. Definitivně se tak určily dvojice do vyřazovacích bojů. V posledních zápasech Hluboká nestačila doma na Veselí, čímž Milevsku zůstala 7. příčka. Soběslav uhájila 2. místo před Českým Krumlovem, který prohrál ve Vimperku. Ve čtvrtfinále play-off se tak Milevsko potká se Soběslaví. Čtvrtfinále bude odehráno na 2 vítězné zápasy. Série začíná v pátek 18. 2. v Soběslavi. Druhý zápas bude sehrán v neděli 20.2. v Milevsku. V případě nerozhodného stavu bude sehrán rozhodující zápas opět v Soběslavi v úterý 22.2. nebo ve středu 23.2..

Hrdel bodoval v repre veteránů

22.11.2021 Reprezentační celek veteránů po dvou utkáních s výběrem Izraele v Českých Budějovicích a Pardubicích zavítal do Nového Jičína, kde sehrál exhibiční duel s týmem domácích odchovanců k jubileu 20 let od vybojovaného prvenství ve 2. lize. K vítězství českých Old Timers v poměru 14:6 přispěli také dva útočníci budějovického Samsonu David Nedorost (1 + 2) a Karel Kadlec (3 + 1) milevský Zbyněk Hrdel (3 + 0).

Odhlášení Starších žáků ze sou

19.09.2021 Před zahájením sezóny odešlo několik hráčů této kategorie na hostování do sousedních klubů. Bohužel těsně před začátkem soutěže ukončili svoji činnost další hráči, včetně brankáře. Tým se nám nepodařilo doplnit hráči na hostování od sousedních klubů tak abychom i s pomocí využití výjimky z počtu nasazených hráčů ročníku 2009 mohli soutěž odehrát. Bohužel ani u některých soupeřů se nám nepodařila vyjednat povolená výpomoc. Z tohoto důvodu jsme nuceni svůj tým ze soutěže Starších žáků skupiny B odhlásit.

Zápasy - mládež
28. 9. 2022

Starší žáci jasně přehráli soupeře ze Susice.

Starší žáci využili domácí prostředí a vcelku hladce si poradili se Sušicí.

Zápasy - mládež
25. 9. 2022

Mladší žáci podlehli Soběslavi na domácím ledě.

Ve vyrovnaném utkání nedokázali milevští mladší žáci smazat náskok svého soupeře. Dělba bodů by byla spravedlivá.

Zápasy - mládež
25. 9. 2022

Vybojované vítězství Starších žáků ve Vimperku.

Milevští ve Vimperku uhájili své vedení. První dvě třetiny se hrálo vcelku tvrdě a na nedisciplinovanost domácí doplatili.